כל העולם מדבר על לעשות שינוי! אני עשיתי עוד אחד משמעותי כנסו בכיףףףף

irit digmi
 צילום: מאירה גוראי רז 

ב-שנה שעברתי.

יולי 2014  לקחתי החלטה מרגע לרגע להפרד ממקום עבודה בן 20 שנה כמעט. הסיבות ממש לא חשובות, אבל חייבת לציין שאני לא עושה פעולות כאלה מתוך קלות דעת אלא מתוך ראייה לרחוק והבנת המצב בשלבים מוקדמים.

יולי 2015  אני מרגישה זכאית להסתכל ולבחון איך התנהלתי ומה עשיתי בשנה הזו.

אז דבר ראשון הבנתי שאני חייבת לעבוד על הפחד מהשינוי ולפני שאני יודעת מה בדיוק אני רוצה לעשות כ":שאגדל" (היום בת 64) , אבדוק מה אני לא רוצה לעשות כש"אגדל".

 עמוק בפנים הרגשתי שאת עיסוקי  ב-20 שנים האחרונות כמנחת קבוצות והובלת אנשים לשינוי בהרגלי אכילה לא אמשיך בפורמט המוכר לי (למרות שהרבה אנשים חיכו לשמוע שאני מתחילה לעבוד באופן פרטי, וזו הכנסה נהדרת),לעומת זאת אני כן רוצה לומר משהו על כל הנושא אבל בדרכי האישית, ולגעת ברבדים אחרים דרך סיפורי האישי בגובה העיניים.

ואני מאמינה שבכך אשפיע על אנשים שנמצאים בעיצומו של תהליך שינוי ולרגע חווים משבר, ועל אנשים שאינם בדיוק מוצאים לנכון להרתם ממש ברגע זה לשינוי הגדול דרך מסגרת.

התחלתי לכתוב נקודות שאותן אני רוצה לפתח ולהעביר בשיא הפשטות ובגובה העיניים.

ולאו דווקא דרך מילים שמרחיקות אותנו ומאיימות עלינו כמו : מדד גליקמי/חלבונים/פחממות ועוד…

זה לא שאני מזלזלת בידע ובמדע המדויק בתחום, אלא שאני בוחרת לשים את הדגש על ההפרעה ההתנהגותית שעליה אמורים לשים את הדגש, ודרך כך למצוא את הדרך לאוזן הקשבת ולסייע לה לא רק לשמוע אלא בעיקר להקשיב.

 אני לוקחת את כל אלה מתהליך הרזייה שעברתי ועדיין עוברת יום יום מחדש!!!שבו השלתי מעצמי 30 ק"ג ושומרת כשני עשורים.ובנוסף ממקום של ניסיון רב בהנחייה שדרכה נוסף לי ידע.

אז כשבעה חודשים כתבתי,וערכתי את ה"הרצגת" שלי "אני כבר לא אוכלת את כל הצ'ק" , את המשפט הזה המצאתי בשלב מסויים כשהבנתי שאני מחוברת אליו מהחלטה ועשייה, והפכתי אותו למשפט מוביל בחיי.

כיום הוא משמש אותי לא רק לגבי האוכל, גם כשאני רוצה לומר שאני לא חייבת הכל!!! ואני יכולה להסתפק גם בפחות.

במקביל המשכתי לשחק במופע של ביתי יהלי חנדרוס ושלי : "טיפול 10,000" ורצות בכל הארץ.תודה לאל מאחורינו כ-100 הצגות.

כמו כן אחת לחודש אנחנו מופיעות בתאטרון הסמטה אשר ביפו.

טיפול 10,000 הוא מופע קומי שעוסק במציאות שלי אירית בת 60 +…  אשר נפגשת עם פרודיה מוטרפת שמיטיבה להציג אותה במס' דמויות הבת שלי יהלי חנדרוס דגמי.
השילוב של מציאות פוגשת פרודיה נותן תוצאה מאד מעניינת ,גרוטסקית ומצחיקה בהגשה שלה וגם מאפשרת לחשוב עמוק לתוך החיים של כל אחד מאיתנו .

במציאות של "טיפול 10,000"אני מדברת על: נשיות, החיפוש העצמי, מיניות, מערכות יחסים עם כל המשפחה, הרצון הגדול להשאר במיטבי… ועוד.

 בחודשים האחרונים התחלתי לעבוד על מופע נוסף עם חברה , אנחנו עסוקות מאד בשלב החזרות וכשיגיע הרגע נפרסם גם אותו.

בנוסף אני יזמית חברתית, ופועלת  לטובת פרויקטים חברתיים בהתנדבות. שייכת למס' קבוצות שברובן שייכות למעגלי חיים שלי מגן הילדים ועד היום.

, ובעיקר בעיקר אם אחזור לנקודת ההתחלה של הפוסט הזה, מגרשת את הפחד מדי יום שגורם לי מדי פעם לחשוב אולי בכל זאת שווה לעסוק במה שאני מאד טובה בו כמו הנחיית קבוצות…ואז תודה לאל יש רגע התפקחות ומרגיעה את עצמי ב"עדיף לך כרגע ללמוד את הבחירות החדשות שלך והדרך שלך ביצירתיות שבעתיד תפרנס אותך היטב מאשר לדבוק במוכר והידוע שאולי יספק כרגע שכר, אך יהיה על חשבון היצירה ואת כבר בת 64….או רק בת 64"????

 

2017

נכון להיום המופע של רינה לזר ושלי רץ כבר שנה + "מדברות לרוחב".

וגדלתי בשנה וכבר בת 65.

 

אירית דגמי - אשה בגיל השלישי.
כששואלות אותי איך התחלתי את העסק שלי "העגילים של אירית דגמי", אני מספרת שאני אשה כזו שהחלומות שלה מגשימים אותה.​את סוג העגיל הזה עם שלושת המרקיזות משובצות בשלל צבעים אני עונדת מעל עשור.פה ושם חברות ביקשו שאכין גם להן וזה התנהל כעגילי אירית והחברות שלה.​יום אחד העלתי פוסט לפיסבוק שלי וסיפרתי על העגילים.​הפוסט יצר עניין ונשים החלו להתעניין בעגילים ושאלו אם אני מוכרת? אמרתי כן.​ומאז הכל היסטוריה.​אני נשאלת למה דווקא הצורה הזו ולמה רק את הצורה הזו אני משבצת ומוכרת?​התשובה שלי:​יש משהו בנפילה הזו של שלושת המרקיזות שצורתן כצורת עלים,ומניסיוני גיליתי שהדגם הזה מחמיא לכל אשה שעונדת אותם ונראה כאילו עיצבו אותם רק בשבילה.