הרומן ה(לא) רומנטי

אם היו אומרים לי שאעצב את הבית, 4 פעמים לאותה משפחה, הייתי צוחקת ומשיבה ש4 פעמים זה כבר רומן ואני, לא מנהלת רומנים, עם אף אחד

אמא שלה רכשה עבורה מתנת חג את פגישת היעוץ המפורסמת שלי. קבענו. הדלת נפתחת, היא מחכה לי עם ניצוץ בעיניים וציפייה גדולה, אנחנו מתיישבות לשיחה. "בעלי מתחיל ללמוד לימודי רפואה ואני מרגישה שאני צריכה שינוי קטן בבית". כמה מפתיע חשבתי לעצמי, הנה זה שוב מגיע. רוב האנשים שעושים שינוי בחיים האישיים, מגיעים אלי בבקשה לעשות שינוי בבית. זה מדהים לראות איך האישי משפיע על הסביבתי, איך שינוי בצד אחד מייצר אדוות של שינוי גם בצד השני.

הבנתי בדיוק מה היא צריכה, זיהיתי את "הכאב" אחרי סקירה קלה מסביבי, לא נשאר עוד מקום לספק. חייבים לחסל כל זכר פה לגוון הוונגה (עץ בגוון חום כהה) שמשרה אוירת מחנק וכובד ולהוסיף טאצ'ים בהירים שיפתחו, יאירו ויתנו אוירה קלילה ונעימה. כשסיימנו היא קיבלה רשימת המלצות לשינוי המיוחל אבל היא בחרה שנמשיך יחד בדיוק מאותה נקודה. המשימה הוכתרה בהצלחה, החלק הזה של הבית עבר תהליך של החייאה והיא מצידה לא הפסיקה להצהיר שזו היתה מתנת החג הכי שווה שקיבלה.

IMG_1706

צילום: סוזי לוינסון

חצי שנה עוברת ושוב היא מצלצלת אלי. "אני חייבת לסדר לילדים את החדר הם גדלים ואין לי מושג איך לתת לכל אחד את המקום שלו". הפעם עמדתי בפני משימה של חדר אחד לשני המינים, בן ובת שחולקים ביחד את האין מקום להנות בו ולארח חברים. ובאין מקום בחדר הנ"ל רתמתי חדר נוסף למשימה, את חדר העבודה. קריצות של צבע, מדבקת קיר מגניבה, מיון, סינון והחדר קיבל אופי שובבי במקצת. לעצב לילדים זה הכי שיש ולו רק מלראות את התגובות שלהם כשהם רואים לראשונה את התוצר. מרוצה מהמהפך ומתחושת האושר שחדר אחד יכול לספק והכי חשוב ממה שהשארתי מאחורי למשפחה המקסימה הזו שהפכה קרובה לליבי יותר ויותר. היא מחבקת אותי אינסוף פעמים ואומרת שוב שזה היה גאוני. מתנת החג שלה, ההיא.

עם האוכל בא התאבון והצלצול השלישי לא איחר לבוא. חצי בית כבר עבר שדרוג ומהפך אז מה נשאר חשבתי? הגיע הזמן לחצי הבא. חדרי רחצה וחדר שינה על הפרק, "מתחיל להיות פה מעניין". שרטוטים, חישובי כמויות, בחירות של קרמיקות, צבעים, טפט מעל מיטה וריהוט מחדש ויד חופשית ככל שאפשר. אני עפה על כנפי הדמיון, יוצרת תכניות מפורטות ויוצאים בהתרגשות לביצוע .

IMG_1778

צילום: סוזי לוינסון

ערב נסיעתי לתערוכת העיצוב במילאנו. ניחשתם נכון. צלצול רביעי. נשבעת לכם שהלב שלי דופק והראש מריץ הימורים. כמה היא תפתיע אותי עכשיו? "אני צריכה אותך דחוף", הפעם זה גדול. מה גדול שאלתי, "ענק" היא אמרה. "מצאתי הזדמנות. בית חלומות, שתי קומות. אין מצב שאני לא מתייעצת איתך לפני הרכישה. מחר בבוקר יש לנו פגישה". מביטה בשעון, הזמן דוחק ותכף על טיסה אבל אני לא יכולה לאכזב אותה. "תשלחי אלי אס או אס את התכנית ותני לי לחשוב חצי שעה". פותחת, מסתכלת, סורקת ויותר מכל מדמיינת. רציתי להראות לה את המהפך שמתחולל אצלי בראש ומדגדג לי כבר לשבת על התכניות. אני מתלהבת ומתרגשת איתה ונותנת אור ירוק לבצע עסקה. היא איתי ואני איתה. מבינות טוב מאד לאן זה יקח.

IMG_0087

צילום: עומרי חת

התחלנו. באמצע קשיים ודיונים, כי כמה שהקירות מדברים לפעמים הם משאירים איזה סוד קטן עד שפותחים. אבל לא ויתרנו, מצאנו פתרונות יצירתיים. כי ככה זה עם בתים בדיוק כמו עם אנשים לא תמיד הם חושפים מראש את כל מה שהם יודעים.

IMG_9934

צילום: עומרי חת

כשסיימתי את עבודתי, לא יכולתי שלא להרגיש בת מזל. היא הגיעה אלי זמנית כלקוחה ונשארה לנצח חברה. אפשר להציע לכם חברות?

בקרו אותי מקומות נוספים: אתר, פייסבוק, אינסטגרם

רויטל

רויטל רודצקי
בכל בית גלום פוטנציאל גדול, אני רק עוזרת לו להראות. הי אני רויטל. אמא, רעיה, מעצבת פנים, בלוגרית, מרצה ומנטורית למעצבים מתחילים. בחיים אני אנרגטית, אוהבת צבע, אנשים, חיות וטבע. כאן מצאתי לי פינה נוחה וחמה לשתף אתכם בכל אותם דברים שעושים לי שמח וטוב.