100 ימי חופשה בשנה/ ברק פז-טל ורוברט שמין

תחיו עכשיו! הפכו את החיים שלכם לחופשה. תיהנו מפירות העבודה הקשה שלכם כבר עכשיו, אל תעבדו בעבודה שאינה מתאימה לכם רק מתוך הכרח, תמצאו את העיסוק שאתם טובים בו באמת, את מה שבשבילו נולדתם, תגשימו את החלומות שלכם.הכל אפשרי! רוצים לדעת איך? מוזמנים להיכנס לקרוא 🙂

100 ימי חופשה

ספר זה הוא עבור ברק פז-טל תחילת דרך קסומה במסע השחרור שלו ושל הקוראים מכבלי העבדות המודרנית.
בספרו הוא טוען: תחיו עכשיו! הפכו את החיים שלכם לחופשה. תיהנו מפירות העבודה הקשה שלכם כבר עכשיו, אל תעבדו בעבודה שאינה מתאימה לכם רק מתוך הכרח, תמצאו את העיסוק שאתם טובים בו באמת, את מה שבשבילו נולדתם, תגשימו את החלומות שלכם.
הוא מאמין בלעבוד כדי לחיות ולא לחיות כדי לעבוד.
הכל אפשרי! אפשר לחיות את חיי היום- יום בסגנון של חופשה.
הספר נכתב בשיתוף עם המנטור הבינ"ל ומחבר רבי המכר רוברט שמין, שהרצה על במות עם טוני רובינס, דונלד טראמפ ורוברט קיוסאקי. ברק ורוברט מציעים דרך מקורית שיכולה לעזור לכל אדם בכל מצב לצאת מכבלי העבדות המודרנית, להגשים את חלומותיו ולחיות לפי המודל של 100 ימי חופשה בשנה ביצירת איזון בין חיי המשפחה, התחביבים והפרנסה.

בספר זה ברק ורוברט ילמדו אתכם, איך אפשר להגיע למקומות נחמדים מאוד ולחסוך הרבה כסף, ושגם אנשים שכמעט אין להם כסף כלל יכולים לצאת לחופשות.

שיטת החיים על פי "100 ימי חופשה בשנה" עוזרת לאנשים להשתמש בחופשה כדי לשפר את איכות חייהם היומיומיות. שלביה:
א. לצאת לחופשה (פסק זמן יומי, חופש של יום- יומיים מדי שבוע או חופשה ארוכה יותר).
ב. להרהר בחיים ובפעולות שאתם עושים. לא ליו את החיים באוטומט.
ג. לאתר מה אתם אוהבים, ולעשות יותר מזה.
ד. לזהות מה את אוהבים פחות לעשות, לדייק בפעולות הללו, לצמצמן למינימום הכרחי או להימנע מלעשותן במידת האפשר. זאת על ידי חיבור למוטיבציה עמוקה יותר או באמצעות תרגול ושיפור המיומנויות שבהן אם חשים לא בטוחים מספיק.

לפי הספר, המוח שלנו עובד באופן יעיל יותר אם מאפשרים לו חופשות קטנות ביום- יום, ומאפשרים לו זמן לתודעה חופשית. לאחר מכן חוזרים לשגרה, ובפרק זמן קצר מאוד נכנסים לפוקוס ומשיגים תפוקה גדולה הרבה יותר.
חשוב מאוד שתקבעו חלונות זמן באופן הבא:
1. ימי חופשה מתוכננים מדי שבוע, וכדאי שגם יהיו לכם יום או שניים שהם ימים חופשיים, בם אתם לא 'חושבים עבודה', מתנתקים מן העולם ונחים.
2. קביעת יום אחד או יותר לפוקוס- יום שבו אתם והצוות שלכם מתקדים רק בנושא אחד.
3. קביעת זמן למשימות חול- כזה שיועד רק למשימות חול, שבו אתם מבצעים הרבה מאוד משימות קטנות. אל תקצו יותר מדי חלונות כאלו, כי אז תתמכרו אליהן.
4. קבעו את הכוונות שלכם וצמצמו את זמני הפגישות שלכם.

בספר תוכלו לקרוא: למה בכלל צריך 100 ימי חופשה? אילו תירוצים מונעים מאתנו 100 ימי חופשה? למה חופשה זה הפתרון המיטבי בעיתות משבר? איך נוסיף פעילויות מגבירות מוטיבציה לחיינו כבר היום? למה לא צריך כסף כדי להוסיף ימי חופשה לחיינו? למה דווקא האגו מונע מאנשים רבים לצאת לחופשה? אילו תירוצים מונעים מכם לצאת לחופשה ואיך לנצח אותם? איך נבנה את החיים שלנו כך שאנחנו נמצאים במרכז ולמה בכלל חשוב להיות במרכז? איך נזהה ואיך נטפח את התשוקה האמיתית שלנו? איך נתחבר מחדש לחלומות שלנו? למה ילדים הם המורים הכי טובים שלנו ולא להיפך? איך נגביר את המוטיבציה לפתח מיומנויות חדשות? איך נלמד לפרגן לזולת ונפתח את היכולת לקבל ביקורת? כיצד נתכנן את החיים שלנו ואיך נבנה תוכנית חיים מנצחת? מהו 'חוק המשיכה' בחיינו ואיך הוא קשור לתכנון לטווח ארוך? איך ננהל את הזמן שלנו טוב יותר? למה חשוב לחייך יותר, ואיך תעשו זאת? איך להוריד את "חטיפי הזמן" מהתפריט שלנו? איך נבנה את היכולת הכספית כדי לחיות על פי 100 ימי חופשה בשנה
כל אלו ועוד.

ומהן עשרת הדיברות לחופשה מוצלחת על פי ברק פז-טל?
1. באמת לצאת לחופש ולהשאיר את העבודה בבית.
2. להשאיר את העבודה בבית, במיוחד את המשימות שהשארתם פתוחות במשרד.
3. בלי סלולרי ומייל מייללים כדי להוריד את רמת הרעש של היום יום מהחיים.
4. לקרוא ספר טוב – ספר טוב מרגיע ומאט את הקצב.
5. ליהנות מהרגע – להתמקד בעשייה של פעולה אחת בלבד בו זמנית.
6. לצאת לחופשה רק עם אנשים שעושים לי טוב כי אחרת זה לא חופש, זה עונש!
7. לאכול רק אוכל שאוהבים – ליהנות ולהתפנק מן האכילה שלו.
8. לפנק את הגוף והנפש – טיפולים, מסז'ים, מדיטציה וכושר גופני הם כיף אדיר בחופשה וביום יום.
9. לתכנן את החופשה הבאה – נותן אנרגיה אדירה בחזרה לשגרה.
10. לתכנן איך יראה היום יום כך שיראה גם כמו חופשה – החופשה מאפשרת לתכנן מה לעשות ומה להפסיק לעשות ביום יום.

מאחלת לכם חופשה נעימה!

XOXO

אחת שיודעת 😉

קרין מילשטיין
סטייליסטית, מאמנת כושר ובוגרת תואר שני לתקשורת ועיתונאות. זה מה שיוצר את הבלוג על תרבות, סגנון חיים, טיולים, ביקורת ספרותית, שירה ועוד... מוזמנים לקרוא, להגיב ובעיקר להנות... XOXO אחת שיודעת ;-)