10 שימושים מקוריים לשמן תינוקות

מהסרת שאריות שעווה ועד ניקוי תיק עור, שמן התינוקות יכול לשמש אותך בשפע הזדמנויות שלא חשבת עליהן

שמן התינוקות של ג'ונסון מוכר לאמהות שבינינו כמוצר של קבע על שידת ההחתלה, אך לא כולן יודעות שהוא יכול לשמש כמוצר טיפוח מצוין ואף לפתור תקלות שכל אחת נתקלת בהן בביתה.

אספנו 10 טיפים לשימושים שונים בשמן תינוקות, שרבות כבר ניסו והמליצו בחום

ך

1. להרגעת העור אחרי שיזוף

חזרת אחרי כמה שעות בים או בבריכה ולא דאגת להימרח לפני כראוי? מרחי את הגוף בשמן תינוקות שירגיע את צריבת העור וימנע קילוף לאחר שיזוף.

2. להפחתת סימני מתיחה

לא רק בהריון, העור שלנו מראה במהלך השנים סימני מתיחות כתוצאה מעליות וירידות במשקל והפחתה בגמישות העור, רובם יופיעו באזור הבטן והירכיים. עיסוי יומיומי של האזור עם שמן תינוקות, יעזור בהדרגה להפחית את סימני המתיחה. אם תצליחי להתמיד, הדבר גם יכול למנוע הופעת סימני מתיחה חדשים.

3. להקלה על הסרת טבעות

בימי הקיץ החמים האצבעות מתרחבות ולעתים אנחנו מתקשות להסיר את הטבעות בסוף היום. היעזרי במעט שמן תינוקות שתקל על הסרת הטבעת מהאצבע באמצעות תנועות סיבוביות עדינות.

4. לתחושה נעימה אחרי הסרת שיער

לאחר הסרת שיער בשעווה, כשהעור אדמומי מרחי עליו שמן תינוקות. השמן יסייע בהסרת שאריות השעווה, ירגיע את העור ויותיר אותו חלק וזוהר. אם את משתמשת בסכין גילוח ומרגישה תחושת עקצוץ בסיום הפעולה, שמן התינוקות יפחית את הגירוי במהירות. shutterstock_114519214 

5. להסרת שאריות קעקועים זמניים ודבק פלסטרים

הקעקועים הזמניים שהילדים אוהבים הופכים אחרי יומיים ללכלוך שחור חסר צורה. במקום לשפשף ולהאדים את האזור, השתמשי בצמר גפן עם שמן תינוקות ונקי בעדינות. השאריות יחליקו מהעור. אותו פתרון יעיל גם להסרת שאריות דבק מפלסטר, ולהקל על הסרת הפלסטר מילדים שחוששים מהכאב.

6. לחידוש פריטי עור

כדי להחזיר את הברק לפריטי עור שדהו במהלך השנים, טפטפי שמן תינוקות על פיסת בד ושפשפי בעדינות את החלק החיצוני של התיק, המעיל או הנעליים. השמן יחזיר את הברק וגם ישמור על הפריטים מהצטברות של לכלוך. shutterstock_184866503

7. לשחרור רוכסן תקוע ולדלת חורקת

לשחרור רוכסנים עקשנים טפטפי מעט שמן שיעזרו לשיני הרוכסן להשתחרר בקלות. באותה השיטה תוכלי לטפל גם בדלת חורקת. מעט שמן יעזור לצירים להחליק זה על זה ברכות והרעש המטריד יפסיק.

8. להסרת מדבקות

פעמים רבות מדבקות המחיר על מוצרים שונים דוגמת כלי מטבח ואביזרי נוי, משאירות סימנים מכוערים על המוצר. תוכלי להסיר בקלות את שאריות הדבק באמצעות צמר גפן עם שמן תינוקות. הצמידי את צמר הגפן לאזור למשך מספר שניות ונגבי בעדינות (לא מתאים למוצרי נייר ובד).

9. לשיקום הציפורניים

ציפורניים של נשים שמקפידות שמרבות למרוח לק, נראות במצבן הטבעי עייפות וצהבהבות. פעם בשבוע, כשאת מסירה את הלק בשעות הערב, מרחי על הציפורניים כמה טיפות של שמן תינוקות ועסי בעדינות. בבוקר שלמחרת הן יתעוררו לחיים ויקבלו ברק. shutterstock_214137916

10. לידיים חלקות

הכיני לעצמך פילינג ביתי לכפות הידיים על-ידי ערבוב כף סוכר לבן או חום עם מעט שמן תינוקות. עסי את כפות הידיים במשך מספר דקות, לאחר שטיפה במים פושרים הידיים יישארו חלקות ונעימות. חזרי על הפעולה אחת לשבוע, רצוי לפני השינה.