10 עובדות מעניינות על ארה"ב

מתכננים טיול / חופשה בארה"ב? לאחר טיול של חודש,ריכזתי עבורכם מספר טיפים שיעזרו לכם בטיול…

20151006_004929 (2)

סוף סוף יוצאים לחופשה באמריקה. ארץ עם הבטחה להגשמת חלומותיכם…
אך, לארה"ב כדאי להגיע ערוכים ומוכנים. כל יום עולה לא מעט כסף וכדאי שתוכלו לנצלו במקסימום.

לאחר טיול של חודש בארה"ב בהם טיילתי 3 שבועות בחוף המערבי (לוס אנג'לס,כביש מס' 1, סן פרנסיסקו, לאס וגאס והפארקים הלאומיים) ושמונה ימים בניו יורק, מצרפת לכם 10 עובדות וטיפים לארה"ב:

• בחוף המערבי אפשר להרגע מהחיפוש האינסופי אחרי מקדונלדס או כל מקום אחר שתוכלו להתגנב אליו לשירותים. בכל מקום ישנם שירותים לקהל הרחב. אפילו ישנן נקודות עצירה בדרכים לרענון הכוללות שירותים. לא כך המצב במנהטן שבניו יורק. שם סטרבקס ומקדונלס ידועים כ"שירותיים ציבוריים". כמו כן, תוכלו לפעמים למצוא שירותים ברשתות הגדולות כמו: מיסיס, H&M ועוד.
• בצד המערבי הכבישים "יהרגו אתכם" ובניו יורק הרגליים ילכו לכם… בניו יורק אי אפשר שלא לטייל ברגל, ותמצאו את עצמכם בשיטוטים אינסופיים , שיביאו לכך שכשכבר תגיעו לאחד המוזיאונים היפים במנהטן תגיעו כל כך עייפים שפשוט רק תרצו לשבת.
בחוף המערבי, המרחקים כל כך עצומים, שנסיעה של שעתיים נחשבת לממש קרוב. תחשבו כמה אנחנו כאן בארץ מתעצלים לסוע מרחקים כאלו…
• חוקיות בכביש- פניה ימינה מותרת באור אדום (כמובן עם מתן זכות קדימה) למעט מקרים שבהם מצויין במפורש אחרת. פניה שמאלה, גם כשיש ירוק, מחייבת מתן זכות קדימה לרכב הנוסע מולך ישר. קיצר, גם כשיש אדום מותר לסוע וגם כשיש ירוק לא בטוח שאתה יכול לסוע. אמרתי כבר שהאמריקאים מוזרים???
• RE FILL- במקדונלדס ובשאר נגזרות הג'אנק למיניהן, נותנים לך כוס שאתה ממלא בזמן הארוחה כמה שתרצה. בארץ זה כנראה לא היה עובד… משפחה שלמה היתה לוקחת כוס אחת. תתפלאו אבל הם לוקחים כוס ענקית בגודל עצום, וכוס לאדם.
• קפה- אם אתם רוצים לפתוח עסק בארה"ב שימכור, אז תמכרו קפה. בכל מקום תראו תורים ארוכים לקפה. בסן פרנסיסקו, למשל, תוכלו לראות תור ארוך לקפה ליד המזח לאחר ריצת הבוקר של המתעמלים.במלונות רבים יש מכונות אספרסו בחדר.
• ארוחת בוקר במלונות- אל תטעו, אתם לא בארץ. פעמים רבות ארוחת בוקר כולל קפה ומאפה. אם קבלתם מעבר לכך, זה פינוק…
• קניות- בניגוד לשמועות שהקניות בארה"ב זה דבר מטורף וזול ברמות על, אז השמועה לא נכונה תמיד. יש תקופות של סיילים, למשל בחגים ואז המחירים יכולים להגיע למחירי רצפה. אך, אם מזלכם לא צלח, יתכן והמחירים יהיו דומים למחירים בארץ במקרים רבים.
המלצה שלי, תמיד לחפש את המחלקה של ה-CLEARENCE, שבו תוכלו בהחלט למצוא מציאות,גם אם לא הגעתם בתקופה החמה.
• מזג האוויר- מזג האוויר יכול להשתנות שם בארה"ב ממעבר מעיר לעיר (אל תשכחו שכמו שציינתי המרחקים עצומים), אז יש להערך לזה מראש. גם אם אתם נוסעים בקיץ, תקחו עימכם בגדים חמים.
• פארקים לאומיים (NATIONAL PARK)- במידה והינכם מתכננים לבקר במספר פארקים, יתכן וישתלם לכם לרכוש מנוי שנתי, המקנה כניסה ללא הגבלה לפארקים הלאומיים.יש מנויים שנתיים שעלותם 80$ לרכב. כאשר ישנם מספר פארקים שעלות הכניסה אליהם היא 30$, למשל הגראנד קניון.
שימו לב שיש NATIONAL PARK ויש STATE PARK, המנוי הינו רק עבור NATIONAL PARK.
ישנן גם פארקים שהינם שמורה אינדיאנית שהתשלום אליהם גם נפרד.
• קרח- תאמינו או לא, בכל מלון או מוטל,גם מהפשוטים יותר בחוף המערבי, ישנן מכונות קרח. זה יאפשר לכם לקנות או להביא עימכם צידנית למהלך הטיול ויאפשר לכם לשמור על המזון בתנאים נאותים.

חופשה נעימה!

XOXO
אחת שיודעת 😉

קרין מילשטיין
סטייליסטית, מאמנת כושר ובוגרת תואר שני לתקשורת ועיתונאות. זה מה שיוצר את הבלוג על תרבות, סגנון חיים, טיולים, ביקורת ספרותית, שירה ועוד... מוזמנים לקרוא, להגיב ובעיקר להנות... XOXO אחת שיודעת ;-)