10 סימנים שזה "זה"

אל תאמינו לכל מי שאומרים לכם ש"איטס קמפליקייטד". בפועל, אהבה היא הדבר הכי פשוט בעולם

הרשו לי להתחיל בציטוט של גדול המדענים ואחד האנשים שאני ממש אוהבת, מר איינשטיין: "עשו כל דבר הכי פשוט שאפשר אבל לא יותר פשוט מזה".

זה בכל פעם מדהים אותי מחדש איך הייתה לו את היכולת לפשט גם את הדברים המורכבים ביותר. מה שעוד מדהים אותי, זה איך אנחנו, בני האדם הפשוטים, מצליחים לסבך כל דבר. אתם בטח שואלים את עצמכם על מה לעזאזל אני מדברת ולמה אני כותבת כל כך מורכב, אז מיד אני מפשטת לכם את הדברים.

אומרים שהכי פשוט זה להיות מסובך והכי מסובך זה להיות פשוט ובעולם הדייטים משפט זה מקבל משמעות מאוד עמוקה.

לאורך נסיוני בעולם זה, שמעתי כמה וכמה פעמים את שתי המילים "זה מורכב". עכשיו, אני אולד סקול והייתי בטוחה שאצל גברים הדברים פשוטים למדי ואנחנו הנשים מסבכות את הכול, אבל מה שלמדתי זה שיש מצב שאולי אני כבר קצת אולד מידי, כי מתישהו, כנראה בשנות התשעים, משהו טיפה השתבש והגברים נהיו נורא מורכבים, או במילה קצת יותר בוטה, כוסיות. הייתה תקופה שחשבתי שאולי זה התירוץ שלהם לזה שהם לא מעוניינים. לא ממש מקורי, אבל עובר. עם השנים גיליתי שזה ממש לא תירוץ, באמת הכול מורכב אצלם. אני אדם מורכב, אבל לגמרי פשוט, כך שאני אף פעם לא ממש מצליחה להבין את המורכבות של הדברים, זה או שרוצים, או שלא, מה שנראה לי כהחלטה ממש פשוטה.

להלן עשרה דברים שאם הם מתקיימים בקשר שזה עתה התחיל, שום דבר לא כזה מורכב:

1. יש לכם אחלה קונברסיישן.

אחלה שיחה אומר שאתם מתחברים ברמה האינטלקטואלית. זה ממש לא חייב להיות שיחות על כל מיני סופרים שאני אפילו לא יודעת איך מבטאים את השם שלהם, זו פשוט צריכה להיות שיחה קולחת, נעימה, משעשעת, לעיתים עמוקה או במילה אחת: זורמת. אתם תמיד רוצים מישהי זורמת, לא ככה?

2. יש ביניכם משיכה.

בתכל'ס, זה הדבר הראשון שצריך לבדוק ואת זה יודעים אחרי בערך 15 שניות. בואו נשים את הקלפים על השולחן: בלי המשיכה, אין שום סיכוי לקשר. משיכה כמובן מתפתחת, משתבחת ומשתנה, אבל אם הבסיס נמצא שם בהתחלה, הכול בסדר ומאוד אטרקטיבי.

3. אתם רוצים את אותם הדברים.

גם ככה זוגיות זה לא קל, אז לפחות שתהיו על אותו קו הזינוק. אני חושבת שמאוד חשוב ליישר קו כבר על התתחלה, בשביל שאחרי זה לא הכול יהיה עקום. אגב, יכול להיות שבהמשך הדרך תרצו דברים שונים, אבל זה ממש לא מעניין. קודם תתחילו ללכת בה, אחרי זה תראו אם אתם עדיןן רוצים לשלב ידיים.

4. יש לכם מכנה משותף רחב.

אתם לא חייבים לאהוב את אותם הדברים או להאמין באותם הדברים, אבל אם אתם מסונכרנים על הדברים שחשובים לכם, זה באמת מה שחשוב ורלוונטי. אתם כבר תמצאו על מה לריב בהמשך (אגב, תוודאו שאתם גם יודעים להתפייס ממש יפה).

5. אין רגעים מביכים.

בתחילתו של קשר, כשלא מכירים עדיין, יש נטיה למלא רגעים מביכים. כשפוגשים מישהי שהכול נורא זורם, זה נראה ממש טבעי, אבל זה לא, כי רוב הסיכויים ששום דבר לא יזרום, אז אם הקשר שלכם זורם כמי מעיין זכים, אל תיצרו מערבולות. בהחלט אפשר לטבוע בהן.

6. אתה מתגעגע.

לא מתגעגעים למישהי שלא טוב לך איתה. לא חושבים על מישהי שלא טוב לך איתה. לפעמים אנחנו מוותרים על דברים או אנשים, רק בשביל להתחרט אחרי זה ולהתגעגע עוד יותר, אז אם אתה מתגעגע, לך על זה. לא חבל שאחרי זה תתגעגע למישהי שכבר לא נמצאת?

7. יש ביניכם חיבור רגשי.

זה אומר שהיא מבינה אותך, בלי לדבר יותר מידי. אני מאמינה שזה חיבור של נשמות שהכירו בחיים אחרים, אבל אם זה רוחני מידי בשבילכם, אז אתה פשוט מרגיש נוח לידה ואיתה והיא פשוט ממש נעימה לך וללב שלך. אבל ממש.

8. לא משעמם לכם.

זה לא כזה מובן מאליו. בינינו, רוב האנשים לא הכי מעניינים אותנו בעולם, כך שאם אתה לא מוצא את עצמך מפהק, גם אם שניכים סתם יושבים ומגרבצים, תגיד יפה תודה לאלוהים ואל תיתן לה ללכת, כי לא רק שיעמום יכול להרוג אותך. גם טמטום.

9. קצת יותר טוב לך, כי אתה איתה.

לפעמים לוקח טיפה זמן להבין את זה, אבל אז פתאום אתה מבין את זה. אין לך מושג איך היא הצליחה לעשות את זה, אבל זה לא כל כך משנה. פשוט תהיה פתוח לעובדה שהיא עושה לך טוב מבלי לסבך אם למה ומתי ואיך בדיוק. אתה גבר. אתה לא אמור לחשוב כל כך הרבה.

10. פשוט כיף לכם ביחד.

את זה השארתי לסוף, כי אין יותר פשוט מזה. הרשו לי לשתף אתכם בחוכמתו של איש שאני אוהבת עד מאוד  וחושבת שהוא גאון וזה אבא שלי. אבא שלי תמיד אומר לי שזה נורא פשוט: זה או שכיף לכם ביחד, או שלא ואם כיף לכם ביחד, כל השאר יסתדר ואם לא, לפחות היה לכם כיף. אין לי מושג מתי כיף נהיה כל כך לא מוערך, אבל אם לא יהיה לנו כיף, מה בעצם אנחנו עושים כאן? אז כיף לך? איזה כיף לך!

ולסיום, תרשו לי לסיים בעוד ציטוט, גם הפעם של אדם מאוד צנוע, שאני מאוד אוהבת ומעריכה (כלומר, אני): "החיים מאוד מורכבים. NOT!" זה לא כזה מורכב. לא ככה?