10 טעויות אופנתיות בעבודה – מה לא ללבוש לעבודה (במיוחד כשאת רוצה קידום)?

העבודה/קריירה תופסת אצל הרבה מאיתנו מקום מאד מרכזי בחיים והלבוש לעבודה תופס מקום מאד מרכזי במלתחה ובמחשבות שלנו (או לפחות אמור).
הדרך בה אנו מתלבשות בכלל ובעבודה בפרט מספרת עלינו הרבה – מי אנחנו? מה השאיפות שלנו? מה הערכה העצמית שלנו?
לבוש לא נכון עלול ליצור רושם לא נכון, ואפילו לעלות לנו לנו בקידום/סגירת עסקה.
אז מה הן 10 הטעויות האופנתיות שרבות מאיתנו עושות בעבודה? מוזמנת להמשיך לקרוא 🙂

בחורה עם מחשב נייד

מידי שבוע אני חושבת על מה אני הולכת לכתוב הפעם והרבה מהנושאים עולים לי מהיומיום, משיחה עם לקוחה או חברה .הרעיון לפוסט השבוע עלה לי מביקור בעירייה – בהגיע תורי התיישבתי מול הפקידה שלבשה חולצה צמודה צמודה צמודה שהשאירה מעט מידי מקום לדמיון. כסיימתי את ענייני הודאתי לה פעמיים, גם על הטיפול וגם על כך שנתנה לי השראה לפוסט – מה לא ללבוש למקום העבודה.

העבודה/קריירה תופסת אצל הרבה מאיתנו מקום מאד מרכזי בחיים והלבוש לעבודה תופס מקום מאד מרכזי במלתחה ובמחשבות שלנו (או לפחות אמור).
הדרך בה אנו מתלבשות בכלל ובעבודה בפרט מספרת עלינו הרבה – מי אנחנו? מה השאיפות שלנו? מה הערכה העצמית שלנו? ולבוש לא נכון עלול ליצור רושם לא נכון, ואפילו לעלות לנו לנו בקידום/סגירת עסקה .

אז מה הן 10 הטעויות האופנתיות שיותר עדיף לא לך לא לעשות בעבודה במיוחד אם את כבר חושבת על קידום? ולא משנה אם את שכירה או עצמאית.

1. לא להראות כמי שראויה לקידום/לעסקה
אם את כבר חושבת על התפקיד הבכיר הבא, הראי זאת על ידי הלבוש. הקפידי בפרטים, והתלבשי לפחות באותה רמה כמו הבוס/ית שלך. אם הוא/היא מתלבשים בהידור, אל תבואי עם ג'ינס וטי שירט. לבוש מותאם ישדר את המסר "אני כאן ואני ראויה"


2. לא לחשוב על מה הלבוש שלך משדר
הבגדים שלנו תמיד משדרים מסר לעולם, זה בלתי נמנע, אנחנו שופטים ונשפטים על פי הבגדים שלנו, כך היה וכך יהיה. להתלבש בלי לחשוב לפני מה הבגדים שלנו מספרים עלינו זאת טעות גדולה. האם את רוצה לשדר עוצמה, אסרטיביות, נגישות, מקצועיות, הצלחה? מה שזה לא יהיה – חשבי רגע לפני שאת מתלבשת ובחרי את הבגדים בהתאם לזה. אני לא בטוחה שהבחורה מהעיריה רצתה לשדר משהו פרחי וזול, אבל כנראה שהיא לא חשבה רגע לפני שהתלבשה.


3. לא להתלבש בהתאם למעמד
לפני זמן מה נפגשתי עם לקוחה, מנהלת בכירה בחברה גדולה. כשעברנו על הארון התברר כי הבגדים שלה די מסמורטטים ולא הולמים את מעמדה כחברת הנהלה, כמי שמייצת את החברה בהרבה מאד פגישות עם בכירים אחרים. NOBLESSE OBLIGE – האצילות מחייבת. מעמד ותפקיד בכיר מצריך לבוש הולם. (נכון, סטיב ג'ובס לבש גינס וגולף, אבל הוא היה בעל המאה)


4. לא להתאים את הבגדים ליומיום בעבודה
אצל רבות העבודה מורכבת ממספר חלקים: עבודה במשרד, פגישות עם לקוחות פוטנציאליים, עבודת שטח, פגישות הנהלה/צוות כשכל אחד מהחלקים האלה מצריך לבוש שונה, לעיתים, לגמרי.  כשיש לך יום עמוס בפגישות חשובות – התלבשי בהתאם – לבוש מתוקתק, מסודר ומסוגנן ליצור את הרושם הכי טוב שאפשר. אם זה רק את עם עצמך במשרד – כמובן שהלבוש יכול להיות משוחרר יותר.

5. לא להראות הכי טוב שאת יכולה בכל יום.
הרי ידוע שמרפי עובד שעות נוספות, ותארי לך שדווקא ביום שלא היה לך כוח להשקיע בלבוש ובמראה מרפי מארגן לך לפגוש במקרה בלקוח פונטציאלי חשוב, או להתקל במעלית בביג בוס/ית שבדיוק מחפש/ת מועמד לקידום וואאאופס יתכן ופספסת הזדמנות.
אין אפשרות שנייה לרושם ראשוני ואת אף פעם לא יודעת את מי תפגשי – הקפידי להראות תמיד נפלא, קודם כל בשבילך ואח"כ בשביל כל השאר.

6. קצת התבלבלת:
*לחשוב שהעבודה זה מועדון –
לעיתים נכנסים למשרד ונראה שחלק מהעובדות התבלבלו וחשבו שהגיעו למועדון. לבוש חושפני, חצאיות מיני וסטילטו לק.
* המשרד זה חוף הים – ללבוש לעבודה בקיץ שמלות קטנטנות, כפכפי אצבע.
לא יותר עדיף לכבד את עצמך ואת מקום העבודה ולהתלבש מקצועי ולעניין?

7. ללבוש טייץ במקום מכנסיים –
הודעה חשובה ובשורה מרעישה – טייץ זה לא מכנסיים !! הם לא אמורים להחליף מכנסיים ולא אמורים ללבוש אותם מעבר למכון הכושר, בטח ובטח שלא לעבודה. אני לא צריכה ו/או רוצה לדעת מה המבנה של האיזורים הכי אינטימיים שלך. (והיות וזה כבר ממש הפך לרעה חולה, זה קיבל סעיף בפני עצמו)

8. ללבוש בגדים לא במידה
בגדים גדולים/קטנים מידי אף פעם לא מחמיאים ולא משדרים דברים טובים. הקפידי שהבגדים בדיוק במידה שלך. מתאימים ומחמיאים.


9. יותר מידיים
ללבוש :
* יותר מידי צמוד
* יותר מידי צעקני
* יותר מידי שקוף
* יותר מידי מבליט
* יותר מידי מבריק
* יותר מידי בלינג בלינג וכו
לכל אלו יש את הזמן שלהם, ועבודה זה לא הזמן.

10. אל תשעממי את עצמך
גם אם את עובדת באותו מקום כבר 20 שנה ואין לך שום שאיפות להיות המנכלית, עדיין כל יום זה יום חדש. וכשאת לובשת כל הזמן את אותו דבר (ובדרך כלל זה באותם צבעים כהים) את משעממת ומבאסת את עצמך. האופנה מציעה לך כל כך הרבה אופציות נפלאות ומרגשות להתלבש, אז למה להשתעמם ולשעמם? ותמיד זכרי כשאת משקיע במראה, נראית נפלא, את גם תרגישי נפלא! 🙂

רוצה קבל עוד טיפים ועדכונים על פעילויות שונות שאני עושה- לחצי כאן להצטרפות

 

דניאל לוזון, סטייליסטית
:-)

http://onlystyling.co.il/

הצטרפי אלי בפייסבוק (לייק יתקבל בברכה :->) https://www.facebook.com/Onlystyling