10 טיפים שיהפכו כל אפייה למוצלחת

העוגה נפלה? העוגיות נשרפו ? לא עוד !
כאן תקבלו את הטיפים לתוצאה המושלמת שתקבל אינספור מחמאות

בתחילת דרכי בתחום האפייה נתקלתי בקשיים רבים שהעמידו אותי בצומת דרכים, כעת אחרי 5 שנות ניסיון ופתיחת עסק מצליח "המתוקים של עדי" רכשתי ידע בתחום הקונדיטוריה והאפייה. בעסק האישי שלי אני מתמחה במגוון שיטות אפייה בדרגות קושי שונות שחלקם אני משתפת בבלוג וחלקם אני שומר כהפתעה ללקוחותיי. "במתוקים של עדי" תוכלו למצוא מבחר של עוגות, עוגיות, מאפים ועוד המשלבים מסורת עם חדשנות.

כדי להוביל אתכם להצלחה יצרתי רשימה של טיפים שהצילו אותי בעבר הנה כמה מהם:

1. יש קודם כל לקרוא את המתכון מראש עד סופו לפני שמתחילים, כך ימנעו תקלות ואי הבנות רבות.

2. יש להכין את כל המרכיבים מראש ולשקול ולהניח אותם בקעריות לפני שמתחילים להכין את המתכון. כך מדייקים במידות ומבטיחים שלא שוכחים שום מרכיב.

3. רצוי לקנות כמה כלים בסיסיים לאפייה: סט כוסות וכפיות מדידה, כוס מידה לנוזלים, מיקסר רב עוצמה, משקל דיגיטלי וטיימר.

4. רצוי שכל החומרים יהיו בטמפרטורת החדר. במצב זה החומרים מתערבבים יותר טוב, ההקצפות יותר מוצלחות ומרקם העוגה יוצא הרבה יותר טוב.

5.הקצפת חלבונים תמיד כדאי לעשות בסוף כי אז אין איבוד נפח. חלבונים שנשארו ניתן לשמור במקרר מכוסים למשך כמה ימים וניתן להקפיאם בקופסא אטומה לכמה חודשים. חלמונים שלמים אפשר לכסות במעט מים, לכסות בניילון ולשמור יום במקרר, ולא ניתן להקפיאם.

6.קיפול היא הוספה עדינה של חומרים (או תערובת) נוספת לתערובת, מבלי לפגוע בנפח או להוציא את האוויר של התערובות. תמיד כדאי לערבב ולקפל בקערה גדולה ממה שצריך. הערבוב יהיה טוב ואחיד יותר כי בקערה גדולה מספר הקיפולים מופחת וכך מונעים את "שבירת" הקציפה ושומרים על נפח מקסימלי.

7. אסור לקפל שתי תערובות שאינן באותה טמפרטורה משום שהן עלולות להתפרק, לאבד מנפחן או להתבשל עם התערובת החמה.

8. מומלץ להשתמש בתבניות חד פעמיות לאינגליש קייק, למאפינס ולעוגות אישיות. רצוי לקנות גם שקיות זילוף חד פעמיות ,נייר אפייה ,מברשות סיליקון וכו כדי לחסוך בזמן הניקיון שאחרי האפייה.

9. רצוי לבדוק אם העוגה מוכנה כ-10 דקות לפני תום האפייה ולפי המדד שכתוב במתכון (מבחן הקיסם יבש או עם פירורים לחים, צבע העוגה הרצוי וכו'). פעולה זו תמנע תקלות כי כל תנור הוא שונה, סוג המתכת של התבנית שונה ועוד.

10.  כדי להאריך את חיי המדף של עוגות בחושות גשו לאחת החנויות המתמחות ורכשו מוצר בשם סוכר אינוורטי. עכשיו הוסיפו לבלילה סוכר אינוורטי ביחס של 3 אחוזים מהמסה, והפחיתו מהסוכר הרגיל בהתאם. התוצאה: עוגה לחה ושחומה שתשמור על טריות פרק זמן ארוך יותר.

 

מקווה שטיפים אלו יעמדו לרשותכם ויסייעו לכם בתהליך האפייה כפי שאני נעזרתי בהם בעבר.

 תמונת אפייה

 

לכל המלצה או שאלה ניתן לגשת "למתוקים של עדי" בכתובת: ז'בוטינסקי 3 תל אביב יפו.