10 טיפים לעיצוב חדרי ילדים

בחורה עם מחשב נייד

עיצוב חדר הילדים יכול להיות אתגר לא פשוט. גם אתם צריכים להיות שבעי רצון מהעיצוב, התקציב וגם הילדים שלכם צריכים להניח את דעתם לגבי העיצוב וזה אומר שעליכם להגיע לפשרה איתם.
הנה 10 טיפים שימושיים שיעזרו לכם לעצב את חדר הילדים שלכם:

 

 1. על מנת שלילדים שלכם יהיה קל ונוח לשמור על הסדר בחדר שלהם, תוודא שהכול נמצא בגובה זמין שמתאים להם. הילדים שלכם ישתמשו יותר באחסון, ארונות ותיבות אחסון במידה והם יהיו נגישים להם בקלות.

צעצועים בחדר ילדים

 1. קירות פנימיים ניידים נהיו יותר ויותר זמינים ומגיעים כיום במגוון של עיצובים. תתנו לילדים שלכם את החופש לעצב אותם וככה תדעו שהילדים שלכם יהיו מרוצים מהתוצאה.
 2. ילדים אוהבים לאסוף דברים, אז תהפכו את האספנות לדבר קל. תמונות וגלויות לא תמיד צריכות להיות נעוצות בקיר, תנסו אולי לתלות אותם מהתקרה עם חוט ליד החלון למשל או לתלות אותם מהקיר ובכך להוסיף צבע חיים לקיר.
 3. תוודאו שאתם מספר סוגים שונים של אמצעי תאורה בחדר. תאורה כללית טובה היא חשובה אבל מנורת לילה ליד המיטה לקריאה היא דבר חשוב ואולי אפילו תעזור לילדים למצוא את דרכם לשירותים באמצע הלילה במידת הצורך.
 4. הצעצועים של הילדים שלכם הם צבעוניים מאוד והם באים בגדלים וצורות שונות. הם יכולים בקלות לשמש לקישוט החדר. ככה גם תוכלו לחסוך מקום אחסון עם תתלו חלק מהצעצועים ולפנות מקום לצעצועים קטנים יותר על המדפים.
 5. תשתמשו בוילונות צבעוניים לקישוט חדר הילדים. תוודא שהצבע יתאים לצבע הנושא הראשי של החדר. מומלץ להשתמש בוילונות בהירים שנותנים לחדר בד"כ צורה יותר חדה ונקייה. במידה ואתם משתמשים גם באמצעי הצללה שונים אז חשוב שהצבע יהיה תואם ומחמיא לחדר.
 6. המצעים של המיטה יכולים להיות תואמים לצבע ולנושא החדר רק שזה לא יבוא על חשבון הנוחות כמובן. תערבבו בין הסדינים לציפות ואפילו תשקלו להוסיף עוד כמה כריות בשביל המראה ולהתאים את הוילונות עם המצעים.
 7. אל תזניחו את התקרה. תוסיפו נצנצים שזוהרים בחושך. ילדים יהינו להסתכל על התקרה הזוהרת כשהם במיטה לפני השינה.
 8. מקום אחסון הוא דבר חשוב בותר בחדר ילדים. קחו בחשבון שתצטרכו לאחסן ספרים, צעצועים ובגדים. תלמדו את הילדים שלכם להחזיר למקום את מה שהם לקחו. מומלץ לחלק מספר אזורי אחסון ייעודיים עבור כל דבר.

 1. תתלו צילומים על הקיר. תמונות מחופשות משפחתיות ומאירועים שונים אשר קרובים לליבם של ילדיכם. זה רעיון מצוין לקישור חדר הילדים שלכם.

  למידע נוסף לחצו: עיצוב חדרי ילדים