סטיילינג לדתיות – 10 טיפים למראה מסוגנן וצנוע

לבוש צנוע בהחלט יכול להיות מסוגנן, יפה ומחמיא. אך עדיין רבות מאד הנשים והנערות הדתיות הלבושות בלבוש נטול צורה ומעוף.
להלן 10 טיפים לסטייל צנוע ויפה,

בחורף שואלים אותי לעיתים אם אני דתיה, בהיותי חובבת חצאיות/שמלות וכובעים, אני מרבה לשלם אותם בלבוש שלי ואז נוצר מראה שנראה "דתי" שבעיני הוא מקסים לגמרי, מסוגנן, מחמיא ו… צנוע (העור היחיד הנראה לעיין הוא זה של כפות הידיים, פנים וצוואר)
אולי בגלל זה בכל פעם שאני רואה נשים דתיות לבושות בצורה בעייתית במיוחד זה מעצבן אותי. בגדים גדולים נטולי צורה, מראה שכבתי מוזר (שמלת קיץ עם כתפיות ספגטי ומתחת חולצה ארוכה), נעליים מגושמות ועוד מפגעים אופנתיים לרוב – מה? מכל המגוון הרחב שיש, זה מה שבחרתן ללבוש?? אז נכון שיש לכן יותר מגבלות (והי, אני לא מכירה הרבה נשים שיכולות ללבוש את כל מה שהן רוצות, רובנו מוגבלות בצורה זאת או אחרת) אבל,צניעות היא לא תירוץ למראה שלוחי סמרטוטי.

נכון שיש הרבה בנות במגזר שיכולות ללמד גם אותי דבר שניים על סטייל, אך אצל האחרות יש בהחלט מקום לשדרוג , אז איך אפשר ליצור מראה שהוא גם צנוע וגם מסוגנן?
(לא נכנסת כאן לזרמים הרבים הקיימים והכללים שלהם מה מותר/אסור מבחינת לבוש, אלא מתייחסת באופן כללי יותר)

להלן 10 טיפים לסטיילינג לדתיות שביננו

1. בני מלתחה יעילה
חלקי את המלתחה ל- 3מחלקות כשבכל מחלקה יש פריטי לבוש שונים ואביזרים.
בסיסי נייטרלי – היות ומראה שכבות (חולצה ארוכה מתחת לקצרה, תחתית לחצאית) הוא חלק כמעט בלתי נפרד מהמראה, על מנת ליצור לך חיים יותר קלים ושתמיד יהיה לך מה ללבוש (ושזה יראה טוב), בני את המלתחה כך שרוב הפריטים הם בצבעים נייטרלים ובמיוחד אלו הבייסיק, כך תוכלי לשלב אותם בקלות יתרה במיוחד לעיתים מתווסף לזה גם כיסוי ראש/כובע/מטפחת. הוסיפי עוד
בסיסי פלוס – גזרות קלאסיות אך בצבעים (שמלה ירוקה, חולצה כתומה, חצאית צהובה וכו) שאותם תוכלי לשלב די בקלות עם כל החברה במחלקת הנייטרלי.
אופציה נוספת היא צבעים נייטרלים בגזרה מעניינת (חולצה לבנה עם שרוולים תפוחים ופפיון למשל) שיכולים להתשלב עם כל אחד מהפריטים הבסיסיים נייטרלי או פלוס.
מסוגננים – כל הפריטים המאד צבעוניים, מודפסים בגזרות מיוחדות, שתמיד מוספים סגנון וכיף למראה, אך לא צריך יותר מידי כי אחרת יהיה לך קשה יותר להרכיב מלתחה.

2. קני את הבגדים בסתיו.
לאחרונה נתקלתי בדף בפייסבוק המוחה על כך שלבנות הדתיות אין מה ללבוש, ונראה לי שאלו המוחות פשוט לא יודעות מתי לקנות. הרי מה זה לבוש צנוע – בעיקר ארוך יותר (בשרוולים ואורך החצאית/שמלה) ולא צמוד וחושפני מידי, והסיכוי למצוא בגדים ארוכים הוא עכשיו, כשבחנויות מוצגות קולקציות הסתיו והרבה מהפריטים ארוכים וסגורים יותר. סקירה זריזה של אתרי רשתות האופנה הגדולות מגלה עשרות דגמים של חולצות ושמלות ארוכות שרוול, חצאיות מקסי. וזה עוד לפני שבדקתי אצל המעצבות הרבות המוגדרות כמעצבות לדתיות.
המלצה שלי – עשי בדיקת מלאי וזה הזמן לקנות את כל מה שחסר לך לקיץ ולחורף. בקיץ הישראלי הלוהט ולח הסיכוי שתמצאי חולצה/שמלה ארוכת שרוולים הוא מאד קטן וכך גם תוכלי להמנע ממראה השכבות המחמם והלא תמיד יפה.
כשאת קונה, חשבי גם על הקיץ , ללבוש חולצת פוליאסטר ארוכה בחום והלחות זה לא ממש רעיון טוב. לכן הקפידי לקנות פריטים אוריריים מבדים נושמים כך שתוכלי להראות נפלא ולא להזיע ולסבול.


בתמונה:סקירה מאד חלקית של המלאי ברשתות – פריטים שבהחלט יכולים להתאים

3. הכירי את מבנה הגוף שלך
יש קשת רחבה של גזרות בין לבוש צמוד לגדול וללא צורה. ללבוש בגדים גדולים ובשכבות הוא מתכון בטוח למראה לא מחמיא. הרעיון המרכזי של סטיילינג תופס גם בלבוש צנוע – להבליט יתרונות ולהסוות אזורים מאתגרים. הכירי את מבנה גופך ודעי אילו גזרות מחמיאות: איזו חולצה תעזור לטשטש קצת את הבטן, מה גובה הגזרה הנכון עבורך, אורך וגזרת חצאית/שמלה וכו.

4. אביזרים והרבה
כמו תמיד, שיש לנו יותר מגבלות על פירטי הלבוש השונים ויותר קשה למצוא אותם, הפתרון הוא אביזרים. את לא צריכה הרבה בגדים, את צריכה הרבה אביזרים, כך שגם אם הלבוש יהיה יחסית משעמם, מה שיעשה את ההבדל זה האבזור. כאן אין מגבלות צניעות, האורך לא קובע ואפשר להשתולל ולהנות. ולנשואות יש עוד אביזר נפלא – כיסוי ראש (בכל הווריאציות שלו) היות והוא נמצא הכי קרוב לפנים, הוא מוסיף המון, ואפשר גם כאן להתפרע. יש המוני מעצבות שמתמחות בהכנה של הכיסויים. ואין שום סיבה להראות משעממת וסתמית כשאת בכזאת קלילות יכולה להראות מסוגנת.

5. נעליים
אני רואה הרבה שהולכות עם מגה פלטפורמות איימתניות (הצד האפל של גזית), נעלי התעמלות, סנדלי שורש או סתם נעל כעורה אחרת, נעליים יכולות לרומם מראה או להרוס אותו. יש מבחר גדול כל כך, וגם כאן אין בעיה של אורך וצניעות, אז אין שום סיבה למה לא.
* נעלי התעמלות וחצאית/שמלה זה אחד המראות היותר המכוערים שאפשר ליצור
* המלצה – הוסיפי גם עקב, מעבר לסגנון, הרבה מהחצאיות מגיעות עד אמצע השוק, מה שמקצר את הרגל, העקב מפצה על זה.

6. אל תהי דודה
כסטודנטית עשיתי את דרכי לאוניברסיטה בירושליים בד"כ בקו 400 העובר דרך בני ברק. ואחד הזכרונות שלי מהנסיעות הוא המראה של הנערות הדתיות הצעירות שלמרות שיתכן והיו יותר צעירות ממני (והייתי אז בתחילת שנות העשרים) נראו מבוגרות בלפחות 10 שנים, הלבוש המרושל, הצבעים הכהים, הפריטים הגדולים והלא ממש מעודכנים. צניעות לא שווה בגדי דודה יעכניים, אפשר להראות אופנתית, מסוגנת ועדיין לשמור על כללי הצניעות הקפדניים ביותר (גם אם זה כולל רק שרוולים ארוכים וחצאיות עד הרצפה).

7.חולצת בייסיק היא רק אופציה
יש הרבה דרכים להתלבש באופן צנוע וחולצת בייסיק היא רק אופציה אחת מהן, ובהרבה מקרים לא הכי טובה. ללבוש שמלה מאד קייצית, קלילה עם כתפיות ספגטי ואז "לתקוע" את החולצה מתחת' זה פשוט לא מתחבר ולא נראה טוב.

כמה אופציות נוספות
* הרבה חולצות עם שרוול 3/4 ו/או ארוך (לפי הזרם) – יקל על ההתלבשות, יפטור אותך מלחשוב איך לשלב ואולי אפילו יותר יפה. אפשר למצוא הרבה חולצות בסגנונות שונים ומגוונים.

* ללבוש מתחת חולצה מסוגננת, ולא בסיסית סתמית, מתחת לגופיה (אך עם כתפיות ברוחב הכתפיים ובשום מקרה לא ספגטי) בחורף יכול להיות אפודה. נוצר מראה מסוגנן ונהדר.בתמונה
: מקולקצת PRE FALL של שאנל, מראה שבהחלט יכול להתאים. בקיץ אפשר לוותר על הגרביונים וללבוש גופיה קלילה יותר. בחורף – AS IS, פשוט מושלם (הולכת לאמץ בעצמי את הרעיון)

קרדיגנים/שרוולונים
אופציה נהדרת ויכולה להוות תחליף לחולצה ממתחת. אפשר לשחק עם הצבעים, גם כאן אפשר דברים יותר מסוגננים – עם שרוולים תפוחים, הדפסים או משהו פשוט יותר אם את יותר בקטע של קז'ואל – אביזר מושלם.

בתמונה: עוד אייקון אופנה, מישל אובמה, שתמיד יודעת איך ללבוש את הבגדים, בסטייל צנוע עם קרדיגנים בצבעים ובסגנונות שונים, כמה יפה זה משתלב במראה

8. חפשי השראה והשארי מעודכנת
אם את לא ממש יודעת איך להתאים את הפריטים השונים, חושבת ש"אין לך את זה" ועדיין רוצה להראות נפלא, חפשי השראה. תראי איך אחרות "שיש להן את זה" מתלבשות, ואפילו העתיקי אחד לאחד. חפשי במגזיני אופנה, בקרי בבלוגים לאופנה, וכמובן עקבי אחרי הנסיכה, קייט מידלטון, שהלבוש שלה תמיד מעורר השראה. ואם את מרגישה שאת לא מסתדרת בעצמך – העזרי בשירותה של סטייליסטית.
התעדכני במה קורה – אני מקבלת הרבה הזמנות למכירות בגדים של מעצבות בגדים ואביזרים, בינהן דתיות, יש גם יריד שלם המוקדש לדתיות, כך שאת בהחלט יכולה לקלות רבה להוסיף לך פריטים יפים מותאמים לצרכיך.

סטיילינג לדתיותבתמונה: לא סתם קייט הפכה למודל חיכוי להרבה , הלבוש שלה תמיד מוקפד, מסוגנן ויפה יפה.

9. השקיעי
נכון כשיש לך יותר פריטים ואביזרים מהם את צריכה להרכיב מראה שלם העסק הופך לקצת יותר מורכב, אך השקעה במראה עושה לארק טוב בחוץ, אלא עושה, ואולי הכי חשוב, גם טוב בפנים. באחריות.

10. תהני
אופנה היא דבר מופלא ומדהים ומספקת פתרונות לכל אחת ואחד ללא הבדל גישה דתית, גובה, משקל ומבנה גוף. אם תרגישי מקופחת/מוגבלת תפספסי בגדול ולא תהני מהמגוון והכיף באופנה. גם את יכולה למצוא את הפריטים הנכונים עבורך, יכול להיות שיקח לך קצת יותר זמן, אבל הם שם, מחכים רק לך שתהני מהם ושיגרמו לך להראות ולהרגיש נפלא.

פשוט, לא?

דניאל לוזון, סטייליסטית 🙂

* רוצה קבל עוד טיפים ועדכונים על פעילויות שונות שאני עושה- לחצי כאן להצטרפות לרשימת התפוצה שלי

* וכמובן, מוזמנת לבקר אותי בפייסבוק (לייק יתקבל בברכה :->)https://www.facebook.com/Onlystyling

http://onlystyling.co.il/