10 טיפים לטיול מוצלח

טיול בחוץ

כך תעבירו טיול שלם בלי תקלות

כשיוצאים לטיול ובכלל לפי כל תכנון ארוך טווח שהמטרה שלו היא ליהנות, כל דבר קטן יכול לבאס אתכם מאוד. בעיקר בימי טיול יש מצבים בהם אתם דואגים שהכול יילך כמו שצריך אך פתאום אתם מגלים ביום הטיול דברים שלא חשבתם עליהם. כדי שיום הטיול יהיה הנאה צרופה ללא תקלות כדאי מאוד שתשימו לב לכמה דברים.

הנה 10 טיפים לטיול מוצלח ומהנה

 • כדי להגיע לטיול המושלם חשוב מאוד להתחיל מההתחלה. הטיול המושלם חייב להתחיל בצורה טובה וכדי להגיע בנוחות וברוגע חייבים חברת הסעות מתאימה. בחירת חברת הסעות היא לא תמיד פשוטה כיוון שיש צורך להתאים את החברה לסוג הטיול, האם מדובר על טיול שאמור להתחיל בשטח או טיול עירוני, סוג האוכלוסייה, כמות הנוסעים ועוד.
 • כדי שלא יהיו תקלות עם חברת ההסעות חשוב לבחור חברת הסעות שעונה לכל הדרישות שלכם. תקבעו עם חברת ההסעות מראש מהן שעות החזרה והאם יש אפשרות לשעות גמישות יותר ותשלום בהתאם. תוודאו היטב האם הנהג נשאר אתכם לכל אורך הטיול או שהוא שם אתכם וחוזר וכל מה שאתם צריכים לשאול תבררו מראש.
 • טיול מושלם הוא טיול שמזג האוויר בו לא הורס. חשוב מאוד לוודא את מצב מזג האוויר לפני הטיול ולהתאים את הטיול לעונה. אמנם בתכנון ארוך טווח זו קצת בעיה לחזות כל סופה מראש ולכן חשוב להיות גמישים ולהכין תכנית ב'.
 • כדי שהטיול יעבור בצורה מעניינת חשוב להכין הפעלות. ההפעלות צריכות להיות תואמות לאוכלוסייה כך שהפעלות לילדים יהיו פשוטות יותר לעומת הפעלות למבוגרים שאמורות להפעיל את החשיבה.
 • רצוי מאוד שההפעלות יהיו גם במהלך הנסיעה וגם בהפסקות ולבדוק עם אותה חברת הסעות האם זה בסדר לעשות חידונים או משחקים כך שהנהג לא יסבול מההפרעות והרעש.

  טיול בחוץ

 • כדי שלא יהיו פינויים או מקרים בהם אחד המטיילים לא מרגיש טוב חשוב מאוד להקפיד על שתייה. השתייה חשובה בעיקר כאשר ישנו מסלול רגלי ובעיקר בימים חמים אך גם בטיול עירוני ביום לא חם במיוחד יכול להיות שהשהייה בחוץ תגרום להתייבשות.
 • לכל מקרה בו אחד המטיילים לא מרגיש טוב חייב להיות חובש או לפחות מגיש עזרה ראשונה באזור. חשוב מאוד לוודא שכל הציוד נמצא אצל אנשי הרפואה שמתלווה אלינו לטיול ושיהיה מוכן לכל תרחיש.
 • טיול מעניין הוא טיול שמקבל הדרכה מתאימה. יכול להיות שלחברת הסעות מסוימת יהיה נהג שגם יכול לספק לכם הדרכה על אזור מסוים תוך כדי הנסיעה וגם להמליץ לכם על תצפיות יפות, דבר ששווה לברר.
 • כדי לספק למטיילים אוכל חם במידה ומדובר ביום טיול ארוך חשוב מאוד לתכנן את לוח הזמנים בהתאם. האוכל יכול להיות כריכים או ארוחות חמות.

להגיע עם מצב רוח

כדי שיום הטיול יהיה מושלם כמו שאתם רוצים חשוב מאוד לבצע הכנה מתאימה למטיילים. אם אפשר ליצור גיבוש כבר בהתחלה או אפילו לפני הטיול הדבר עדיף אך לשמור על מצב רוח מרומם הוא הדבר החשוב ביותר.