10 טיפים לבניית חדר בריחה בבית DIY

החופש הגדול מגיע ואיתו החיפוש אחר פעילות עם הילדים. בדיוק בשביל זה הכנתי לכם 10 טיפים שיעזרו לכם לבנות חדר בריחה בבית לילדים או יחד עם הילדים.

חדר בריחה בבית- מתנת יום הולדת

חדרי בריחה הפכו לטרנד שכבש את המדינה. אטרקציה קבוצתית מומלצת לכל המשפחה- פתרון חידות ורמזים עד להשלמת המשימה ב60 דקות. האם ניתן לבנות חדר בריחה כזה לבד בבית? אמנם זה נשמע כמשימה לא פשוטה אבל בעזרת הטיפים הבאים תוכלו לעשות זאת בעצמכם במינימום השקעה כספית ולפרוץ את גבולות הדמיון.

1.סיפור רקע-יש לחשוב על סיפור רקע ומשימה שצריך לבצע ב60 דקות. לדוגמא: פצצה שעומדת להתפוצץ, חיפוש אוצר, חזרה בזמן ועוד. סיפור רקע לא חובה, ניתן פשוט ליצור חידות ומשימות שבסופם מחכה מתנה.

 2.מרחב המשחק- בהתאם לסיפור רקע יש לבחור את המרחב שבו יתרחש המשחק. החפצים שבמיקום ישמשו אותנו לבניית את החידות (חדר שינה, סלון, חדר עבודה). שימו לב כדי להבדיל אילו חפצים במשחק ואילו לא מומלץ להוסיף פתקים "לא משחק" כדי למנוע בלבול.

 3. מנעולים-מומלץ לשלב מנעולים מכל הסוגים לדוגמא מנעול עם מספרים, מנעול עם מפתח, מנעול לוקר ומנעול אופניים. מנעולים זולים ניתן למצוא בחנויות הסטוק, טמבור או להזמין מראש מ ebay.

 4.קודים-על מנת לשדרג את החידות מומלץ לשלב גם נעילות לא קונבנציונליות לדוגמא נעילת המחשב, נעילת תיקייה במחשב ונעילת הטלפון בסיסמאות. ישנם הסברים בגוגל שבקלות תוכלו לעשות זאת בעצמכם.

5. סוגי חידות-חיפוש מפתחות, שיתוף פעולה, חידות שמיעה, חידות מתמטיות, חידות הגיון, שילוב של קוד מורס, גימטריה, ספירת חפצים שבחדר, משקל חפצים, חידות מראה, חידות ריח וחידות טעם.

6. אביזרים לחידות -יש להעזר בפריטים שיש בבית או לקנות פריטים זולים מחנויות הסטוק כגון:זכוכית מגדלת, פאזל, משקל מטבח, קוביה, כרטיסי אשראי ישנים, מקלדת ישנה שאפשר להוציא את האותיות, אזיקים, ספרים, עט סתרים, לוח שנה, לוח שחמט, מראה ,קלמר, תיק או מזוודה- בגלל שהרוכסנים צמודים הם מאפשרים נעילה. בנוסף כדאי לחפש קופת חסכון או קופסאות שאפשר לנעול.

 7.רעיונות לחידות- מומלץ להעזר ברעיונות מחדרי בריחה שעשיתם, מאפליקציות בריחה, מאתרי אינטרנט לחידות מתמטיות ומהקבוצה בפייסבוק- "חדרי בריחה diy". יש לחשוב בהתאם לאביזרים השונים שאספנו מה יהיה רצף המספרים שיפתח את המנעולים.

8. בקרה על החידות-יש לרשום את סדר פתירת החידות, את הקודים למנעולים ולשמור מפתחות ספייר,  זאת במטרה לעקוב אחר מהלך המשחק ולדעת איך לתת רמז או עזרה במידת הצורך.

9.יצירת אווירה- רעיונות בונוס ליצירת אווירה מיוחדת-להפעיל טיימר של 60 דק' במקום גלוי כדי ליצור אווירת מתח ולחץ. להוסיף אלמנטים עיצוביים בהתאם לסיפור שבחרנו ומוזיקת רקע. להוסיף סרטון בהתחלה שיתאר את הסיפור.

10. הרצה -לאחר שהמשחק מוכן מומלץ לנסות לפתור את המשחק מההתחלה ועד הסוף על מנת לוודא שהדברים עובדים ברצף הנכון וללא תקלות. לא לשכוח את המתנה/הפרס בסוף.

הטיפים נכתבו לאחר שבניתי לפני שנתיים חדר בריחה בבית כמתנה לבן זוגי. המתנה היתה כל כך מוצלחת שהיום אנחנו בעלים של חדר בריחה הג'וב היווני בחיפה. מכאן אתם מבינים שהכל אפשרי. מקווה שהטיפים יעזרו לכם. במידה ותרצו טיפים נוספים או עזרה בפיתוח החידות ניתן לפנות אליי או להרשם לסדנאות DIY המתקיימות אצלנו בחדר האירועים. הסדנאות מלמדות איך אפשר לעשות את זה בעצמך ולבנות חדר בריחה ביתי. הסדנאות מיועדות לילדים, מבוגרים ואירגונים . לפרטים לחץ כאן

במידה ותרצו לחוות את החוויה  אמיתית של חדר בריחה מוזמנים אלינו לג'וב היווני-ח'ורי 2, חיפה.

  להזמנת משחק: www.logic-escape.com 0543187557

חדר בריחה בבית- מתנת יום הולדת
חדר בריחה בבית- מתנת יום הולדת