10 טיפים לאנשי עסקים מצליחים- מאת גיל פוגוזליץ

אנשי עסקים מקורצים מחומר אנושי שכל הזמן רוצה להתקדם. הם אנשים שמחפשים רעיונות ועצות, פונים ליעוץ עיסקי במקרה הצורך, ושואבים השראה מאנשים אחרים שהצליחו בתחומם.

אז מה כדאי באמת לזכור כדי שתוכלו גם אתם להיות מאותם אנשי עסקים מצליחים?

הנה כמה עצות פרקטיות ומדויקות מגיל פוגוזליץ– אדם שיש לו ניסיון לא מבוטל, מהאקזיט של חברת GENESORT, דרך העבודה ושיתופי הפעולה השונים בתחום הביוטק עם החברות  DIAGYN, ו-IMPRODIA, ועוד.

 

גמישות ויצירתיות- הישמעו לקול הפנימי שלכם. אתם מכירים ואוהבים את העסק שלכם, אבל אל תהיו עקשנים מדי לוותר על סלוגן שלא עובד לטובת אחר שיעשה את העבודה.

 

זמנים- כל דבר שיכול לעזור לקצר זמנים, כדוגמת פגישת סקייפ מה טוב. נסו לחסוך לעצמכם זמני נסיעה היכן שניתן. דבר נוסף לגבי זמנים, לימדו לתעדף ו"להריח" איזה פגישות שוות את הזמן שלכם ועל איזה כדאי לוותר.

 

מיקוד- צרו לעצמכם רשימה בכל יום שתענה על הצרכים הרלוונטיים ביותר שלכם. נסו להתמקד ב-3 דברים עיקריים שתרצו לעשות באותו יום.

 

לא לשרוף גשרים עסקיים – מי שמסוגל לראות מעבר לצרכים הנוכחיים שלו, ידע שהעתיד יכול לזמן פגישות עם אותם אנשים שכרגע אינם נחוצים לנו. שמרו על יחסים הוגנים ככל הניתן, כי אין לדעת אם אנשים אלו יוכלו בעתיד אולי להטות כתף להצלחה שלנו.

 

הקשבה ללקוח- לא רק תלונה אלא הערות ותבונות שחלק מהלקוחות שלכם יציעו לכם בחינם.

אם תדעו לשמוע בין המילים מה נחוץ לעסק שלכם, תלמדו איך לקדם את העסק לטובת הצורך של הלקוח, ולקחת את העסק שלכם צעד אחד קדימה. אפשר לראות את גיל פוגוזליץ מיישם זאת יום יום בפעילות העיסקית הקשורה ליוטכנולוגיה, בה הוא מעורב בפיתוח תרופות מותאמות אישית לחולים.

 

מיקור חוץ- אפרופו זמן, מיקוד וגמישות. בסופו של דבר אתם לא תצליחו לעשות הכל לבד וזהו צורך עיסקי גרידא להפנים את זה.

אם יש סביבכם אנשים שרוצים לעזור אז דעו לקבל את העזרה.

 

בטחון עצמי – ככלל אנחנו רוצים תמיד לשדר לאנשים שאיתם אנו באים במגע עיסקי שאפשר לסמוך עלינו.  אנחנו רוצים למשוך אלינו לקוחות ולכן נציע את המוצר הכי טוב ונעמוד בגאווה מאחוריו. התנהלות בבטחון פותחת הרבה דלתות וממגנטת אנשים. בהחלט נראה אצל גיל פוגוזליץ

ערך- מהו ערך העסק או המוצר שלכם? מה עומד מאחורי העסק או המוצר אותו אתם מוכרים ללקוח. חשוב מאוד להעביר ללקוח על איזה צורך שלו המוצר שלכם עונה.

 

 להפריד בין ביזנס לפלז'ר- למרות שזה נדוש ודובר באין ספור מצבים, אין דבר שיותר חשוב לזכור בעיקר בעידן המודרני טכנולוגי. אנוחנו נמצאים רוב הזמן במצב שבו קשה באמת להתנתק,  אבל אם תתעקשו ותכניסו גבולות לחייכם בהחלט תהנו הרבה יותר ולא תגיע להתשה.

 

לחגוג ולשמוח- לעולם לא לשכוח לחגוג את ההצלחות שלכם מהקטנות לגדולות. אם עבדתם קשה זה בהחלט מגיע. תחליטו בינכם ובין עצמכם שמותר לכם לחייך בכל פעם שתכבשו פסגה חדשה או הצלחה נוספת.

בהצלחה!