10 דברים שלמדתי על אהבה

הייתה לי פעם חברה טובה בעבודה, שקראה לי ״מלכת הלבבות״. כנראה שהיא ידעה לפני עד כמה אני אוהבת לאהוב. מונעת מאהבה, חיה אותה, מאמינה בה, לעתים נצבטת ממנה ובשגרה נושמת אוויר צלול בזכותה.

אם תחשבו על זה רגע, יש המון סוגים של אהבה. אהבת בין גבר לאישה, אהבת משפחה, אהבת ילדים, אהבת חברים, אהבה למקצוע, אהבה לעשיה, אהבה לתחביבים ואני יכולה להמשיך ארוכות את הרשימה. בשורה התחתונה, יש מכנה אחד המשותף לכל סוגי האהבות – וזה העובדה שיש לה כוחות!

כ״מלכת הלבבות״ הצעירה, חשבתי שכל כוחות האהבה טובים, אך כשגדלתי (קצת) הבנתי שזה לא ממש תואם את מציאות החיים.

כמו שאתם כבר יודעים, בכל ״רע״ אני תמיד מחפשת גם את הטוב ויש לי הרבה זוויות מעניינות שמוכיחות את הצד החיובי בלאהוב.

מה למדתי על אהבה? 

מאזנת – אין יותר כיף מלהתאהב. זה עושה בבטן פרפרים ומחדד את כל החושים. העניין הוא, שאנו מתאהבים לרוב בדמות שונה, וזה דורש מאיתנו להתאים את עצמנו לאהבה. להכיר בעצמנו עוד צד שבכלל לא ידענו שהוא נמצא ולעיתים אולי לשנות משהו בנו, בזכות אותה האהבה.

מפרגנת – החושים כבר התעוררו ולנו נותר ליהנות מהחגיגה. כאוהבים, אין יותר מקום לפרגונים. היום בהיר יותר, הלילה זוהר יותר והחיוך הכנה שיוצא מהלב לפני השינה עושה בעצמו את העבודה.

מחשלת – לאהוב לפעמים זה כואב, ואני תמיד אומרת ש״מה שלא הורג, מכשל״. בכנות. זה נראה לא טוב ונשמע קלישאתי, אבל זה אמיתי. אהבת אמת באה עם יתרונות וגם עם חסרונות. ואם אין כאב, אז כנראה שיש תחליף לאהבה הזאת.

מפתחת – אהבה מוציאה מאיתנו יותר. חושפת אותנו למחשבות אחרות ופותחת את הראש שלנו לחוויות חדשות. להיות אנחנו עם עצמנו זה הכי נוח, אבל לתת למישהו אחר להיות המראה שלנו זה כבר מאתגר.

מאתגרת – מי שיטען אחרת לא אמין! ולא התכוונתי לאהבה ראשונה או חברות בקטנה, אני מתייחסת לאהבת אמת ארוכת שנים של בעל ואישה. מאתגר להיות יחד ולשרוד, במיוחד בעידן של התקופה הזאת. מאתגר לוותר, להתפשר, להכיל או לחשוב שזה ״בקטנה״, כי בסוף כל העוגן של הבית שלנו הוא האהבה.

IMG-1019_756x800

מעוררת השראה – מי שאוהב אותך, יוציא ממך את המיטב. יעיר לך – זה יעצבן. ידאג לך – אולי זה מחרפן. ינסה לשנות אותך, עד כדי שקירות הבית ירעדו ואז תחשבי על זה שוב ותביני שזה ממקום אוהב, שרוצה להוציא ממך את הטוב ביותר ופשוט לא מתפשר או מוותר.

מכילה – איפה עוד אפשר להשקיע, לתמוך, לעשות, לסלוח, לשכול, להתגבר ולוותר אם לא באהבה? זה ה-חלק המיוחד בה. גם אם משהו לא טוב, לקבל אותו ככה. אהבה כנה. בטוב וברע.

מפתיעה – כל אחת/ד וההפתעות שלו, מוצלחות יותר או פחות. סביר להניח שלא כולנו אוהבים להתמודד עם הפתעות אבל באהבת אמת לא ממש מתוכננים או עונים מראש על שאלות.

מסקרנת – מה יהיה הדבר הבא? איך מתחזקים את כל הטוב והאהבה? שנה ועוד שנה, מה הלאה?

מיוחדת במינה – פשוטו כמשמעו. אהבה זאת תחושה מיוחדת במינה. התרופה לכל הכעסים, האכזבות, הציפיות והתקוות. הדבר היחידי שיכול להחזיק את כולנו באנרגיות לחוויות ולהזכיר לעצמנו הנאות קטנות וגדולות.

יום אהבה שמח חברות וחברים 
תשתדלו לחגוג את החיים 

 

האישה
בת 37, אמא ל-3 גברברים. אשת איש ואשת קריירה. משתדלת תמיד לעשות "גם וגם" - לרצות את עצמי, ואת כולם. מאמינה בהגשמת חלומות, גם אם בדרך יש הפתעות לא צפויות.