10 דברים שלמדתי מחדש בבית ספר לשיווק דיגיטלי

מכירה את זה שפתאום מזכירים לך דברים ששכחת ואיזה כיף זה לגלות אותם מחדש?

1.  "רק המעז מנצח" אמר בני גאון. אם לא הייתי מגישה מועמדות לבית ספר לשיווק דיגטלי, לעולם לא הייתי מתקבלת. תעשו, תעזו, אם לא נעשה לא נוכל להצליח.

2. לימודים, לימודים, לימודים – אני אוהבת ללמוד, את זה תמיד ידעתי. בשנתיים האחרונות אני גם לומדת  לדייק את הלימודים שלי. במקרה הזה לא ידעתי כמה אקבל מהלימודים עצמם וכמה אקבל מעבר ללימודים – הרווחתי בגדול. אם זה נשמע לכן מעניין, השמועה מספרת שמחזור שני עומד להיפתח ממש בקרוב, תעקבו בקבוצה דיגיטליות בעסקים ותעשו לעצמכן טובה ותירשמו.

3. חברות וחברים טובים אפשר למצוא בכל מקום – מי אמר שאחרי התואר הראשון כבר אי אפשר להכיר א.נשים חדשים? אני כל הזמן מכירה. הפעם הצמידו לי מנטורית שנהפכה להיות חברה מאוד טובה ואני די בטוחה שגם חברה לחיים.

חברה טובה וצלמת מוכשרת: הערך המוסף - כרמל מילנר סערמשמאל: אני, מימין: חברה טובה וצלמת מוכשרת: הערך המוסף – כרמל מילנר-סער

 

4. נשים מפרגנות ותומכות ברמות אחרות – אין על קבוצת נשים מדהימה שתרים אותך, שתיתן לך טיפים מקצועיים ועצות מדהימות. ניסיון הוא משותף ואם אני יכולה ללמוד מניסיונן של אחרות הרווחתי ובענק.

5. השראה חשובה תמיד – תודה לזוהר אוריאן ודנה ישראלי על כמויות ההשראה שהנחיתו עלי, גיליתי עולמות שלא ידעתי בכלל על קיומם. עכשיו אפילו אני יודעת לייצר סרטונים.

6. כוחה של קהילה  – כשחבורת נשים זרות מתכנסת אחת לשבוע נוצרת כימיה, נוצרים קשרים. כשכל אחת בקבוצה עושה משהו שונה מהשנייה מתגלים עולמות חדשים. הקהילה נוצרה במפגש פיזי או אם להשתמש במונח המקצועי מפגש Offline וצמחה ושגשגה בעולם האונליין בעיקר (לטעמי) בזכות זה. הקהילה נתנה לי את ההבנה עד כמה יכולה לעבוד סדנה קבוצתית בצורה טובה מאוד – את סדנת התקציב הראשונה שלי פתחתי בתקופת הבית ספר לשיווק.

קהילה תומכת ומפרגנת בסיום הצגת העסק שלי. צילמה באהבה: גלית סבג.
קהילת נשים תומכת ומפרגנת בסיום הצגת העסק שלי. צילמה באהבה: גלית סבג.

 

7. לפעמים כל מה שצריך זה שיגיע הרגע הנכון – את פוסט הסיכום שלי על החוויה לא הצלחתי לכתוב מיד אחרי. כולן בערך כבר כתבו פוסטים ואני הייתי צריכה עוד זמן. לא הרגיש לי נכון לסכם מיד אחרי.

8. סביבה מרימה יכולה להיות יותר מועילה מדחיפה קטנה – את הדף העסקי שלי פתחתי בערך לפני חצי שנה. לא היה בו כלום. היום הוא צועד את צעדיו הראשונים, עם לייקים מאוד מדויקים וכתיבה מהלב.

9. אני תמיד אוכל להיות יותר מקצועית בעתיד – העולם משתנה ומתפתח כל הזמן. תמיד אני אוכל להיות יותק מקצועית / מעניינת / מרתקת ממה שאני היום. אני עושה את הטוב ביותר שלי היום אבל אני גם יודעת שאם הזמן הדברים נהיים יותר מדויקים ונכונים.

הנבחרת, רגע לפני הפיכתנו לקהילה צלמת: גלית סבג

הנבחרת, רגע לפני שהפכנו לקהילה צלמת: גלית סבג

 

10. להוקיר תודה – זה כל כך כיף, מעשיר ומדהים שזכיתי להיות בנבחרת המחזור הראשון של בית הספר לשיווק של סלונה ולאומי עסקים. לא מובן מאליו ועם זאת כל כך נכון. תודה לכל העוסקות במלאכה, את המחשבה, הביצוע, התמיכה והעידוד. הוקרת תודה עושה לי תמיד עוד קצת טוב בלב.

מכירה מישהי שצריכה להיזכר בדברים שהיא כבר יודעת? שתפי ותייגי אותה כדי שתיזכר גם.

רוצה עוד? לחצי פה ועקבי אחרי הדף שלי.

דניאל לוצקי - יועצת כלכלית
דניאל לוצקי, יועצת ומנטורית לכלכלת המשפחה, מלווה נשים בכל שלבי החיים להתפתחות וצמיחה כלכלית. נהנית מהחיים, ממצה רגעים, לומדת, משתפת, מחייכת, מצלמת וכותבת.