עקיצת הדבורה – חלק שלישי

חלק שלישי ואחרון, לפחות לבינתיים, על הטיפול שאני עוברת.

בחורה עם מחשב נייד

תקציר הפרקים הקודמים:
בשבועות שחלפו סיפרתי לכם על האפיתרפיה – טיפול בדבורים, בפוסט הראשון: ושהדבורים ירפאו אותי
ועל תחילת הטיפול, הקשיים והמשבר, כאן: עקיצת הדבורה

לצאת מהמשבר

את החלק הקודם סיימתי בתיאור הלילה הקשה שעבר עליי והמחשבות בעקבותיו. התקשרתי לאורית והתבכיינתי: למה בכלל אני צריכה את זה? אולי זה בכלל לא מתאים לי, הטיפול הזה? לא רק שהיה לי קשה לאחר כל טיפול, גם הרגשתי שכל מיני בעיות מהן סבלתי פה-ושם בעבר, נהיו יותר מציקות ובתדירות גבוהה יותר.
אורית הסבירה לי שלעיתים זה ככה בתחילת  טיפול, הגוף "מוציא" הכל כדי להתנקות ואז סובלים יותר מבעיות שהיו. הבנתי שאני חייבת לעבור את התקופה הקשה הזו ושלגוף תמיד יש תקופת הסתגלות.
הכאב במהלך הטיפול אומנם ימשיך, אך התגובות הקשות יחלפו לאחר תקופת ההסתגלות. לאחר מכן יהיה לי כלי טיפולי שיוכל לשמש אותך לכל החיים ולעזור במגוון רחב של בעיות.
אני נזכרת שבתחילת הדרך שאלתי את אורית אם יש מטופלים שעבורם הטיפול לא עבד, ואורית אמרה שיש כאלו שהתייאשו והפסיקו לבוא אחרי מספר נמוך יחסית של טיפולים, ולכן אי אפשר לדעת מה היה קורה אם הם היו ממשיכים בטיפול.
החלטתי שאני מנסה עד הסוף, ושאני מוכנה לסבול את הכאבים בציפייה לתקופה טובה יותר שתבוא, והקלה בתסמינים שלאחר הטיפול, ובעיקר בשביל להיות בריאה יותר.

מתחילים לראות שינוי

לאחר שאובחנתי עם לחץ דם גבוה מאוד לקח זמן לאזן אותי מבחינה תרופתית. ליום ההולדת שעבר קיבלתי מתנה: מד לחץ דם, ואני מודדת באופן קבוע. הוחלט על ידי הרופאים שהטיפול המתאים ביותר עבורי יהיה שני כדורים, בבוקר ובערב. הכדורים גורמים לי לתופעות לוואי, והמטרה העיקרית בטיפול שלי בדבורים היא להגיע למצב בו אוכל להפחית במינון, לפחות זה. לפני ואחרי כל טיפול דבורים אנחנו מודדות לחץ דם ואני עורכת מעקב.
לאחר מספר טיפולים מתחילים לראות שינוי חיובי: לחץ הדם שלי יורד בצורה מתונה ונשאר תקין! הוחלט ביחד עם רופא המשפחה להפחית במינון. מעכשיו אני לוקחת כדור רק בבוקר, וסובלת פחות מתופעות הלוואי.
פתאום אני חושבת לעצמי: כבר הרבה זמן שלא הייתי חולה!! ובכלל, אני מרגישה טוב יותר: פחות עייפה, יותר חיונית, ורגועה יותר. אני אזקוף גם את זה לזכות הדבורים.

לתפוס דבורים

אורית מתחילה להכין אותי ליום בו אני אעקוץ את עצמי. אני מסתכלת עליה כל טיפול, עוקבת אחר כל תנועה ותנועה ומנסה ללמוד את התנועות המדוייקות ואת המיקום היעיל ביותר לעקיצה.
אני מכינה צנצנת זכוכית קטנה עם חורי-אוויר שעשיתי במיוחד לדבורים והולכת עם החבר לכוורות לנסות לתפוס דבורים. חם ושמש גבוהה בשמיים מכה עלינו ועל הדבורים, אין טיפת צל. הדבורים העמלות זריזות וקשה לתפוס אותן.
אני מספרת לאורית שמבצע איסוף הדבורים שלי נחל כישלון והיא מסבירה לי שכוורת זה לא מקום טוב לתפוס בו דבורים וצריך להתחיל ולנסות בטבע, בין פרחים או על שיח שהדבורה אוהבת במיוחד.
shutterstock_281896475
דבורים בכוורת. צילום: Shutterstock

עוקצת את עצמי

בקרוב אסיים את הסדרה הראשונה, 12 טיפולים רצופים של עקיצות דבורים.
היום הלכתי לתפוס דבורים בכוורת (ותודות ליוסי הדבוראי). עשיתי לעצמי ארבע עקיצות ואת החמישית קיבלתי בטעות באגודל. למען האמת אני כותבת את השורות האלו בעוד האגודל שלי נפוח ביותר, אך אני מאושרת שהצלחתי לעשות לעצמי טיפול לראשונה.
אני יודעת שזו תחילתה של דרך, שתמיד אפשר להיות בריאה יותר. אבל אני בטוחה שהגוף שלי מגיב לטיפול באופן חיובי. התחושה הזו של להרגיש בריאה יותר פשוט עושה לי טוב!
אני גאה בעצמי, בעובדה שאני סובלת את הכאב שבטיפול ויכולה לו, ושאני מטופלת  בדרך טבעית, שמטרתה להועיל לגוף לאזן את עצמו ולא רק לדכא בעזרת תרופות שגורמות לי לתופעות לוואי.
shutterstock_269365112
הדבורה השמחה. צילום: Shutterstock