משכית – קולקציה בהשראת הר סדום שהולידה גם תערוכת צילומים יפיפייה

"ושמלת מייגן" – לכלות שמתחתנות בקיץ הזה…

בחורה עם מחשב נייד

משכית הר סדום מתוך התערוכה צילום אייל נבו -צינור-משכית – קולקציית הר סדום (צילום מהתערוכה: אייל נבו)

משכית 24,000שח צילום אייל נבומשכית – קולקציית הר סדום (צילום: אייל נבו)

קולקציית "הר סדום" לקיץ 2018, היא הקולקציה השלישית בטרילוגיית קולקציות המדבר של המעצבת שרון טל למשכית. הקולקציה צולמה ע"י הצלם אייל נבו, על רקע הנוף המדברי של מקור ההשראה והצילומים הנפלאים בכיכובה של הפרזנטורית הגבעולית שביט ויזל ורקדני להקת המחול ענבל, הולידו לצד הקולקציה החדשה תערוכת צילומים ווידאו ארט, המוצגת כרגע בבית משכית ביפו.

משכית קולקציית הר סדום 4,850שח צילום אייל נבומשכית – קולקציית הר סדום (צילום מהתערוכה: אייל נבו)

כאמור השראה לקולקציה בת ה-20 פריטים שרובם בגדי ערב, היא החיבור לנוף המדבר היפיפייה מחד, לצד מתן ביטוי להרס הטבע ע"י האדם מאידך. בהשראת אלה נוצרו בדי טקסטיל בטקסטורות ייחודיות, בין השאר טכניקה של צריבה בבד, בעבודת יד שמזכירה את הטקסטורות והמשטחים (surfaces) המרהיבים של אזור סדום ואת הסדקים שבאדמה המדברית. ולצד אלה, חומריות של מתכות אשר נרקמו על בדי משי ושיפון רכים או שולבו בקולרי מתכת בדוגמה קוצנית, כציטוט לתיעוש האגרסיבי שבאזור לצד הניגודיות עם יופיו הפראי של הטבע .

בחמש השנים האחרונות, קמה משכית המיתולוגית לתחייה תחת ידה של המעצבת שרון טל, בניסיון לקשר בין המורשת המכובדת והעל זמנית של המותג, המזוהה כל כך עם נופי הארץ הזאת ועם אותנטיות מקומית ולבנותו מחדש עם טאץ' עדכני בסגנונה האישי. בקולקציה הנוכחית, מגיעה טל לבשלות מקסימלית בחיבור שבין כל האלמנטים הללו, וזו היא ללא ספק הקולקציה היפה והמגובשת ביותר שעיצבה למותג עד כה.

משכית 14,500שח צילום אייל נבובעקבות חתונתם של הנסיך הארי ומייגן מרקל שהפכו לדוכסים מסאסקס, הכריז בית האופנה משכית על "שמלת מייגן", המזכירה את שמלת הכלה השנייה שלבשה הדוכסית, למסיבה שנערכה אחרי הטקס. השמלה עשויה 100% בד משי איטלקי בגזרה נקייה ומינימליסטית, עם קולר רקום בעבודת יד מחרוזי מתכת. מחיר השמלה 14,500 ₪ (צילום: אייל נבו) 

הקולקציה תפורה מבדי משי, ויסקוזה ושיפון, עשירים ברקמות חרוזי מתכת ודוגמאות צריבה בבד ואקסקלוסיביים למותג בצבעוניות של קאמל, כחול עמוק, שחור, לבן ותכלת. חליפות משי נשפכות ושמלות עוצרות נשימה, עוצבו בבדים ייחודיים שכדאי לראותם מקרוב, כדי להתרשם מעושר הטקסטורות ויופיין.

לצד הקולקציה נוצר כאמור פרויקט אומנותי, שהוליד את תערוכת הצילומים היפהפייה שנוצרה בהשראת הטבע המרהיב והמיתוס ההיסטורי של סיפור סדום. לדברי שרון טל:  ״הקולקציה נולדה והתפתחה תוך כדי תהליך העבודה על התערוכה, כאשר השיחות על סיפור סדום מעורר היצר והרגש מצד אחד ותמונות הנופים המרהיבים אל מול התיעוש הכוחני והרס הטבע מצד שני, הביאו אותנו לחבר בין האמנות והקולקציה בצורה מלאה. פתרנו עצמנו מכל שיקול מסחרי לסוגיו בפרויקט הזה ונהנו מהיצירה עם אייל נבו, שביט ויזל להקת ענבל ושאר אנשי הצוות שכלל 35 אנשי יצירה״.

לדברי הצלם ויוצר הוידאו ארט אייל נבו:  ״שנאת האחר, אלימות ותרבות של שקר, הם שהביאו את אלוהים, יהיה אשר יהיה, להשמיד את סדום ולהרוג את כל אנשיה, בני אדם אשר נבראו בצלמו… כיום, מעשה סדום, הוא ביטוי משפטי פורמלי בכל העולם ומעורר בעיקר חזיונות מיניים. פיסת הטבע הזו, השוכנת בנקודה הכי נמוכה בעולם, היא חד פעמית בצורתה ובחומריותה. כל אלו היו החלק העיקרי בחומר הגלם של הדמיון שלי במסע הפנימי שעברתי ביצירה הזו ביחד עם "משכית", שגם לה מטען תרבותי והיסטורי שאין שני לו בארץ."

משכית 22,500שח צילום אייל נבוטווחי מחירים לקולקציה: שמלות ערב – 7,250 ₪ – 4,250 ₪; שמלות לבנות- 25,000 ₪- 7,500 ₪; מכנסיים- 2,100 ₪ -4,400 ₪ ; ג'קטים – 5,500 ₪- 2,500 ₪

להשיג: בבית משכית – הצורפים 14, תל אביב בשעות היום 10:00-18:00 טלפון לבירורים: 03-688400

משכית 7,250שח צילום אייל נבומשכית – קולקציית הר סדום (צילום: אייל נבו)
משכית 12,500שח צילום אייל נבומשכית – קולקציית הר סדום (צילום: אייל נבו)
משכית 9,500שח צילום אייל נבומשכית – קולקציית הר סדום (צילום: אייל נבו)
משכית 4,850שח צילום אייל נבו (1)משכית – קולקציית הר סדום (צילום: אייל נבו)
משכית 4,850שח צילום אייל נבו (2)משכית – קולקציית הר סדום (צילום: אייל נבו)
משכית הר סדום מתוך התערוכה צילום אייל נבו -מעשה מגונה-משכית – קולקציית הר סדום (צילום מהתערוכה: אייל נבו)
משכית הר סדום צילום התערוכה צילום אייל נבו -אשת לוט-משכית – קולקציית הר סדום (צילום מהתערוכה: אייל נבו)
משכית 22,500שח צילום אייל נבומשכית – קולקציית הר סדום (צילום מהתערוכה: אייל נבו)
משכית הר סדום מתוך התערוכה צילום אייל נבו -שלב אנאלי-משכית – קולקציית הר סדום (צילום מהתערוכה: אייל נבו)
משכית הר סדום מתוך התערוכה צילום אייל נבו -במבט לאחור-משכית – קולקציית הר סדום (צילום מהתערוכה: אייל נבו)
משכית הר סדום מתוך התערוכה צילום אייל נבו -אני מאחורייך-משכית – קולקציית הר סדום (צילום מהתערוכה: אייל נבו)

 קולקציית "הר סדום" – וידאו ארט 

[youtube oZRdKaHhrCs nolink]
צילום: אייל נבו. וידאו: צילום, בימוי ועריכה: אייל נבו

התערוכה תוצג בבית משכית – הצורפים 14, תל אביב בשעות היום 10:00-18:00 והציבור מתכבד לבקר ולרכוש את פריטי האומנות. טלפון לבירורים: 03-6884004

והמעצבת שרון טל זוכה לכבוד והכרה של המכון הטכנולוגי לאופנה בניו יורק – FIT מבתי הספר לאופנה הנחשבים בעולם

שרון טל למשכית באירוע FIT בניו יורק יחצ  (14)
שרון טל באירוע FIT בניו יורק (צילום: יח"צ)

המעצבת שרון טלו נבחרה להיות המבקרת הבכירה של כיתות הבוגרים לשנת 2018, של האוניברסיטה היוקרתית FIT במסלול עיצוב אופנה. vפרס יוקרתי ע"ש טל, בחסות הקרן של קלווי קליין, הוענק לאחד הסטודנטים. לצידה של טל העניק את הפרס גם המעצב האמריקאי אהוב הסלבס זאק פוז'ן. בכבוד שזכתה טל, זכו בעבר מעצבים ידועי שם כמו: קרולינה הררה, דיאן פון פורסטנבורג, נרסיסו רודריגז, ראם אקרה ועוד.

ס
שרון טל בחברת המעצב ז'אק פוזן באירוע הסיום של בוגרי FIT בניו יורק (צילום: יח"צ)
*
מתוך הבלוג של אלישבע כספי

אלישבע כספי
קוראת ווג מתמידה בערך מגיל שמונה (עם שתיים וחצי מילים באנגלית, בלבד) אשר משתגעת על ירחוני אופנה ועיצוב מילדות, עוד מהימים בהם היה אבא חוזר מנסיעותיו בחו"ל עם ערימת מגזינים, ומביא לה את ריח העולם הגדול. למדה ועשתה תארים (LL.B במשפטים ו- MBA במנהל עסקים) אז היא גם עו"ד, אבל מעדיפה לעסוק במה שהיא אוהבת באמת, כתיבה ואופנה ביחד ולחוד.