מנוירוטי לאירוטי

מופע תנועה ומלל לחמישה רקדנים – יפיפה ומומלץ

בחורה עם מחשב נייד

קבוצת צעירים גמישים ויפים, מבצעים בתנועה ובטקסט תואם הופעה מהפנטת בשם "חיים מרוצפים" ומייצרים לקהל ערב אמנותי נדיר. ברגעים הראשונים חשבתי שמדובר במופע ניסיוני מהסוג הביזארי שיביא אותי לידי אי נוחות, אך הרגע הזה חלף מהר. המופע החל בהילוך תזזיתי מצד לצד של הבמה, צעידה קדחתנית ותנועות גוף מהירות בעלות גוון נוירוטי, קצב חיים של העולם האורבאני המוטרף בו הגוף דומה למכונה. בהמשך, עבר המופע  תפנית  לקצב איטי ותנועה זורמת  של  חיבור טבעי לגוף,  הן בחיבור אינטימי של האדם עם עצמו והן עם אחרים. לרגעים קיבלה ההופעה גוון קסום ואף אירוטי.

המוטיב המרכזי במופע הוא הסבל שחווה האדם המודרני מהיעדר חיבור וזרימה גופנית. אנחנו יושבים בבית קפה על כיסאות, עומדים בבנק , הולכים ברחוב. לא מקובל לטפס על בניינים, לרקוד ברחוב, לזחול בבית קפה, או לרוץ ולקפץ בבנק. הסביבה השטוחה, שבה אנחנו חיים, יוצרת סטנדרטיזציה מקסימלית של התנועות שלנו.

מבט מעמיק בגופניות
מבט מעמיק בגופניות. חיים מרוצפים. צילום: רן שבי

"חיים מרוצפים" הוא מופע בן חמישה  פרקים:  הליכות – דיון סביב תחושה כללית של חופש דמקה – דיון על  סקס ומגע גופני שיעור סקס – משפט תנועתי סביב משגל טריו סקס – פנטזיה פיזית היסטוריה אישית של גוף – שלוש רקדניות מתארות איך עיצבו את הגוף שלהן בנערותן תוך שינוי העיצוב בהתאם למפגש עם החברה.

בין הרקדנים בלטה דניאל גל היפיפייה שהעבירה שיעור סקס מודרך ובו מגוון תנוחות ותנועות של משגל, גם כאלה שאיננו מעלים על הדעת.  גל במופע, כמורה לתנועות משגל, מאפשרת לתלמידיה הבעה טוטאלית של גמישות ויכולות גופניות מרשימות. בקטע זה, כמו בכל האחרים, אין ולו רמז פורנוגראפי, אלא קסם צרוף של מיניות האדם, תוך מבט מעמיק בגופניות שיש בכולנו.

הרקדנים העלו במופע תהייה אישית לגבי ההבדל בין הביטוי הפיזי שיש להם על הבמה לבין הביטוי  הפיזי המצומצם  שיש להם בחיי היום יום. הם הדגימו בדיבור ובתנועה כיצד בחיי המין הפרטיים מצטמצמים בני אדם למיטה הבורגנית, והתוודו שחיי המין בחיים האישיים  שלהם, לעולם אינם זוכים למרחב שמספקת הרצפה הגדולה והגמישה שבאולם הריקודים המאפשרת ביצועים מגוונים ומעניינים.

חמישה רקדנים על במה, כל אחד ואחת מביא לבמה איכות מיוחדת. במופע שאורכו כשעה היה בפני אולם מלא שהגיב בתשואות נלהבות.

עונג לחושים וחומר למחשבה, לרוץ לראות

כוריאוגרפיה וטקסט: רותם תש"ח בשילוב עם הרקדנים
רקדנים יוצרים: שרון בקלי, דניאל גל, עומר אסטרחן, צוף יצחקי, אוליביה קורט מסה וכרמית בוריאן.


משך ההופעה כ 50 דקות.

המופע מתקיים בשפה האנגלית

מוצ"ש  14.4.12 בשעה 20.00, כרטיסים 03-5611211

תיאטרון תמונע שונצינו 8, תל אביב


אורית בראון אגמי
בלוגרית פעילה ובועטת. היתה עיתונאית שלושה עשורים. היום מלמדת ילדים ביפו ובשכונת התקווה תקשורת ואקטואליה.