בועטות במוסכמות: כשהעצמה נשית וכדורגל מתחברים

החזון הוא לחולל שינוי חברתי מעצים בקרב בני נוער בפריפרייה מעבר למסגרת החינוך הפורמלית. האירוע הראשון של פריפקשן – בועטות הוא שריקת הפתיחה לעוד אירועים נוספים וארוכי טווח שנועדו לתת השראה לבני נוער

בשבוע שעבר, התקיים בשכונת התקווה אירוע ההשקה של בועטות ופריפקשן. את פריפקשן יצרנו כיוזמה פילנתרופית שמטרתה היא לחולל שינוי חברתי מעצים בקרב בני נוער בפריפרייה מעבר למסגרת החינוך הפורמלית, באמצעות מסגרת העשרה שנתית יחד עם מפגשים ייחודיים עם אנשי מפתח מוכרים בתעשייה כדי שסיפרו להם על הדרך שלהם להצלחה.
כדי לממש את המטרה חיפשנו שותפים שיש לנו איתם חזון משותף וכך הגענו לעמותת "בועטות" שהנה תכנית לקידום בנות בכדורגל בארץ. ביחד יצרנו אירוע של טורניר כדורגל שכלל 4 קבוצות של בנות מרקעים שונים מרחבי הארץ- דרוזיות, יהודיות וגם בנות מבקשי מקלטים משכנות לוינסקי לטורניר כדורגל קצבי. בסיומו של הטורניר התקיים טקס מרגש של הענקת גביעים ומדליות בנוכחות הכדורגלנית המובילה אשרת עייני ואשת הטלויזיה מירי בוהדנה.

מירי בוהדנה ונערת כדורגל צילום יחצ

לירן, מייסד ומנכ"ל בועטות, מספר על הטורניר: "אירוע ההשקה היה נפלא ומרגש. היא כיף לראות ילדות מרקעים שונים מגיעות למגרש ומשחקות עם ילדות בנות גילן, בלי להתבייש, ממש כמו כדורגלניות. גם הנוכחות של שחקנית נבחרת ישראל, אשרת עיני, תרמה לעניין והייתה מבורכת" לאחר הטורניר, הבנות נפגשו עם מירי בוהדנה למפגש השראה מעצים, מירי סיפרה להן על הדרך שלה להצלחה, על האתגרים שעברה ועל אופן ההתמודדות שלה. המפגש עם מירי בוהדנה ההשראה תרם רבות לילדות, שנראו מרותקות ושאלו שאלות עמוקות ומעניינות."
האירוע הראשון של פריפקשן ובועטות הוא שריקת הפתיחה לעוד אירועים נוספים שנועדו לתת השראה לבני נוער ולעזור להם להגשים את החלומות שלהם.

נערות כדורגל צילום יחצ

לירן, מנכ"ל בועטות: את תכנית בועטות הקמנו על מנת לתת מענה לבנות רבות אשר רוצות לעסוק בספורט ולשחק כדורגל בפרט, אך התקשו למצוא לעצמן מסגרת מתאימות, בשל המחסור הקיים כמעט בכל מקום בארץ. לצד משחק הכדורגל אנו גם מקיימים עם הילדות והנערות פעילויות העשר להעצמה, לחיזוק הביטחון והדימוי העצמי שלה.

מירי בוהדנה בנבחרת צילום: יחצ

החזון הוא לחולל שינוי חברתי מעצים בקרב בני נוער בפריפרייה מעבר למסגרת החינוך הפורמלית. האירוע הראשון של פריפקשן- בועטות הוא שריקת הפתיחה לעוד אירועים נוספים וארוכי טווח שנועדו לתת השראה לבני נוער ולעזור להם להגשים את החלומות שלהם.
[youtube aDJSrTBRVrM nolink]
** כותב המאמר הוא ירון שגיא, מנכ"ל שגיא דיגיטל פרטנר