בחורה עם מחשב נייד

 

וַיְהִי אֹמֵן אֶת-הֲדַסָּה, הִיא אֶסְתֵּר בַּת-דֹּדוֹ–כִּי אֵין לָהּ, אָב וָאֵם; וְהַנַּעֲרָה יְפַת-תֹּאַר, וְטוֹבַת מַרְאֶה, וּבְמוֹת אָבִיהָ וְאִמָּהּ, לְקָחָהּ מָרְדֳּכַי לוֹ לְבַת (מגילת אסתר, פרק ב', פסוק ז').

חג פורים הינו חג מיוחד עבור ילדי האומנה בשחר, ולא רק בשל השמחה שהוא מביא איתו.

לא הרבה יודעים כי גיבורת המגילה – אסתר המלכה, היא בעצם ילדת אומנה שדודה מרדכי, שימש לה אב אומן לאחר שהתייתמה משני הוריה.

אסתר הפכה לגיבורה, כאשר שינתה את פני ההיסטוריה כולה ומנעה אסון גדול מאד לעם היהודי. למעשה, אסתר הגיע מרקע צנוע מאוד אך בסופו של דבר הצליחה להתגבר על נסיבות חיים לא פשוטות והפכה לסיפור הצלחה.

גם מרדכי עצמו הוא גיבור לא פחות מאסתר, מכיוון שהוא זה שתמך בה וגרם לה להאמין בעצמה ולכן יש לו תפקיד משמעותי בהצלחתה. ואכן, מאחורי כל ילד אומנה שהגשים את עצמו, עומדת משפחת אומנה, הרוח מתחת לכנפיו של אותו ילד.

כמו בסיפור המגילה, כך בחיים: עם הרבה אהבה, חום והכוונה נכונה, כל ילד אומנה יכול להתגבר על מכשולים רבים ולשנות סדרי עולם.
אנו בטוחים כי כמו אסתר המלכה, גם ילדי האומנה של שחר,
ישפיעו על העתיד של חיינו, יפרשו כנפיים ויגיעו רחוק 

זכי חרוב
זכי חרוב הוא בעל רקע מקצועי אקדמי מתחומי הטיפול, הרווחה והניהול, ובעל ניסיון רב בהקמה ובהפעלה של מסגרות רווחה. בעל תואר ראשון בעבודה סוציאלית, אוניברסיטת חיפה ניהול מוסעות ילדים ונוער בחוג למדעי ההתנהגות באוניברסיטת ת"א השתלמויות בריאות הנפש במסגרת הצבא. קורס מנהיגות חינוכית בביה"ס למנהיגות חינוכית מנדל בירושלים. לימודי פסיכותרפיה בגשטלט, בביה"ס לעבודה סוציאלית, אוניברסיטת ת"א. בעל תואר שני בחוג לעבודה סוציאלית, אוניברסיטת אריאל.