מנוּעת שלאפשטוּנדה

יום הַשִּׁשִּׁי. וַיְכֻלּוּ הַשָּׁמַיִם וְהָאָרֶץ וְכָל צְבָאָם. ותתחפר החסה בתוך המצעים הנקיים שטרחה ושמה עוד בערב חמישי, תקרא כמה עמודים של ספר משובח ("פרנסוס על גלגלים", מומלץ ביותר), ותניח את הספר, ותעצום עיניה ותתכונן לשעה שעתיים של בריחה מתוקה מהבלי היום יום.

בחורה עם מחשב נייד

ואז קרעה את שרעפי השינה שלי זעקת רחל המבכה על בניה:"זה הממתקים שהבאתם לי? אתם לא יודעים שאני לא אוהבת את הממתקים האלה?? כמה אנוכיים אתם יכולים להיות????", ודלת נטרקה אי שם במרחב.

מכרי יודעים שבדרך כלל אני שלווה כמימי אגם, ולא היו מזהים את האישה המטורפת מין השוק שהפכתי להיות. קחו ממני את השינה שלי, וקבלו מפלצת איומה. מפלצת איומה שמילים שוטפות מפיה, מתחילות בלחישה מאיימת ומסתיימות בקרשנדו אדירים, המרעיד חלונות גם ברמת גן הסמוכה, אליה  נמלטים בני הבית תוך בקשה לקבלת אשרת פליט.

השטפון בדרך כלל מכיל האשמות שנכנסו לפנקסי אי שם בתחילת האלף, תויקו ונשמרו בקפדנות לרגע המתאים. עלבונות גנטיים לדורי דורות, נבואות זעם על עתידם של יוצאי חלציי אם ימשיכו בהתנהגותם הנלוזה, איומים, שבועות, איסורים, פתגמים פולניים ("תעשה מה שאתה רוצה, זה החיים שלך שאתה דופק") ועוד שלל פרפרזות אימהיות:

איפה כל החברים שלכם? נסעו למקומות מצוינים עם ההורים שלהם??!! ככה עושים? ומשאירים אותנו לבד? ולא קראו לנו? מונופול? לא, לא בא לי לשחק איתך מונופול! מה את רוצה??!! בית קפה? מאיפה הבאת את זה? את יודעת בת כמה הייתי כשישבתי בפעם הראשונה בבית קפה? בגילך שיחקנו שני מקלות ברחוב. או הלכנו לצופים! או סעדנו קשישים והחצנו קשישות! עשינו פעילות עם משמעות! ולא חשבנו שההורים שלנו הם בידוריות ניידות! לא!! אני לא יודעת איפה הנחת את העיתון!! עוד פעם לאכול? אבל הבאתי חומוס מאכרם! בגלל זה לבכות? כי אין פיוז טי בבית? זה לא נשמע לך מוגזם? את יודעת בת כמה הייתי כששתיתי בפעם הראשונה פיוז טי? זה לא משנה שאז עוד לא היה פיוז טי. אני מתכוונת באופן כללי. אמא שלך באה לאכול כאן היום בערב?? אבל לא הכנתי כלום! ומה לקינוח??? ומה עם החוברת חשבון??? והשעור הפרטי??? את יודעת שזה בשבילך, נכון? אני את השעורים שלי כבר עשיתי. למה אתה בוכה? גם פסטה אתה לא אוהב? מה??!! מה??!! לא, אני לא יודעת איפה המשקפיים שלך. ואת זה, אדוני הנכבד, תאכל ליד שולחן האוכל, כדי שנוכל לחגוג את חגיגות שלושים העטיפות של הדוריטוס שנמצאות ליד שולחן המחשב.

טוב, קח קורקינט, בוא נעשה טיול לכיכר הבימה.