תקלות נפוצות במקררים

מקררים הם מוצר חשמלי חזק ואמין מאוד, המתוכנן לעבוד עבודה רציפה למשך זמן רב, ללא טיפול מיוחד. רוב המקררים הנקנים היום הם מקררים איכותיים שיחזיקו מעמד שנים רבות בלי להתקלקל, אך גם המוצר החשמלי הטוב ביותר עשוי להתקלקל אחרי שימוש ממושך, וכך גם המקרר הביתי שלנו. אם המקרר שלכם מתחיל קצת "לזייף" או שזיהיתם בעיה מסויימת, סביר להניח שהגיע הזמן להתקשר לחברה המספקת שירותי תיקון מוצרי חשמל ולהזמין טכנאי שיאבחן את הבעיה במקרר ויציע הצעת מחיר לתיקונה.

להלן כמה מתקלות המקררים הנפוצות ביותר.

 

הצטברות קרח במקפיא

 

תקלה זו היא אחת התקלות הנפוצות ביותר במקררים. בעיה זו יכולה לנבוע מסיבות שונות כמו: תקלה בתרמוסטט, ניקוז סתום, בעיה בטיימר ועוד. במקררים ישנים לא נדיר לראות התגבשות הדרגתית של הקרח המתרחשת על פני תקופה ארוכה. במקרה כזה, ניתן להמשיך להשתמש במקרר, אך יש להפשיר את הקרח אחת לכמה זמן באמצעות ניתוק המקרר מהחשמל, הוצאת המוצרים מהמקפיא והשארת דלת המקפיא פתוחה. לאחר שהקרח נמס, ניתן לנקות את המקרר ולהחזיר אותו לחשמל.

אם הצטברות הקרח מתרחשת תוך כמה שעות או כמה ימים, ומדובר במקרר חדש- יש לפנות לשירות תיקון מוצרי חשמל ולהזמין טכנאי מקררים לצורך איתור וטיפול בבעיה.

 

המקרר לא מקרר

אם אתם רואים שתכולת המקרר מפשירה וחלל המקרר לא קר מספיק- סביר להניח שישנה תקלה במערכת הגז של המקרר. אם הגז בצינורות המקרר דולף, הרי שהקירור נפגע. במקרה זה אין מנוס מלהזמין טכנאי תיקון מוצרי חשמל למילוי מחדש של הגז וכן לצורך בדיקה לאיתור מקור הדליפה ותיקונה או החלפת הצנרת בככלותה במקרה הצורך.

 

גומיות הדלת שחוקות

מטרתן של הגומיות שבדלת המקרר הוא לאטום את המרווח שבין הדלת לגוף המקרר ולשמור על טמפרטורה קבועה בחלל המקרר. גומיות אלו נוטות להישחק כתוצאה מבלאי טבעי או שימוש בחומרי ניקוי חזקים מדי. אם הגומיה נשחקת- רמת האיטום של המקרר יורדת, והוא מקרר פחות טוב את המזון שבתוכו.

במקרה כזה ניתן לקנות גומיה ולהחליף אותה לבד או לפנות לטכנאי תיקון מוצרי חשמל שידאג להחלפת הגומיה באופן מקצועי.

 

המקרר מרעיש

המקור לבעיית רעש מהמקרר יכול לנבוע מכמה גורמים: המנוע, המדחס, המאווררים. במרבית המקרים הרעש נובע מוויברציות מן הרדיאטור שמונח בצורה לא נכונה, ואז צריך פשוט למצוא דרך לאזן את המקרר והרעש ייפסק. אם מקור הרעש הוא במנוע או במאוורר – יש לפנות לטכנאי לתיקון מוצרי חשמל לצורך ייעוץ- ייתכן כי החלפה של מנוע או מאוורר היא יקרה מדי ולא משתלמת ועדיף כבר לקנות מקרר חדש.