תפקידו של עורך דין פלילי בעבירות אלימות במשפחה

בחורה עם מחשב נייד

עורך דין פלילי הבקיא בעבירות אלימות במשפחה או בעבירות מין, חשיבותו רבה למי שמנהל בחייו הליך פלילי אליו נחשף במסגרת תלונה שהוגשה כנגדו על ידי בת זוגו ועוד.

החיים הם לא פיקניק!! כל אדם נורמטיבי עלול להתעורר בוקר אחד ולהיות מוזמן לתחנת המשטרה לחקירה.

חקירה במשטרהעורך דין פלילי, חשיבות ייצוג,  עורך דין פלילי יפעת כהן היא לא הליך נעים ובמיוחד כאשר מי שהגיש את התלונה הוא מי שהיה בעבר חלק מרכזי בחייך, מי שחלקת איתו את המיטה ומי שיהיה חלק מהחיים שלך כל החיים נוכח עובדה של ילדים משותפים…

לפעמים החיים מובילים אותנו לפרידות, לאכזבות שלעיתים רבות גירושין הם חלק בלתי נפרד ומחייב במסגרת המערכת הזוגית.. ואז הכעס, האכזבה, יצר הנקמה, המלחמה, גורמת להן לרצות להלחם, לשבור את כל המוסכמות, והן  מוכנות ללכת ולעשות הכל, אפילו ללכת לתחנת המשטרה ולהתלונן תלונת שווא בגין עבירות שכאילו בוצעו כלפיהן על ידי מי שהיה בן זוגה, אב ילדיה וכיוצא'.

כשאשה מגיעה למשטרה ומתלוננת מול החוקר על תקיפת בן זוג, איים עליה, זה נקרא לעלות שלב במלחמה הקשה שמנהלים הצדדים. כאן כבר כאשר ענין החירות והחופש תלוי באמונה הסובייקטיבית של מי שחוקר את התיק במהלך החקירה במשטרה, זה כבר לא צחוק, כשמגיעים לשם כל המוסכמות מאבדים את ערכן וכאן כבר אין התחשבות בצד השני, כי אתה יודע שאם לא תשנס מותניים ותצא למלחמה על החפות שלך, אתה עלול לבלות מאחורי סורג ובריח.

בד בבד עם הגשת התלונה, מוזמן החשוד לתחנת המשטרה וברוב הפעמים אם יקשור את עצמו לשיחה עם המתלוננת או לאירוע מסויים בו היא מסרה במסגרת תלונתה שראתה אותו ושם התרחש אירוע האלימות כביכול, רוב הסיכויים שהוא ייעצר מיד לאחר שייחקר!! היום מדיניות המשטרה היא ממש לא להורות על שחרורם של מי שחשודים בעבירות אלימות במשפחה, נהפוכהו, נוכח ריבוי מקרים של אלימות כנגד נשים על ידי בני זוגם, המערכת המשטרתית לא לוקחת סיכון.. מבחינת המערכת, שבית המשפט ייקח את הסיכון וישחרר, ולכן לרוב אותם חשודים נעצרים ולעתים רבות, גם כשלא עשו כלום…

ועכשיו לך תוכיח שלא תקפת! לך תוכיח שלא איימת!! לך תלחם בתוך המערכת, שמלכתחילה מתייגת אותך עוד לפני שנחקרת בתור מי שביצע את העבירה!!! ולך תלחם על הזכויות שלך!!

וכאן נכנס תפקידו של עורך דין פלילי, תפקידו משמעותי, הוא צריך להכיר היטב את ההליך הפלילי, לדעת לנווט את ההליך העדין מלכתחילה לכיוון שבו תצטייר ותתוייג על ידי מי שחוקר אותך כקורבן בעצמך ומי שידע לפרוס את התמונה הנכונה בפני היחידה החוקרת.

תפקידו ללוות ולייעץ לכוון ולהדריך אותך להתנהלות שלך במסגרת החקירה במשטרה, ולתת לך את הכלים המקצועיים שיעמדו לטובתך בסופו של ההליך הפלילי והכי חשוב תפקידו לשמור על הזכויות שלך, להיות שם בשבילך בזמן שכולם עומדים כנגדך ועושים הכל, בכדי לצייר אותך כדמות שונה ממי שאתה באמת.

עורכת דין פלילי, יפעת כהן, מנהלת ובעלים של משרד עורכי דין העוסק בתחום הפלילי ורוב העבירות המיוצגות בו הם עבירות רגישות, דוגמת אלימות במשפחה, עבירות מין ועוד. חשיבות הבחירה בעו"ד פלילי בקיא, חשובה עבורך להמשך ההליך הפלילי, להמשך חייך ולכן חשוב שתלחמו יחד על המשך החיים שלך.