תפוס ת'גלים

בחורה עם מחשב נייד

מי מאתנו לא מכירה את הרגעים האלה לפני השינה בהם בן/בת הזוג (או כל מי שישן אתכם במיטה) ממלמל מילים נטולות הגיון? את שואלת אם הוא יוכל לאסוף את הילדים מהלימודים והוא עונה שהוא מתגעגע לאוכל של אמא שלו…

זהו בדיוק חלון ההזדמנויות הצר בו הגוף והנפש חשופים לשכנוע עצמי. הדקות המדהימות הללו שבין ערות לשינה בהן נוטים להרגיש תחושת ריחוף קלה, "ספק פה ספק שם". הגוף שרוי בגלי תטא הממכרים, מצב רגיעה אופטימלית ופתיחות לשינויים.

 ארבעה גלי מח עיקריים:

גלי בטא: מצב מודעות מלאה בו אנו עושים שימוש בחמשת החושים תוך עינים פקוחות, תשומת לב ודריכות שהן שעות התפקוד והערות שלנו.  בשעות אלה גלי המח מהירים, יש האצה מוגברת של החשיבה ובשעות אלה הם מגיעים לכדי 14-100 הרץ ומעלה, לשניה.

גלי אלפא: מצב בו גלי המח נעים בפעולה איטית ורפיון, המח נע במהירות של 7-14 הרץ לשניה. המח והגוף רפויים, כמו במדיטציה, בדמיון מודרך או בהאזנה למוסיקה. ברגעים אלה האינטואציה והדמיון נכנסים לפעולה. יצירות רבות נולדו לעולם מתוך מצב זה.

גלי תטא: גלים המופיעים ברגעים שלפני השינה (4-7 הרץ לשניה). המצב האופטימלי בו הגוף חשוף לאוטוסוגסטיה – שכנוע עצמי. במצב זה ניתן להרגיע כאבים, לשנות דפוסים, להחליף אמונות מובילות, לחזק בטחון עצמי ולהעצים את היכולות שלנו!

גלי דלטא: הגלים האיטיים ביותר ( 0-4 הרץ לשניה) הזמן בו הגוף מצוי במצב של שינה עמוקה, תרדמת או אובדן הכרה.

"סוגסטיה"-(השאה בעברית) הינה צווי חשיבה למח. תהליך בו מתבצעת שתילה של רעיון, תובנה או מחשבה כלשהם בראשנו. תורת תת-המודע הינה עתיקת יומין ומאפשרת טיפול מהיר ויעיל. מפתח הקסמים נמצא בידינו ואנו יכולים בקלות לבחור באמונות בהן נרצה להאמין, אמונות שורש מסוימות שאם נחליפן באחרות נוכל לאפשר לעצמינו חיים של הגשמות והצלחות.

אמיל קואה האמין שהדמיון אותו כינה בשם "תת המודע", הוא מערכת דינמית השולטת בתהליכים הגופניים והנפשיים שלנו. "האדם מגשים בחייו את מה שמצווה עליו דמיונו". (קואה) הטכניקה של האוטוסוגסטיה מאד פשוטה: כשם שהדרך להתגבר על קור הינה ע"י העלאת חום, כך הדרך להתגבר על מחשבה שלילית כרוכה בהחלפת המחשבה לחיובית.

אם כך, כל שנותר לעשות, בשלב ראשון, לנצל את חלון ההזדמנויות שלפני השינה לטובת שכנוע עצמי אשר יניע אותנו לחיים רגועים ומספקים יותר. לאחר שנתאמן על יכולת זו נתקדם לשלב הבא בו נלמד כיצד להאריך את השהות בתטא (בד"כ נוטים להרדם ומהר מאד לעבור לדלטא) ובהמשך אף להכנס לגלי תטא באופן יזום בכל רגע נתון במהלך היום…

תרגיל: היכנסי למיטה, כבי את האור (למעט נר מרצד או אור חלש) והאזיני לקטע המוזיקה המצורף. לאחר שתרגישי שגופך במצב רפוי ומעט לפני שאת חשה תרדמה (בחצי דרך הקטע הנ"ל) אמרי לעצמך: "תודות לתת המודע שלי אני מרגישה_______________" (כל דבר שאת רוצה להאמין בו: בטוחה בעצמך/חיובית/שמחה/חיונית וכו' )  בחני למחרת את הרגשתך וצפי לשינוי משמעותי.

זכרי! להתמדה וחזרה על סוגסטיות יש משקל משמעותי בהצלחה. התייחסי לכך כאל תחזוקה שוטפת של תת המודע…

הרפיה-סונטת אור הירח/בטהובן (קטע המוזיקה הנ"ל יסייע לך להכנס למצב אלפא. מומלץ להעזר באוזניות)