תפוח המשאלות/ ליאת קרן- ספרות ילדים

למתן יש משאלה שהוא רוצה להגשים. אבל איך מגשימים משאלות? האם יחכה ליום הולדתו לכיבוי הנרות, יחכה לראות כוכב נופל או אולי יעזור קסם כלשהו מהאגדות?
ספר זה מלמד את הילד איך להפוך משאלה להגשמה באמצעות שיתוף ועשייה.

תפוח המשאלות מאת ליאת קרן

בבית קטן עם חצר גדולה, שבמרכזה היה עץ תפוחים גדול, גר מתן.
כשמתן היה קטן הוא היה מחבק את העץ, או מתחבא מאחוריו. כשגדל קצת, אהב גם לטפס עליו, לשבת בין ענפיו ולחשוב.
בין ענפי העץ הוא הרגיש מוגן ובטוח לשוב על הכל. גם על דברים עצובים וגם על דברים שמחים. הוא גם אהב לתכנן תוכניות ולהעלות רעיונות. למתן היו הרבה רעיונות.
יום אחד היה למתן רעיון מרגש ממש. בניגוד לרעיונות שהיו לו בעבר, הפעם הוא לא רק השתעשע במחשבה. הפעם הרעיון הפך למשאלה שהוא רצה מאוד להגשים!

אבל איך מגשימים משאלות?
מתן ידע שבימי הולדת אומרים לעצום עיניים ולבקש משאלה בלב בזמן שמכבים את הנרות, ואם מצליחים לכבות את כולם בבת אחת, המשאלה תתגשם. אבל יום הולדתו חל רק עוד חודשיים ולא היתה לו סבלנות לחכות.
מתן נזכר שגם כשכוכב נופל מבקשים במהירות משאלה בלב. מתן החליט לחכות תחת העץ וחיכה וחיכה וחיכה… עד שנירדם. הוא ניסה שוב למחרת, אבל שוב נירדם.
מתן חשב שחייבת להיות עוד דרך להגשים משאלות. אם אי אפשר להשתמש בקסם כמו באגדות, מה עוד אפשר לעשות?
מתן חש ברעב והחליט לאכול תפוח. הוא קטף תפוח אדום וירד במהירות מהעץ. מרוב התלהבות ומהירות, נשמט מידיו התפוח, נפל ונבקע לשני חצאים.
מתן התעצב וירד בעקבות התפוח, התכופף להרימו והופתע לגלות כוכב. כוכב קטן ומושלם היה גלוי לעיניו במרכזו של התפוח.
מתן הראה את הפלא לאמו ושאל אותה האם לדעתה אפשר לבקש משאלה גם מתפוח כוכב?
אמו אמרה לו, שהיא מאמינה שכדי להגשים משאלות לא מספיק להגיד אותן בלב, אלא צריך לעשות משהו שיגרום להן לקרות. אם שומרים את המשאלה בלב, איך אפשר לדעת שיש לנו משאלה. היא הציעה לו לשתף אותה במשאלה ושיחשבו יחדיו מה צריך לעשות כדי להגשימה.

אם משתפים יש סיכוי יותר גדול להגשים!
כדי שמשאלה תתגשם, כדאי לספר אותה, אבל חשוב מאוד לשים לב למי. לא לשתף כך כל אחד שפוגשים, אלא אנשים שבאמת סומכים עליהם.

הספר בנוי משני חלקים: החלק הראשון הוא הסיפור של מתן והחלק השני הוא יומן הגשמת המשאלות אישית לילד.
ביומן זה, הילד ממלא מה היא המשאלה שלו, מתי הוא רוצה שהיא תתגשם, מה הוא יכול לעשות כדי שתתגשם, את מי הוא בחר לשתף, אילו רעיונות עלו כתוצאה מהשיתוף, מה אפשר לעשות היום כדי להתחיל, ומה בימים שאחרי, ולמלא תובנות, מחשבות, רעיונות ורשימות.

בספר 'תפוח המשאלות' לומדים הילדים שאפשר להגשים משאלות, לא באמצעות כוכב נופל, קסם מהאגדות או כיבוי נרות ביום ההולדת, אלא באמצעות שיתוף ועשייה. הוא מאפשר לילד ללמוד איך לתרגם מחשבות למעשים, משאלה להגשמה. ספר זה הוא כמו הספר "הרשימה" של יובל אברמוביץ עבור ילדים. ומה שבטוח, שגם ההורה יכול להיזכר בעצמו, שבשביל להגשים משאלות, יש צורך בפעולה להגשמתן ולפעמים ניתן לקבל עזרה מחברים ומשפחה.

הספר מיועד לילדי הגן הבוגרים ולתלמידי הכיתות הנמוכות בבית הספר. מאחר והספר מעודד שיח על משאלות ומימושן, הוא מומלץ לקריאה משותפת עם הורה.

מאחלת לכם ולילדכם קריאה מהנה ושתצליחו להגשים את כל משאלותיכם!

XOXO

אחת שיודעת 😉

קרין מילשטיין
סטייליסטית, מאמנת כושר ובוגרת תואר שני לתקשורת ועיתונאות. זה מה שיוצר את הבלוג על תרבות, סגנון חיים, טיולים, ביקורת ספרותית, שירה ועוד... מוזמנים לקרוא, להגיב ובעיקר להנות... XOXO אחת שיודעת ;-)