תעשי רק מה שאת אוהבת

משפחה היא הכל בחיים, היא מה שיכול להרים אותך ומה שיכול להפיל. לפעמים אנחנו לא מעריכים את הכוח שלה עד שהוא חסר לנו. תאהבו, תכילו ותעשו הכל כדי שיהיה בה טוב

משפחתי האהובה באחת מהנסיעות שלנו
אתמול הייתי בהרצאה של יובל אברמוביץ ואמא שלו תמר. הם סיפרו שהמילה השנואה עליהם, היא לא. והמילה האהובה עליהם היא כן. אז למה לא כשאפשר הרבה כן?? במשך כמה שנים יובל חלם ולא ויתר להוציא את הספרים שלו לאור אבל הוצאות הספרים סרבו לפרסם את הספר שלו כי אמרו שהוא לא אקטואלי ולא מעניין, העליבו אותו וסרבו להפגש איתו. אבל זה לא עצר בעדו! הוא ידע שיום אחד הוא יפרסם את הספר ואת האג׳נדה שלו. וכך קרה. הספרים שלו הפכו להצלחה מסחררת. הבוקר הוא כתב ״שהלועגים ילעגו – אתם תמשיכו בשלכם עד לנצחון״.
צילום: גלית סבג
צילום: גלית סבג
כשהתחלתי את העסק שלי, היו לא מעט שלא התעניינו בבגדים שהבאתי כי הם יד שניה. פעם אחת מישהי אמרה לי שיש לי חוש לאופנה וחבל שאני לא מביאה בגדים חדשים במקום יד שניה. הדברים לא קורים ביום אבל כמו שאבא שלי לימד אותי המשכתי להאמין בכל ליבי בחלום שלי ולעשות את מה שאני אוהבת.

 

צילום: גלית סבג
צילום: גלית סבג

זיכרון כמעט ראשון שלי. אני בת 4. משחקת ברחבת דשא גדולה ובצדדים כמה צריפים ארוכים. שואלת איפה אבא שלי, שתמיד מרים אותי וזורק אותי גבוה לשמיים? אבא במיטה ילדה. הוא חולה, כשיבריא יזרוק אותך הכי גבוה.

אבא שלי, שהקשר שלנו חזק כאילו קיים חיבור בחבל הטבור בינינו, איש בריא, ספורטאי, קם בוקר אחד והרגיש רע. המדדים הראו שמשהו בגוף לא מתפקד. הכליות חולות, הם אמרו לו, צריך להתחיל מיד בדיאליזה ולחפש תורם. בום. החיים כמו שהכרנו משתנים. אבא מפסיק לעבוד, מתחיל דיאליזות ומחפשים לו תורם מקרבה ראשונה. אחד האחים נמצא מתאים לתרומה ומסרב לשמוע שאבא שלי לא מוכן לקבל את התרומה כדי לא לסכן את חייו. האח מתעקש והולכים לניתוח. בלי להכנס לקשיים שהיו אחרי הניתוח, התרומה עברה בהצלחה הכליה נקלטה. בגיל 36 הראייה של אבא שלי על החיים משתנה.

בכל שיחה שהיתה לנו, אבא שלי חזר ואמר לי שני משפטים שנחרתו לי בראש –

מה הכי חשוב בחיים? הוא היה שואל. בריאות ומשפחה הוא לימד אותי לענות

מה תעשי בחיים? את מה שאת אוהבת! רוב העולם קם בבוקר ויוצא לעבוד בעבודה שהוא לא אוהב. אני אוהב את העבודה שלי ואת תעשי הכל כדי לאהוב את שלך.

 

אבא שלי, אני הקטנה ואחיותיי הגדולות קצת לפני ההשתלה
אבא שלי, אני הקטנה ואחיותיי הגדולות קצת לפני ההשתלה

אבא שלי, שמעון, יליד טריפולי עלה ארצה בגיל 7. הוא מספר שבלוב, סבא שלי היה סוחר גדול שקיים קשרי מסחר ענפים עם סוחרים איטלקיים, והם חיו חיי שפע וללא כל מחסור. כשהחלו פרעות והתנכלויות לקהילה היהודית, הם הבינו שכדי להציל את נפשם הם צריכים לעזוב הכל ולעלות ארצה. מהר מאד חיי הפאר התחלפו בחיים פשוטים בארץ. למזלם בשנים הראשונות הצליחו לחיות בשפע יחסי בזכות ארגז עם מטילי זהב שהצליחו להעלות איתם לארץ. כשהיה בן 10 אמא שלו נפטרה מהמחלה, אמא דומיננטית ומרכזית שהיתה דואגת לכל הצרכים שלו ושל עשרת אחיו. החיים שוב השתנו, הבית כבר לא היה הבית החם שהכיר.

כשאבא שלי היה בן 14 ארגז הזהב התרוקן והוא יצא לעבוד. בתחילה עבד בחקלאות וברדיו ובמהרה מצא את מקומו כשחקן כדורגל במכבי נתניה ועלה לשחק עם הבוגרים כקיצוני שמאלי. בעבר מי שהיה שחקן כדורגל לא הרוויח יותר מדי כסף ואבא שלי מצא את מקומו בתעשיית היהלומים כשלמד לייצר ולימים היה מראשוני המקימים של התעשייה בבורסה ברמת גן.

 

אמא שלי, רחל, ילידת הארץ, בת להורים שהספיקו ברגע האחרון לעלות מפולין ולגלות שקצת אחרי שעלו, כל המשפחות שלהם נרצחו בשואה חוץ מאחות אחת של סבתא שלי. לא פשוט לגדול בבית כזה שמגלה שהוא השריד האחרון של שתי משפחות ענפות, ועדיין להאחז בחיים, להקים משפחה, ללכת לעבודה ולחיות. אמא שלי עבדה בעבודה הכי חשובה בבית, לגדל אותנו. 4 אחיות אורלי, הילה, פזית ושני. אני זוכרת ילדות מדהימה מלאה במפגשים משפחתיים, הרבה ים והרבה אהבה. זה לא מובן מאליו בשבילי לעבור ילדות כזאת ואני מרגישה אסירת תודה על מה שקיבלתי. מקווה להעביר הלאה למשפחה ולקרובים אלי את מה שקיבלתי בבית.

היום אנחנו נפגשים לא מעט. דואגים לארגן בילויים משותפים, ארוחות, נסיעות ואפילו לאחרונה שיחזרנו סופ"ש כמו בילדות והלכנו כל האחיות לישון שישי שבת אצל ההורים. העלנו חוויות, נזכרנו בסיפורים מהילדות וחזרנו מלאות אנרגיות. תעשו הכל כדי שהמשפחה תהיה מקורה העוצמה שלכם.

 

משפחתי האהובה באחת מהנסיעות שלנו
משפחתי האהובה באחת מהנסיעות שלנו

 

ואני? אני סה"כ מיישמת את מה שאבא שלי לימד אותי. תעשי מה שאת אוהבת כדי שיהיה לך טוב. בילדות חלמתי להיות מעצבת אופנה. אמנם אני לא מעצבת אבל אני אוספת אופנה. אוספת פיסים מיוחדים, אופנה שאוהבים, מקיפה את עצמי בדברים יפים ובנשים שאוהבות דברים יפים ומיוחדים. תודה על הזכות, תודה על מה שלימדו אותי ותודה גדולה שאני מצליחה להעביר את האהבה הלאה.

48414468_10156945722846834_2747965375000870912_n

פזית דבש נרקיס
אספנית פריטי וינטג' ויד שניה יחודיים ומסדרת ארונות בגדים. בעלת סטודיו במושב אודים ומכירות אונליין לכל העולם. אוהבת אופנה, מיחזור וקניה נכונה וממוקדת