תעשיית הפורנו חוגגת: מכשיר ה VR של פייסבוק מגדיל את צריכת התוכן בפורמט החדשני

ייתכן והכוח המניע מאחורי אחת ההתפתחויות הטכנולוגיות החשובות של ימים אלה היא תעשיית הפורנו

 
הטכנולוגיה בשירות תעשיית הפורנו
התפתחויות טכנולוגיות לרוב הן דבר חיובי.
הן מהוות קטר מניע לשינויים והמקדם את החברה. אבל במקרה של מכשיר ה VR (וירטואל ריאליטי)  אוקלוס גו השמחה מהולה בעצב. (לפחות בעיני).
מדוע? ייתכן והכוח המניע מאחורי אחת ההתפתחויות הטכנולוגיות החשובות האלה היא תעשיית הפורנו.

פורנו במספרים

הפורנו היא תעשייה  ששווייה 97 מיליארד דולר. הוליווד מוציאה תחת ידה 600 סרטים שמגלגלים 10 מיליארד דולר רווח. וכל התעשייה מייצרת 13 אלף סרטוני פורנו ומניבה רווח של 15 מיליארד דולר. (מקור: מגזין מדיום).
מכאן שבכירי התעשייה הזו שמחים על המצאת האוקלוס גו, מכשיר ה VR (וירטואל ריאליטי) של פייסבוק שעלותו 200 דולר בלבד, מחיר שווה לכל נפש.

הפורנו בקדמת הטכנולוגיה

לשמחת בכירי התעשייה הזו, כגון אדריאס הרונפולס, מנכ"ל "Naughty America' "המכשיר משנה את כללי המשחק היות וקל להשתמש במכשיר ולקבל חוויית צפייה אחרת". מכאן,הידד, נוצר גידול במכירות תוכן פורנו בפורמט VR.
או כפי שקסבי קלוס, מנהל ההפקה בחברת BaDoinkVR המפתחת תוכן פורנו וירטואלי, מתבטא,  "אנו מצפים שהמכשיר ישמש כשער כניסה מרכזי עבור התוכן שלנו. פייסבוק עלתה ככוח בלתי צפוי בשוק הפורנו הוירטואלי".
צילומי הפורנו הידועים בתעשייה כסגנון (POV (Point of view מעניקים לצופים החובשים את מכשיר ה VR את האשלייה שהם לא רק צופים אלא נמצאים בלב ה"אקשן".
לפיכך אני בטוחה שצילומים במצלמות של 360 או אפילו אם הם רק 180 מאפשרים חוויית צפייה אחרת ושבכירי תעשייה זו מחככים ידיים בהנאה לאור השחקן הבלתי צפוי והרצוי התורם רבות להעלאת מכירותיהם.

במקרה הזה הטכנולוגיה של פייסבוק דווקא מצעידה אותנו כאנושות צעד אחורה.

קליק לכתבה המלאה
 

Netta Doron
בלוג על הורות,דילמות בהורות ונשים.אמא. במקצועי: קידום עסקים ברשת הלינקדאין, בניית נוכחות בלינקדאין לחברות ולפרטיים לאתר המקצועי: http://nettadoron.com/ netdor@gmail.com