תערוכת OVERALL Collective חגיגת חוויות חדשות בתרבות האופנה

מיצגים, הדגמות חיות, ושיתופי פעולה מסקרנים בפסטיבל העיצוב במגדל דוד

בחורה עם מחשב נייד

 

אובראול

אמש נפתח בבירה פסטיבל OVERALL במוזיאון מגדל דוד ביוזמת הרשות לפיתוח ירושלים, תערוכה של חגיגת חוויות חדשות סביב תרבות האופנה וחשיפה למנגנונים ולטכנולוגיות שמרכיבים את התעשייה.

הקולקטיב מורכב משבעה מעצבים צעירים במעבדת עיצוב אופנה טקסטיל צורפות ואביזרים, בהנחייתה של קלודט זורע והמנהלים האמנותיים של אובראול: שלי סתת קומבור ושחר אטואן. הם התחברו מתוך חזון לאחד בוגרי בי"ס לעיצוב והם נבחרו באינטואיציה ועבודה נטולת אגו ליצירת מערכות בהשראת ירושלים המאתגרת.

כל אחד קיבל חלל קטן להציג בו את תהליכי העבודה והם מתועדים כל הזמן וחושפים מכלל מייצג של קשת מיומנות חדשניות ומסורתיות בשפה עיצובית שונה אך ביחד הם מנסים לגבש שפה מאחדת ואף לבושים בבגד זהה.

בגד אחיד לחברי הקולקטיב.    Credit: Monika Fitz
בגד אחיד לחברי הקולקטיב.
Credit: Monika Fitz

השבעה התבקשו ליצור אביזרים ותכשיטים מתוך התייחסות למורכבותה של ירושלים. המבנה המיוחד במגדל דוד ואופי האירוע מסייע לשיתוף הקהל שמוזמן להיחשף לתהליכי עבודה במרחב, להתמזג ביצירות, לרקוד, לשאול ישירות את המעצבים הפועלים בשטח  וממש לקחת חלק באירוע מעצם השוטטות וההשתלבות ברחבי המגדל, זאת מתוך שאיפה לחשוף במידה מסוימת גם את מאחורי הקלעים של מנגנון האופנה ותהליכיו.

עם רדת החשיכה המגדל מתמלא בעבודות וידאו ארט שמתארות את המלאכה, רקדנים, סריגה, אריגה ומוזיקה וכל הגורמים מתאחדים ליצירה משותפת במגדל.

קצה חוט - טליה תומר צילום: קרן פרגו
קצה חוט – טליה תומר
צילום: קרן פרגו

 

אל תפספסו את גנית גולדשטיין  על הגג המשושה בסמוך לכניסה, הפרוייקט שלה שובה לב ומשתלב עם מטרת התערוכה של הקולקטיב אף שלא נוצר במיוחד עבורה.
גנית בוחנת את הקשר שבין מסורת לקִדמה באמצעות שילוב מרתק בין מלאכת היד למלאכת המחשב – טכנולוגיות מתקדמות בשילוב עם מסורתיות.
היא משתמשת בסריקה והדפסת תלת ממד ליצירת מערכות לבוש, תכשיטים והנעלה ומוסיפה  רקמה ואריגה שלמדה בעת שהותה ביפן, כלומר מחברת בפרוייקט מקום וזמן

 

גנית גולדשטיין ומכונת ההדפסה צילום: קרן פרגו
גנית גולדשטיין ומכונת ההדפסה
צילום: קרן פרגו

עוד פרטים:
בואו בנעליים נוחות, בכל זאת- מגדל דוד ושפע מדרגות,
תפתחו את הלב ותתכוננו לרקוד, על הגג יש יופי של מסיבה כחלק מהתערוכה
17-20 ביולי 2019, מוזיאון מגדל דוד

פתוח לקהל הרחב

בנוסף יתקיימו ב 18-20.7 גם סיורי אופנה בירושלים, ביניהם:   "לפני שהיה קניון" רח' יפו ומרכז העיר| סיורים ברחביה, על התלבושות של מנהיגים ותקופות| אקססוריז בשירות הדת| סיור מעצבים ירושלמים אייקונים וייחודים | סיור אופנה במוזיאון חצר היישוב הישן עם סדנת קשירת מטפחות|
והכי כיף?- שוק יום שישי  19.7 החל מ-11:00   דוכנים של מעצבים ישראלים – תכשיטים, תיקים, מטפחות, בגדים.