תערוכת עיצוב לילדים ולהורים

נכון שאנחנו כל הזמן מחפשים פעילויות לילדים שלנו, שיהיו גם מהנות וגם מעשירות ידע ופותחות אופקים? אז מצאתי. ביקור בתערוכת העשור של המוזיאון לעיצוב חולון

נכון שאנחנו כל הזמן מחפשים פעילויות לילדים שלנו, שיהיו גם מהנות וגם מעשירות ידע ופותחות אופקים?. אז מצאתי.

 באחד מימי חנוכה, שכבר נגמר לו הגשם ויצאה לה השמש, יצאנו אני ושתי בנותיי, עלמא (12.5)  ומיקה (8.5) (שגם כתבה המלצה משלה על הביקור : http://saloona.co.il/mikaalaluf/?p=96?ref=blog_main ) למוזיאון העיצוב בחולון.

 מוזיאון העיצוב נמצא בסמוך לקניון חולון, נגיש עם חניה קרובה וקרוב לתחבורה ציבורית.

המזיאון הוקם לפני כ 10 שנים ואחת ממטרותיו היתה לפעול להעלאת המודעות להשפעתו של העיצוב על הסביבה תוך כדי פיתוח דיאלוג בין מעצבים לבין הקהל.

לכבוד שנת העשור בחרו במוזיאון להציג תערוכה בשם "אקסטרים" אשר עוסקת במצבי קיצון ובשינויים שעבר העולם ותחום העיצוב בעשור האחרון.

אנחנו מוקפים מצבי קיצון בתקופה האחרונה – שינויי אקלים, פיתוחים טכנולוגיים, התקשורת וכו'.

התערוכה מציגה נקודות מבט שונות על חמישה נושאים – קיטוב, סחרור מואץ, הקצנת יתר, נורמלי חדש ומעבדת אקסטרים ובמסגרת כל הנושאים מוצגים כ 80 עבודות.

WhatsApp Image 2020-01-04 at 13.06.04

המעבר בין יצירה ליצירה בתערוכה, אינו כפי שאנחנו רגילים במוזיאונים, אלא מלווה באפליקציה שניתן להוריד לנייד ובכך להנות מהסברים על כל יצירה והילדים הופכים ל"בלשי עיצוב" – הילדים מקבלים משימות ונחשפים באמצעותן לתפקידו של המעצב בעולם.

בביקור הייתי עם בנותיי ועם ההסתכלות על היצירות השונות, התפתח סביבן שיח מרתק, על כל מיני מצבים בעולם וכיצד אנחנו יכולים לשנות אותם ולשפר אותם באמצעות הטכנולוגיה והעיצוב שיש לנו היום.

כך לדוגמא נהנו מאוד ממיצג שמראה עד כמה נהינו מכורים ללייקים ועד כמה כל לייק, לב, סמיילי כזה או אחר נוגעים בנו ומשפיעים עלינו :

WhatsApp Image 2020-01-04 at 12.46.00 (2)

[youtube https://vimeo.com/333760404 nolink]

מיצג נוסף מעניין הוא האפשרות שלנו לתקן את מה שהרסנו – כך למשל שוניות האלמוגים שנהרסות ובכך מופר האיזון האקלוגי בים יכול להפתר על ידי בניה במדפסת תלת מיימד מחומר קרמי מתכלה, של מבנים דמוי סלעים ימיים, טבעיים, שעליהם יכולים להתפתח אלמוגים חדשים ובינהם יכולים להסתתר הדגים.

WhatsApp Image 2020-01-04 at 12.46.00 (1)

בסוף הסיור עברנו לסדנא קלילה של בניית עמוד טוטם מאיר. בסדנא קיבלנו הסבר על עמודי הטוטם האינדיאני וכל אחד בנה לעצמו עמוד טוטם כראות עיניו.

WhatsApp Image 2020-01-04 at 12.46.00 (6)

אני והבנות חווינו חוויה מעשירה ומעניינת, שניתקה אותן לכמה שעות מהמסכים והפעילה את גלגלי המח לחשיבה מיוחדת.

לירז גונן אללוף
עו"ד ונוטריון. עוסקת במקרקעין, פשיטות רגל, הוצל"פ חוזים ותביעות אזרחיות. נשואה לאלוף נעורי ואם לשתי בנות מקסימות. אוהבת את העבודה שלי, ללמוד ולנסוע לחו"ל. בשל שפע הפרוייקטים שיש לי תמיד, קוראות לי החברות "המתקתקת". מוזמנים לעקוב בדף העסקי: גונן אללוף - משרד עו"ד ונוטריון.