תערוכה אורבאנית מגיעה לאוניברסיטת ת"א!

התערוכה "אורבאניות בחלל ספציפי " משלבת באופן מרתק בין שני מבטים אמנותיים על האורבאניות. שני מבטים שמשתרגים במסגרת התערוכה, ולא מפאת מיקום העבודות בחלל קונקרטי לבדו. השתרגות זו יוצרת דיאלוג הפורץ את גבולות הגלריה אל החוץ העירוני הכאוטי.

בחורה עם מחשב נייד

"אורבאניות בחלל ספציפי"

האמנים : אילנה טמאן ואמיר עינב

פתיחה חגיגית : יום חמישי, 10.1.2013 בשעה :20:00


גלריית "הבית הירוק"- אוניברסיטת ת"א

אוצרת : בשמת ניראון (http://www.bosmatniron.com/(

התערוכה "אורבאניות בחלל ספציפי " משלבת באופן מרתק בין שני מבטים אמנותיים על האורבאניות. שני מבטים שמשתרגים במסגרת התערוכה, ולא מפאת מיקום העבודות בחלל קונקרטי לבדו. השתרגות זו יוצרת דיאלוג הפורץ את גבולות הגלריה אל החוץ העירוני הכאוטי.

אילנה חושפת את נקודת ההסתכלות שלה באמצעות טכניקת אייר-בראש מעורבת שפותחה על-ידה. היא מכניעה את האורבאניות הקשיחה באמצעות פנטזמה צבעונית ואבסטרקטית המציגה לראווה את גורדי-השחקים המהווים סמל נצחי לתהליך העיור. סמל אשר תחת ידיה הבטוחות של אילנה, כמעט הופך את עור האספלט שלו ומצטייר כחזון עתידני שמתגשם רק לכאורה. האירוניה המרומזת הטמונה בעבודות, מגולמת במעגליות הקלאוסטרופובית של המגדלים המושכים אל הרקיע ובו בזמן גם מסתירים אותו. אירוניה השבה ומזכירה לצופה את מוגבלותו של המבט האנושי.

עבודות הצילום של אמיר פותחות צוהר אל עולם אורבאני של אור וצל, פתיחות וסגירות, כמיהה לחופש וכבילות. מבטיו כלואים אך עם זאת מכוונים החוצה. הקשיחות והרכות העולות יחדיו מן התצלומים, מנהלות דיאלוג עם האירוניה המרומזת של אילנה, כמו מבקשות להציב את הפנטזיה שלה בתוך המציאות. הישירות בלתי מתפשרת של אמיר מנחה את המבט התועה בצפיפות העירונית, אך לא מחלצת אותו אלא מעמידה אותו מול אותה מוגבלות בלתי ניתנת לגישור.

שני המבטים משוחחים ביניהם, משלימים זה את זה ומשפיעים זה על זה כמעט בלא מודע, תחת קורת גג אחת, בתוך חלל קונקרטי הכולא אותם  בתוך קלחת עירונית של גלריה. חלל קונקרטי המהווה מסגרת מפגש ייחודית של משחק בין פזילה פנימה לבין קריצה החוצה.

נעילת התערוכה : 31.1.2013

הפקות אמנות בע"מ
חברת "הפקות אמנות בע"מ" מובילת הפקת תערוכות מקוריות ואירועי תרבות ייחודיים , גילוי אמנים, והתמחות באירועי אמנות פלאסטית. הפקת תערוכות ייחודיות על פי דרישה, עבודה מול עמותות למינוף ע"י תערוכות נושא, טיפול וייעוץ אישי קבוע ויום יומי במאגר של כ-1,000 אמנים בארץ ובחו"ל, התמחות באירועי אמנות גדולים ועבודה מול מוסדות תרבות נחשבים לשם קיום תערוכות במוקומותיהם. ניסיון בהפקת כ-180 תערוכות יחיד וקונספט לאורך השנים, ובחללים שונים בכל הארץ. התמקדות באמן עצמו, אישיותו , הביוגרפיה שלו וכיצד הוא יוצר. ליווי האמן/נית החל מבחירת חלל התצוגה, בחירת האוצרת, עיצוב ההזמנה, פירסום התערוכה ויחסי ציבור מאסיביים וממוקדים לקראת הפתיחה ,הנחיית אירועי האמנות ושיחי גלריה באופן קליל וקולח.