עופי. עופי כבר

דווקא ברגעים בהם נדמה שהכל עובד כמו שצריך ושאפשר קצת להישען לאחור, בדיוק אז קורה משהו בגזרת העסק והמתחרים שגורם לי להתניע את גלגלי המוח ולהגביר את הקצב מחדש. יש משהו בעצמאות שלא נותן מנוח לדקה

צילום: שירן כרמל

לא תכננתי להיות עצמאית, זה קרה לגמרי במקרה, בחיים הקודמים שלי כשכירה לא יכולתי לדמיין שאהיה במקום הזה אי פעם, זה תמיד נראה לי כמו פריבילגיה לאמיצות בלבד, נשים עם תעוזה שלא מפחדות להתמודד עם העולם. אבל היקום זימן לי את המתנה הנפלאה הזאת ושלח אליי הצעה שלימים התבררה כתרופה הכי טובה לחיסול שביזות יום א׳ הנורא.

גיליתי על עצמי כל כך הרבה דברים ב-5 השנים שעברו מאז. אפשר להגיד שהשתניתי ב- 180 מעלות. אני לא אותו בן אדם. אני לא אותה אישה. והרבה פעמים אני מסתכלת במראה ומנסה להבין בעצמי מי זו הדמות החדשה. אותה גברת – אבל בגרסה משופרת.

נכנסתי לתחום עיסוק רווי במתחרים, תחום אפור ויש שיגידו ברובו גברי, תחום שנוי במחלוקת, כזה שמחייב יכולת הישרדות בתנאי ג׳ונגל מאתגרים. ויחד עם זאת הצלחתי לייצר משהו שונה ומבודל שהוא לגמרי שלי. רק שעם ההצלחה מגיע גם הקושי להתמודד עם המכשולים שבדרך. ויש כאלו תמיד.
די מהר הבנתי שהסביבה הכי מעצימה ותומכת היא נשים עצמאיות כמוני, כאלו שחוות את אותם קשיים. כאלו שנמצאות באותה רכבת הרים, פעם למטה ופעם למעלה, לונה פארק של החיים. ומכל אחת כזו לקחתי תובנה לעצמי, לכל אחת כזו נתתי עצה משלי, כל אחת חשפה בפניי את עולם התוכן שלה, כל אחת הצליחה לגעת בי וכל אחת קיבלה גם הצצה אל תוך העולם הפרטי שלי. כי מה שעובד אצלי מצוין – חייב לעבוד גם אצלה, אין אופציה אחרת.

גיליתי על עצמי יכולות שלא הייתי מודעת אליהן בעבר. מצאתי את עצמי מעצימה נשים כשהמכנה המשותף לכולן זה חוסר מיקוד או אמונה אמיתית בעסק. אני יושבת איתן לשיחה על העסק ואוספת אותן מלמטה, מושכת להן בקודקוד ומשקפת להן את סוד הקסם שלהן, משייפת להן את המסרים, מלמדת אותן איך לעשות שיווק ברמה גבוהה, ממתגת אותן מחדש, מוצאת להן את הבידול האמיתי, מחברת ביניהן, מדביקה, משלימה להן מה שחסר, עוזרת להן ללדת את העסק שלהן, נותנת להן זריקת אומץ ודרייב מחדש. עופי. עופי כבר. עופי הכי רחוק שרק אפשר. יש לך את כל היכולות, רק תאמיני בעצמך, תרימי את הראש וצאי אל העולם. אני כאן מתי שתצטרכי עוד דחיפה ועוד תמיכה. אחר כך אני עוקבת אחריהן מרחוק ומחייכת מהצד.
ושם, החלל החסר אצלי מתמלא מחדש. משם אני שואבת לעצמי את האנרגיות הדרושות עבורי לטפס עוד שלב עם העסק הפרטי שלי. ההצלחה שלהן משפיעה על ההצלחה שלי. וזה עובד לי מצוין כבר 5 שנים. כל אחת כזו היתה ועודנה חלק בלתי נפרד מהמסע שלי להפוך את העסק הפרטי להצלחה של ממש.

צילום: שירן כרמל
צילום: שירן כרמל

יש לי סיפור לספר. הוא לא קורע לב וסינדרלה היא לא הדמות במרכז, אבל הוא סיפור על מסע שכל אישה עוברת כשהיא מחליטה להגשים את עצמה. לפני כמה שנים זו היתה רק תחושת בטן חזקה, אבל היום זו כבר ידיעה של ממש – אני רוצה לעמוד מול אולם מלא נשים עצמאיות בתחילת דרכן או שכירות שלא מגשימות את עצמן, וללמד אותן איך אפשר להפוך מברווזון קטן מפוחד לברבור עם כתר של זהב.

יש לי יכולת להעיף נשים עצמאיות לגבהים חדשים. אני רואה את עצמי עומדת מול קהל כזה ומכניסה אותן לתוך הלונה פארק של העסק שלי כדי שילמדו איך צומחים מהקושי ואיך אפשר להמציא את עצמך מחדש. אני רואה אותן בסיום ההרצאה יוצאות מהחדר גבוהות יותר, זקופות יותר.
מהיום החלום שלי כתוב שחור על גבי לבן. ובעולם החדש שלי – אני מגשימה חלומות גם לעצמי.