תסמני מטרה – ותתלבשי כמו מי שכבר השיגה אותה

איך להשתמש בהופעה האישית שלנו ככלי חשוב שיכול לעבוד עבורנו ולטובתנו?

בחורה עם מחשב נייד

 

גלית שרון  סדנת תדמית ושפת גוף

בשבוע שעבר ירדתי למלון דן אילת להרצות ל 200 איש ואישה, בסמינר מטעם קרן ידע. נושא הסמינר היה משא ומתן.

אני יודעת שזה לא נשמע קשור אלי, אבל תשארי איתי רגע, ותביני איך זה קשור אלי וגם אליך.

אם תחשבי על זה רגע, בעצם כל אינטראקציה, בין 2 אנשים היא סוג של משא ומתן, בכל רגע נתון אנחנו בסוג של משא ומתן , שבו נרצה כמובן להשיג את המטרה שלנו בדרך הקצרה, והיעילה ביותר.

לנהל משא ומתן, ולו הפשוט והזניח ביותר, יש טכניקות ושיטות רבות, אבל לפני כל הטריקים והטכניקות, חשוב קודם כל להבין מה נרצה להשיג במשא ומתן, מה המטרה שלנו – נבהיר אותה לעצמנו ונהיה ברורים וממוקדים והכי חשוב בטוחים בעצמנו בטוחים במי שאנחנו.

בהרצאה " להתלבש להצלחה" גיליתי להם איך להשתמש בהופעה האישית שלנו ככלי חשוב שיכול לעבוד עבורנו ולטובתנו.

ההופעה שלנו היא כלי שיכול לעזור לנו להעביר מסר חד וברור, המראה שלנו הוא כלי סופר- חשוב לבטחון העצמי שלנו, כלי שמאפשר לנו להשפיע ולהשיג מטרות חשובות, מה שנשאר זה פשוט ללמוד איך להשתמש בההופעה החיצונית שלנו ככלי להצלחה .

כשחזרתי מהסמינר הזה, חשבתי שכדאי שגם אתן, המנויות שלי, תשמחו לקבל את הטיפים המעולים האלו, שיעזרו לכן להצליח בהשגת המטרות שלכן, בין אם הן אישיות או עיסקיות…

אז הנה 3 טיפים עיקריים להצלחה בהשגת המטרה הבאה שלך:

#הטיפ הראשון-

להחליט מה אני רוצה להשיג – להתלבש כמו מי שכבר השיגה את זה.

אם אני רוצה קידום בתפקיד, אגיע לפגישת המשא ומתן לבושה כאילו התפקיד כבר שלי, זה יגרום לי להרגיש בטחון שהשגתי את המטרה שלי, אני אשדר יותר נינוחות ופחות לחץ, הצד השני יקלוט את מה שאני משדרת וזה ישפיע עליו ועל ההחלטה שלו

#הטיפ השני-

להכין "PLAN B"

את הטיפ הזה למדתי תוך כדי עבודה עם הלקוחות שלי  שסיפרו לי שבארוחת הצהרים קרתה להם פשלה, החולצה התלכלכה… ואז למרות התכנון המוקדם הגיעו לפגישה עם חולצה מוכתמת והיו מוטרדים מהעניין ומוסחים מהמטרה.

מה שימנע תקרית מבאסת כזו, זה פשוט לתכנן, רצוי כמה ימים קודם, מה הולכים ללבוש ולהכין 2 אופציות מעולות. להתלבש באופציה הראשונה ולקחת גם את השניה מוכנה בשלוף. ובמקרה שהתלכלכתם, הזעתם, הבגדים התקמטו וההופעה כבר לא מה שתכננתם, יש לכם תוכנית מגירה לשעת הצורך.

#הטיפ השלישי

לשים לב למינונים, לא להגזים, כדי לא לתת תחושה מאיימת.

במשא ומתן המטרה היא WIN WIN לשני הצדדים, אנחנו רוצים לתת תחושה טובה למי שעומד מולנו, תחושה של שיתוף פעולה להשגת מטרה משותפת.

לא ללבוש- כל מה שנחשב אובר סייז: בגדים, תכשיטים, תיקי ענק, צבעים בוהקים

מה כן? קל לעשות את זה בעזרת הצבעים שנלבש: צבעים בהירים משדרים תחושה נעימה הם לא מאיימים,ומעבירים מסר של שיתוף פעולה, שחור לעומת זאת משדר עליונות כח ושליטה , ולכן לא כדאי ללבוש חולצה שחורה לפגישת משא ומתן.

גלית שרון

לכתבות נוספות הכנסו לאתר החדש שלי
https://www.galit-sharon.co.il/
WWW.STYLISTIT.COM

 

סדנת תדמית "להתלבש להצלחה" גלית שרון
סדנת תדמית "להתלבש להצלחה"
גלית שרון