תמר כנרת

בחופשת חול המועד חג הפסח, ממליצה לבקר במרכז המבקרים החדש של תמר כנרת וליהנות מחופשת פסח לא שגרתית, טעימה ומלאת סיפוק.

pizap.com14610398316881

סיור במרכז המבקרים של תמר כנרת.

ארץ ישראל קרוייה במקורותינו "ארץ התמר" ואם רוצים אתם לשלב חוויה ציונית ישראלית עם מיגוון פעילויות ביום של כיף ויחד עם כל זאת לטעום מפירות התמר על סוגיו וזניו הערבים, והכל בנופי הצפון המדהימים והפורחים, זהו המקום לטיולכם הבא.

pizap.com14610399750791

במרכז המבקרים החדש של תמר כנרת תתודעו לסיפורם המרתק של החלוצים שהשיבו את התמר מגלותו לארץ ישראל ותהיו שותפים לחוויה של ארץ ישראל החקלאית והחלוצית, תוכלו לטעום ממגוון התמרים הגדלים במטעי הקיבוץ, להתחקות אחר גלגולו של החזון שהפך למציאות וליהנות ממגוון פעילויות לילדים ומבוגרים כאחד.

pizap.com14610404478761

אפשר לומר כי הביקור במקום שלושה ראשים לו : פעילות, למידה וכמובן – טעימה והנאת החושים.

טועמים – טועמים ממגוון התמרים הגדלים במטע הקיבוץ, מריחים תבלינים מיוחדים מהגליל ולוגמים את יינות הגולן.

לומדים –  יוצאים למסע אל ראשית כיבוש האדמות בעמק הירדן באמצעות סרטון מרהיב ומהנה באורך של 10 דקות.

נהנים –  נהנים ממגוון פעילויות לילדים ומבוגרים כאחד ולומדים להכיר מקרוב את החקלאות המודרנית והאתגרים העומדים בפני מגדלי התמרים בארץ.

ספור החזרתם של זני התמר לארץ מן הארצות השכנות בצפון הוא סיפור הרפתקאות וסיכונים השובה את הדמיון :

תמר סילאן כנרת 010

אגדה שהתחילה בחזון של חלוצים, חברי הקיבוץ, שרצו להשיב אל ארץ התנ"ך את התמר, רצון החלום הזה התחיל לפני 80 שנה עם 17 לירות בכיס והרבה אמונה בדרך למסע שלא נגמר. שני חולמים, חברי קבוצת כנרת, בן ציון ישראלי ועמרם רבר, חמושים ברוחו המפעמת של הוזה תמרים ידוע, שמואל סטולר,  יצאו למבצע מסוכן וסודי – המבצע להשבת התמר. הם פילסו את דרכם בין ביירות, דמשק ואירן, בין נהרות הפרת והחידקל אל תוך עירק, בין סכנות ודרכים עקלקלות עד שהגיעו אל החוטרים הנכספים, אותם הבריחו בדרך לא דרך על גבי גמלים ומשאיות, בין גבולות אויב, כשרק דבר אחד אוחז בליבותיהם – החלום להצמיח היסטוריה בארץ ישראל – להשיב מגלות בבל אל ארץ התנ"ך את התמר.

pizap.com14610419746781

החוטרים נטעו בגנה של רחל המשוררת והחלו לצמוח, כשאט-אט הם מצמיחים איתם את העמק שעל גדות הכנרת, פושטים אל מרחבי ערבות הירדן ומפריחים את השממה עד לסדום – התמר שב הביתה, חלום שהפך למציאות.

תמרים מכל קשת הזנים, עשירים ברכיבים תזונתיים בריאים וממריצים, סילאן טבעי וממרחים המערבבים טעמים נפלאים של חלבה, אגוזים ושוקולד בדבש תמרים טהור – כל אלו הם התמצית של אותו חלום שהתחיל בלבם של חלוצים עם אמונה תמימה וממשיך להתגשם מדי יום בחצר כנרת.

pizap.com14610484638592

המרכז מציע לכם שלושה סיורים מודרכים שיקחו אתכם בדרכי ההיסטוריה לאותם ימים רחוקים לחוויה בלתי נשכחת:

 הראשון, הינו סיור "שיבת התמר התרבותי לארץ ישראל" :

בחלומו ראה בן ציון ישראלי את עץ התמר שב לארץ. העץ שהיה אחד מסמלי הארץ וכמעט שלא הוזכר בה הוחזר אליה אודות לנחישותו של בן ציון ישראלי וחברו איש נהלל יאני אבידוב. בסיור מוצג מסלול הבאת החוטרים הראשונים מעיראק דרך קליטתם באדמת העמק, מסופר סיפור מימוש חלומם של בן ציון ויאני בנטיעת גן רחל והמטע שלימים נקרא גן בן ציון לזכרו ובסופו עוקבים אחר נטיעתם של החוטרים ופיזורם מהעמק ביישובי הבקעה והערבה.

הסיור השני הינו "במעלה הגבעה"  :

"כשאמא באה הנה יפה וצעירה אז אבא על הגבעה בנה לה בית…"

זו לא רק שורה מתוך שיר שהוא נכס צאן ברזל בזמר העברי אלא התייחסות לאותם צעדים ראשונים היסטוריים. בסיור זה צועדים בצעדים שנעשו בו זמנית בהיסוס ובביטחון על-ידי אותם חלוצים חולמים ומגשימים שבאו מארצות רחוקות להגשים חזון. שלושת הבתים הראשונים עומדים על טילם ומספרים את סיפורה של הגבעה שהיא גם ראשיתה של קבוצת כנרת וכל אשר התרחש באותם ימים של תחילת המאה הקודמת.

והסיור השלישי "בין משוררות" :

רחל ונעמי נחות בבית העלמין האחת ליד רעותה. ברצף שירתן הן מספרות על בניין ארצנו. בסיור זה מודגש עד כמה רב הדמיון בין נעמי לרחל. בפני המטיילים מובא סיפורן האישי ומסומנים השירים שהיו לנכס צאן ברזל ומהווים ציוני דרך  במסלול חייהן של אותן יוצרות גדולות. זהו סיור שמלווה בזמרת שיריהן תוך כדי חשיפת האירועים והמקומות שעזרו להן להיות כל כך מיוחדות.

pizap.com14610516029851

שלושתם וכל אחד מהם הינו סיור מאלף ובעל עצמה חוויתית מיוחדת במינה.

וכמובן, לדבר עצמו שלשמו התכנסנו, התמר המהולל, על זניו השונים ומוצריו, נוכל להתוודע מקרוב ובשפע בחנות המקומית של תמר כנרת שבה ניתן לערוך היכרות מקרוב אחר המוצרים המיוחדים של החברה:

זני התמרים השונים, הסילאן המוכר והאיכותי של תמר כנרת, המופק ממטעי התמרים הראשונים בארץ, הממוקמים בעמק הירדן שעל שפת הכנרת. האקלים והמיקום הגאוגרפי נותנים לתמרים של תמר כנרת טעם נהדר, המייחדים אותו, הסילאן הטבעי של תמר כנרת מתוק באופן טבעי ללא תוספות כלשהן ולכן בריא ומתאים לאכילה עם מגוון מאכלים.

pizap.com14610517880501

וגם מגוון רחב של רטבי סילאן בטעמים אשר הותאמו במיוחד למאכלים שונים ומאפשרים להוסיף טעמים חדשים למנות השונות ולהפוך כל ארוחה למהנה.

ממרחים על בסיס תמרים כתחליף בריא ואיכותי למריחה על לחם, מקפא ביתי או עוגת גלידה. בתוספות שונות של אגוזי מלך, חלבה ושוקולד.

ובנוסף מליות תמר, מארזי מתנה לחגים ולכל הזדמנות ועוד עשרות מוצרים למטבח ולבית המעצימים את חוויית הבישול והאירוח.

להשלמת החוויה ולנוחות המבקרים צפוי להפתח בקרוב מאד גם בית-קפה בצמוד למרכז המבקרים בו ניתן יהיה ליהנות מהפוגה נעימה ולאסוף כוחות לקראת המשך המסלול לאורך המראות והאטרקציות המרהיבות שיש לעמק הירדן להציע.

pizap.com14610413980921

אתם מוזמנים לבקר במרכז המבקרים החדש של תמר כנרת וליהנות מחופשת פסח לא שגרתית, טעימה ומלאת סיפוק.

ולבסוף ההגעה למקום פשוטה וקלה, איך מגיעים?

מומלץ  פשוט לכתוב  ב־ Waze  "תמר כנרת".  מרכז המבקרים נמצא בסמוך לכניסה לקיבוץ כנרת, כחמש דקות נסיעה מטבריה ומצומת צמח.

שעות פתיחה:

ימים א-ה:              09:00 –  19:00

ימי שישי וערבי חג: 09:00 – 16:00

ימי שבת וחג:         9:00 – 21:00

הסיורים בתיאום מראש ולרגל הפתיחה הם יוצעו חינם למבקרים וזאת לתקופה מוגבלת של תקופת ההרצה.

תם ולא נשלם.

pizap.com14610537278101

בסיום הסיור והביקור המאלפים בתמר – כנרת ציפתה לנו הפתעה קולינארית נעימה.

pizap.com14610523536731

בדרכנו הביתה הוזמנו לאירוח של ארוחת צהרים בכפר הנופש "אוהלו" הטובל בנופם הקסום של הכנרת והרי הגולן.

הכפר עצמו הינו אתר פסטוראלי נפלא, מקום נופש ורוגע בלתי נידלה וממנו מסלולי טיול ובלוי ברחבי הגליל.

הארוחה העשירה אליה הסבנו הייתה בילוי בפני עצמו ורמזה על רמת האירוח הגבוהה של המקום המתאים לזוגות, משפחות ואף קבוצות.

אין ספק פנינת נופש נוספת הראוייה לביקורכם.

בילוי נעים ולהתראות.

תמר כנרת  לחצו כאן .

דף הפייסבוק לחצו כאן .

ערכה וצילמה לבנה רייזר, LEVANA REISER