תמצית שורש הכורכום לסיוע במצבי דלקת פרקים

בחורה עם מחשב נייד

מותג תוספי התזונה Nutri Care משיק תוסף תזונה חדש – "כורכומקס B", המכיל תערובת ייחודית של שלושה מרכיבים: תמצית שורש הכורכום (כורכומין), צמח הבוסוויליה ותמצית פלפל שחור (פיפרין).

הנטורופתית ג'ולי ברוך מסבירה כי מחקרים מראים כי טיפול משולב בכורכום וצמח הבוסוויליה מסייע במצבי דלקת מפרקים.

הכורכומין- אנטי דלקת חזק

הכורכומין- החומר הפעיל שבשורש הכורכום, הוא נוגד חמצון רב עוצמה ובעל תכונות אנטי-דלקתיות חזקות. מחקרים רבים שנערכו על הכורכומין מראים שהוא מסייע למגוון בעיות בריאותיות. הכורכום משפר מצבי דלקת מפרקים, מעכב את תהליך ההזדקנות של מערכת הלב וכלי הדם, מסייע לטיפול ולמניעה של מחלת הסרטן, משפר את תפקוד מערכת החיסון, מפחית את רמות הכולסטרול בדם ועוד.

כורכומין

לבונה הודית- להפחתת כאב

צמח הבוסוויליה, המכונה גם לבונה הודית, מכיל מרכיב פעיל בשם חומצה בוסווילית. הצמח משמש ברפואה ההודית המסורתית, איורוודה, לטיפול בדלקות מפרקים ולבעיות אחרות. מחקר שהתפרסם ב-2003 הראה כי טיפול בצמח הפחית את רמת הכאב שחשו חולים בדלקת מפרקים ניוונית בברך, ונצפו שיפור בטווח התנועה וירידה בנפיחות במפרק.

מחקר שבדק את השילוב של המרכיבים – כורכום ובוסוויליה לטיפול בדלקת מפרקים (שפורסם ב-2013) הצביע של הפחתה ברמת הכאב, ושיפור בטווח ההליכה ובטווח התנועה של הברך.

פלפל שחור- שיפור ספיגה

למרכיב השלישי בתוסף – הפיפרין (המופק מתמצית פלפל שחור) חשיבות רבה בשיפור יעילותו של הכורכומין. מחקרים מראים כי הפיפרין מגביר את ספיגת הכורכומין במעיים ואת רמתו בדם ובכך משפר את יעילותו בגוף.

כמו כן, לפורמולה "כורכומקס B" יתרון חשוב נוסף: לטבליה ציפוי אנטרי המגן עליה מפני חומציות הקיבה ומבטיח שתוכנה יתפרק במעי – לספיגה מרבית.

כורכומקס- בלוג טבע

דבר הבלוגרית

ניסיתי את התוסף "כורכומקס B". מעל לשנה אני משתמשת בתוספים שונים שמכילים את הכורכומין. התוסף של Nutri Care הרגיש לי מתחבר לגוף, בזרימה עם מערכת העיכול שלי (לדעתי חשוב לקחת כל תוסף משמעותי כזה על בטן מלאה ולא על ריקה, בגלל החוזקות שלו). הרגשתי שהתוסף מאוד עוזר לגוף, בעיקר במצבים של התפרצויות ונסיגה של דלקת מפרקים.

בכל מקרה אני ממליצה לקחת את התוסף באופן רציף, כל הזמן, כדור אחד ליום.

התכשיר כשר פרווה בהשגחת המועצה הדתית חולון. להשיג ברשתות הטבע והפארם, בבתי הטבע ובבתי המרקחת.

  • המידע לעיל אינו בגדר התווייה רפואית או המלצה טיפולית. בכל מקרה מומלץ להיוועץ ברופא המטפל.
לילך
בלוג על אמהות, בריאות, טבע, יופי, אופנה, נשים ואוכל טוב ובריא ♥ בקרו אותנו גם בדף הפייסבוק "אמא טבע".