תל אביב חוגגת הלילה- מאת: שרית יוכפז

בחורה עם מחשב נייד

תל אביב חוגגת לילה לבן מגוון ארועים בעיר  לכל המשפחה. רכזתי לכם קוראים יקרים המלצות:
לראשונה בארועי לילה לבן  2016:
הקרנת סרט  zrieli ROOFTOP CINEMA by GlobusMax
 
לראשונה Azrieli ROOFTOP CINEMA  משיקים  בארועי לילה לבן 2016 בתל אביב בתאריך ה- 30/6 יום חמישי  הקרנת סרט במחיר מיוחד של 15 שקל כרטיס כניסה כולל פופ קורן למחזיקי כרטיס דיגיתל .
מתחם Azrieli ROOFTOP CINEMA by GlobusMax
יונו בשעה 20:30, 22:30 שם הסרט: החיים הסודיים של חיות המחמד. בשעה 24:30 הקרנת הסרט: הגוב הצרפתי. פתוח לקהל הרחב .
מחיר מיוחד לכרטיס לסרט 15 שקל כולל פופ קורן
למחזיקי דיגיתל.
פעילות ה- Rooftop Cinema הינה שיתוף פעולה של רשת בתי הקולנוע גלובוס מקס וקניון עזריאלי ת"א  קינוראי אשר יפעל בחוד' יולי- אוגוסט
כלו ליהנות מהפנינג   החל מהשעה 18:30 הכולל כל הערב בר משקאות משובח, מזנון קולנוע משודרג ועשיר, מוזיקה חיה דוכני מזון ועוד.  הסרטים  שיוקר 
לראשונה בישראל כמו בניו יורק, לונדון, אמסטרדם וערים גדולות נוספות בעולם, פתחה רשת "גלובוס מקס" קולנוע פופ-אפ באמפי תיאטרון הממוקם על גג קניון עזריאלי בת"א:Azrieli ROOFTOP CINEMA by GlobusMax
פעילות ה- Rooftop Cinema הינה שיתוף פעולה של רשת בתי הקולנוע גלובוס מקס וקניון עזריאלי ת"א  קינוראי אשר יפעל בחוד' יולי- אוגוסט
Rooftop Cinema  ממוקם באמפי תיאטרון שעל גג קניון עזריאלי, כולל כ- 400 מקומות ישיבה ויפעל כאמור בחודשים יולי- אוגוסט ויוקרנו בו מידי ערב מיטב להיטי הקולנוע של קיץ 2016 כאשר החברה התקינה באמפי תיאטרון מסך קולנוע גדול ומערכת הגברה מתאימה.
*
מינהלת עיר עולם ותיירות מציגה:
סיורי עיריית תל־אביב-יפו!
סיורים ליליים מרתקים ברחבי העיר, הכרות עם האנשים, הסיפורים והמקומות המיוחדים.
מספר המשתתפים מוגבל ומותנה בהרשמה מראש
מרכז המידע לתייר טל. 03-5166188 (שלוחה 1)  tourism@tel-aviv.gov.il
מחיר:  40 ₪ לאדם (ייתכנו סיורים במחיר אחר, וכוללים הטבה למשתתפים)
| מחיר למחזיקי דיגיתל: 1+1
משך כל סיור: שעה וחצי
*יציאת הסיורים מותנית במינימום נרשמים | *ייתכנו שינויים בשל תנאי מזג האוויר
1.         שרונה המושבה הטמפלרית מתעוררת לחיים
בשעות: 20:00 | 22:00
סיור מרתק במושבה הטמפלרית משנת 1871, כ-40 שנה לפני הקמת תל-אביב! סיפור מסעיר שהסתתר במשך שנים רבות מאחורי גדרות הקריה ויוצא כעת לראשונה לאוויר העולם. בין תחנות הסיור: בית המורה למחול שהפך ללשכת שר האוצר, בית העם והשעון ובית הבד.
2.         גרפיטי בדרום תל אביב  
בשעות: 20:00 | 22:00
איזה רחוב הוא המקושט ביותר בתל אביב ומהו הרחוב שהפך לבית קברות של יצירות אמנות? במבוך הנגריות והמוסכים של שכונת פלורנטין נגלות יצירות אמנות עליהן איש לא שמע. מי הם אמני הרחוב, מה הם רוצים להגיד, ומה זה בכלל גרפיטי?
3.         שדרות רוטשילד – לב ליבה של תל אביב  
בשעות: 19:00 | 21:00
סיור בעיר הלבנה ובשדרה הוותיקה של תל אביב, ליד הקיוסק ופנס הרחוב הראשונים בעיר. למעוניינים להביו קצת יותר מהו הסגנון הבין-לאומי, מהן "המגירות הפתוחות" מיהו פטריק גדס ואיך קשור אונסק"ו לכל החגיגה. סיפורים על הבתים בשדרה ועל האנשים שגרו בה, נגיעה באדריכלות הבאוהאוס הידועה ובתהליכי השימור שעברו הבתים.
4.         סיפורי אהבה בתל אביב הקטנה  
בשעות: 19:00 | 21:00
בין הסמטאות אפשר עדיין לשמוע הדי סיפורים עתיקים- סיפורי האהבה הגדולים, הרומנים המסעירים והבגידות האסורות שהפכו חלק מסיפורה של נווה צדק. נלך בעקבות שלוש, רוקח, עגנון ואחרים, נקרא את מכתבי האהבה שנשלחו, נשיר את שירי האהבה שנכתבו, ונתאהב גם אנחנו בשכונה המרתקת הזו.
5.         יפו לאור ירח  
בשעות: 19:00 | 21:00
סיור מרתק אחר האנשים שפעלו ביפו והטביעו את חותמם. החל מסיפור האהבה של אנדרומדה ופרסאוס, הצייר נחום גוטמן, יוסף מויאל ומגדל השעון, אריס סאן ותחילתה של המוזיקה הים תיכונית בארץ, נפוליאון כובש העיר, אבו נבוט בונה העיר ועוד רבים אחרים. לאורך סמטאות יפו העתיקה, דרך כיכר השעון, המסגד של אבו נבוט ועד גן הפסגה.
6.         סיפורים לשעת לילה מאוחרת  
בשעות: 19:00 | 21:00
סיור לעת ליל בתל-אביב המתעוררת לחיים. דרמות, אהבות, שנאות, קנאות, רציחות ורכילות בחיי העיר הצעירה. נתחיל בסמטה פלונית עם סיפור על גברת והאריה שהגן עליה, נחלוף בגן מאיר רדוף העטלפים רוחות של אוהבים ורצח אחד, דרך כיכר ביאליק אל ליבו של הסיור, בית הקברות הישן של העיר, הפנתיאון של תל-אביב. זהו מסע בתולדות העיר העברית הראשונה אל ראשית הציונות. הצצה מרתקת ונדירה מאחורי הקלעים של ההיסטוריה של העיר.
7.         כרם התימנים  
בשעה: 22:00
אם חשבתם שאתם מכירים את כרם התימנים תהיו מופתעים מכמה פינות נסתרות, ביוגרפיות של מייסדות ומייסדי השכונה יש שעוד לא שמעתם. בואו לגלות לעת ערב את הסיפורים שרק זקני השכונה יודעים ולגעת בתרבויות התימניות שהיו לאורך שנים בצללים של תל אביב. סיור על אנשים, תרבויות ומקום שאין שני לו.
8.         בוהמה וצלילים בעיר הלבנה  
בשעה: 21:00
סיור מוזיקלי המלווה את התפתחות הזמר העברי משנות ה- 50 וה- 60 בדגש על אריק איינשטיין. בסיור נתוודע לשחקנים וזמרים מהשורה הראשונה, לאהבות אסורות ואכזבות אשר היו נחלתם של כמה וכמה מדיירי השכונה המפורסמים. הסיור ילווה בשירים וסיפורים מצחיקים על, יהורם גאון, בני אמדורסקי, ישראל גוריון , אריק איינשטיין , אורי זוהר, שייקה אופיר יפה ירקוני ועוד.
9.         נווה שאנן  
בשעה: 19:00
מכפר חקלאי לחצר האחורית של העיר. ומחר – אולי שכונה של בוהמה, מסחר והיי – טק?
למה הוקמה השכונה ואיך הפכה למרחב עירוני שנוי במ
חלוקת. ומה צופן לה העתיד?
נשמע איך ולמה הוקמה השכונה, קווי המתאר שלה, מבנים מיוחדים וסביבותיה. נחצה ונכנס לשכונה, נשמע על אירועים ביטחוניים ומסחריים., נתהלך במדרחוב הנעלים ונשמע ונראה את המציאות של מגוון הקהילות המאכלסות את השכונה.
הצצה מרתקת אל סצנת חיי הלילה של העיר ללא הפסקה, הסיור מתרחש בלב תל אביב בשדרות רוטשילד. בואו לשמוע איך ההיסטוריה הידועה של השדרה, פוגשת את העידן החדש, סצנת הסטרטאפ, המסעדות, והברים האפלים. הסיור כולל בירה/יין וצ'ייסרים,
מרכז המבקרים שרונה – הקריה
ביקור מודרך במרכז המבקרים של שרונה-הקריה
ביקור מודרך במרכז מבקרים (המוזיאון) של שרונה-הקריה. המוזיאון שוכן בבית משפחת באלדנהופר הטמפלרית שנבנה ב-1905 ושימש לאחר קום המדינה כלשכת שר המשטרה והמעוטים. במוזיאון מוצג סיפור המושבה משלהי המאה ה-19 ועד היום.
שעות הפעילות: 19:00 – 22:00, סיור יצא בכל שעה עגולה (סיור אחרון בשעה 21:00).  מוגבל ל- 50 איש בסיור.
מחיר כניסה:15 ₪ . למחזיקי דיגיתל תינתן הטבה 1+ 1.
מרכז המבקרים שרונה, רח' אלברט מנדלר 14
סיור במנהרה הטמפלרית
סיורים קצרים במנהרה התת קרקעית, המתפתלת לאורך כ-100 מטרים ובעומק חמישה-שבעה מטרים מתחת לפני האדמה. המנהרה נחצבה בסלע כורכר על ידי הטמפלרים לפני כ-120 שנים וככל הנראה שימשה להעברת חביות יין בין אגפי היקב.
שעות הפעילות:  19:00 – 22:00, סיור יצא בכל חצי שעה (סיור אחרון ב-21:30). מוגבל ל- 49 משתתפים בסיור.
מחיר כניסה: 5 ₪ . למחזיקי דיגיתל תינתן הטבה  1+ 1 (התשלום במשרדי מרכז המבקרים, אלברט מנדלר 11)
המנהרה הטמפלרית, רח' דוד אלעזר 27
פרטים נוספים: 03-6048434, 03-6049634, באתר המועצה לשימור אתרי מורשתhttp://eng.shimur.org/sarona/
ובאתר שרונה www.sarona4u.co.il
חברת החשמל, תחנת הכח רדינג  – סיור בתחנת הכוח רדינג א' ההיסטורית
הסיור ב"מבנה ראשון מעבר לירקון" מאפשר הצצה לתוך מבנה תחנת הכוח ההיסטורית, שהחלה לפעול ב-1938 ומיועד לשימור. התחנה, שהיתה תחנת הכוח הקיטורית השנייה בארץ ישראל, הוקמה מצפון לשפך הירקון, על ידי פנחס רוטנברג, מייסד חברת החשמל, ייצרה חשמל עד 1972 ונחשבת לפנינה אדריכלית יוצאת דופן.
את הסיור ידריך מיכאל ביקסון מי שהיה עד לאחרונה מנהלה של התחנה משך שנים רבות.
בשעה 18:00. הסיור מוגבל ל- 40 משתתפים בלבד,
בהרשמה מראש באמעות דיגיתל

הזמרת טינה אבד-סוקולוב ואנסמבל Rhythmnwood
מנגנים מוזיקת לאטין ופופ ג'אז – שילוב מיוחד של הקול האנושי עם כלי ההקשה, גיטרה חשמלית ובס.
טריו מלאיקה
יעל שרוני, רוני פרנס ותמר נווה מלהיבות את הקהל ומפליאות בנגינה במגוון כלי הקשה אפריקאים.
ניהול אמנותי שלומי גולדנברג
בשיתוף מכון התרבות האיטלקי, תל-אביב
שדרות בן גוריון, בין דיזנגוף לכיכר אתרים, בשעות 20:00 – 24:00
*
רוקדים סווינג בכיכר דיזינגוף
עם בית הספר לריקודי סווינג – Holy Lindy Land!
ריקודים, הופעות ושיעורים לקהל הרחב לצלילי מוזיקת ג'אז מעולה לאורך כל הערב
בואו לטעום מהאווירה התוססת של שנות העשרים הסוערות
ההשתתפות חופשית
כיכר דיזינגוף 00:30 – 21:00
*
"התחנה הראשונה"
מסיבת פרידה מרציפי התחנה המרכזית הישנה
בעוד כחודש עתיד אזור הרציפים ההיסטורי, הנטוש מזה שנים, להפוך לגינה לתושבים ולחניון לבאי העיר. בעתיד תשתכן להקת בת שבע באזור הרציפים ותבנה בו את ביתה החדש.
זה הזמן לפרידה מהאייקון, הזוהמה והזיכרונות….
 
*
לילה לבן ברחבת המשכן לאמנויות הבימה:
אגדת דשא
מסע במסדרונות הקסם של המוזיקה הישראלית. חברי הלהקה המוכרת – רעות יהודאי, מורן מייזלס, ואייל שטינברכר – במחווה ליוצרים הגדולים:  אריק איינשטיין, שלום חנוך, אריק לביא, שלמה ארצי, חנוך לוין, עפרה חזה, מתי כספי, שלמה גרוניך ועוד.
שילוב קולות מנצח וביצועים מרהיבים בערב מרגש וייחודי.
רחבת המשכן לאמנויות הבימה, שד' שאול המלך 18, מ- 20:30 – 21:30
אנשי הארון
במלאת 40 שנה למופע "סיפורי פוגי" – תכניתה הראשונה והפנומנלית של להקת "כוורת", שעיצבה את זהותו של הרוק הישראלי – חברו יחד מוסיקאים ויוצרים צעירים ויצרו הרכב מחווה מיוחד שנותן שוב במה לשירי האלבום בתוספת להיטים והפתעות.
יהונתן ליבוביץ' – שירה ׀ גיל שפירא – גיטרות ושירה ׀ אריאל פישר – גיטרות ושירה ה יוני חיימוביץ' – בס ושירה ׀ רני אבישר – קלידים ושירה ׀ יונתן קפלן – תופים ושירה
רחבת המשכן לאמנויות הבימה, שד' שאול המלך 18, מ- 21:30 – 23:00
ועוד מופעים ברחבי העיר…..
בכל שנות קיומם, אירועי הלילה הלבן נחלו הצלחה אדירה בקרב ציבור המבקרים והמבלים.