תלתלאז'

                                                                                   52024187_1158445121008443_6743886746859077632_n

הייתי ילדה מתולתלת, באותה תקופה התחילו טפטופים של אידיאל היופי החדש, שיער חלק.

ילדה בת 10 עם רעמה שלא מביישת את כל משפחת מלך האריות ביחד. בכל זאת, גנים עיראקים.

ואם לא מספיק להיות המתבגרת הכי גבוהה בכיתה עכשיו את צריכה גם להתמודד עם רעמת תלתלים מכובדת.

כשהייתי נכנסת למספרה, הספרים היו רבים מי לא יעשה לי פאן. באותה תקופה לא הייתה מודעות להחלקות כמו שיש היום.

פעם אני אפילו זוכרת שהסתכלתי על הספרית במראה והיא הייתה כל כך מיואשת שהיא ביקשה מקולגה שיחליף אותה כדי שהיא תוכל לצאת להפסקת סיגריה.

אי שם בשנות ה20 לחיי, כשהילדה הפכה לגברת קטנה עם מספר לא קטן של מחזרים החלטתי שצריך לעשות משהו. הרי למי יש כח לשבת שעתיים כדי לעשות פאן שמחזיק מעמד בדיוק 24 שעות בגלל הלחות התל אביבית הנוראית? אז התחלתי עם ההחלקות.

ראיתם פעם עיראקית יפנית? מסתבר שיש כזה דבר, השיער שלי התחיל להתכתב עם צו האופנה החדש 'נו מור תלתלאז" מהיום רק חלק.

יוצאת מהספר ומרגישה כמו על מסלול אופנה של 'ויקטוריה סיקרט' רק שאף אחד לא מספר לנו מה קורה לדוגמניות אחרי שהן יורדות מהמסלול, נכון?

10 שנים, 7 ספרים, כבר הפסקתי לספור כמה החלקות, קרחות בדרך ואולי תגידו: "עם כמות כמו שלך זה לא כזה נורא". זה נורא ממש. זה להפקיד את עצמך בידיים של מישהו שאת סומכת עליו ושחלק ממך יחזור שבור. זה חוסר מקצועיות, זה לצאת מהחלקה ואז לגלות אזורים שלא מספיק חלקים ואחרי 3 ימים לחזור שוב ולהרוס לעצמך את השיער עם עוד חומרים, זה לחדש שורשים כל 3 חודשים.

taltalim
בימים האחרונים החלה מחאה שקטה של שלומית מלכה ודניאל גרינברג. הראשונה העלתה פוסט אחרי סקר מטופש שנכתב עלייה באחד מאתרי הרכילויות "איך אתם מעדיפים את שלומית מלכה? מתולתלת או חלקה?" והשנייה סבלה מעלבונות מגולשים ובעיקר מגולשות על זה שבחרה לא לחדש את ההחלקה.

ומה אני באה לומר לכן? תמיד יהיה לא/נשים מה להגיד בעיקר לגולשים כי הכי קל דרך המקלדת. טרנדים באים וטרנדים הולכים.

פעם מודל היופי היה נשים מלאות, זה היה מסמל על שפע ועושר, אי שם המודל התחלף במראה שדוף ורזה שמסמל את מודל היופי החדש ותראו מה קורה היום? נשים כמו ביונסה, ניקי מינאז', קים קרדשיאן ואחיותיה משנות שוב את מודל היופי.

גם אצלנו יש כמה מלכות שלאט לאט משתלטות על הפריים-טים ונכנסות לתודעה בתרבות הישראלית כמו נטע ברזילי ושמחה גואטה.

והנה מחאת התלתלים החלה:

אז אני, נדין מרימי, בשיא המשבר של להיות חצי מתולתלת חצי מוחלקת, לא מחדשת יותר את ההחלקה. ולא כי אין לי כסף ולא כי אני מחליטה להזניח את עצמי פשוט בגיל 31 הבנתי את מה שהטלוויזיה והעיתונים לא ידעו להגיד לי כשהייתי ילדה.

אף אחד לא יגיד לך מה עושה אותך יפה.

את יפה.

tivet