תכשיט מותאם גם לגוון

בחורה עם מחשב נייד

תכשיט מותאם גם לגוון

תכשיטים מופיעים בגוונים שונים, כדאי להתאים בין גוון העור – הבגד, לגוון התכשיט.

גוונים רבים לו לזהב, למרות שכשהיינו ילדים פרשנו זהב רק את הזהב בגוון הצהוב, ככל שחלפו השנים הבנו שגם הטבעת של סבתא שהייתה נראית לנו אדומה זה בעצם זהב וכל הדודות רצו את זה אחרי שהיא נפטרה, וגם היהלום של דודה שושנה משובץ בטבעת זהב ולא בטבעת כסף, נראה כי ככל שחולפות השנים הזהב על גווניו השונים נעשה גם הוא יותר ויותר מצוי ויותר אופנתי ונבחר.

 תכשיטים שונים אף משובצים בגוונים שונים של זהב, כך נראה שרשראות זהב המורכבות משלושת הגוונים של הזהב, יש טבעות זהב עם שלושה גוונים וכן צמידים ועגילים ויש כאלו שיבכרו לבחור תכשיטים מזהב לבן, לגמרי. הפחות מקובל הוא זהב בגוון אדום שיהיה דומיננטי בתכשיט כולו.

אם עד היום לא ידעתם על הקשר בין גוון העור לגוון התכשיט, הגיע היום שתדעו עליו, לגוון העור יש קשר להתאמת התכשיט, נשים בגוון עור כהה, תכשיטים בגוון זהב צהוב נראים עליהם יפים יותר ומרשימים יותר, שרשראות זהב על עור כהה זורקות גוון מיוחד, לעומתן נשים עם גוון עור בהיר תראינה מרשים גם עם שרשרת זהב בגוון של זהב לבן, נשים עם גוון עור בהיר נראות נהדר גם עם שרשרת זהב צהוב אך הלבן ייחודי ומיוחד עליהם.

 לעיתים ניתן להתחשב גם בעיצוב הבגד, לבגד כהה יפה להתאים שרשרת בשלושת הגוונים. לעומת זאת בגד בהיר יראה נהדר עם שרשרת זהב לבן, חשוב להקפיד על אחידות בגוון התכשיטים, זאת אומרת שאם עונדים שרשרת זהב צהוב גם הצמיד יהיה בגוון זהב צהוב, וכן להיפך שרשרת זהב לבן יפה עם צמיד זהב לבן.

 כשהולכים לרכוש תכשיטים בחנות תכשיטים כדאי ללכת עם 'ראש פתוח' על מנת שניתן יהיה להתרשם בצורה אובייקטיבית לגבי העיצוב והיופי של התכשיטים השונים וגם אם בדמיון עלה רעיון של תכשיט אחר, בגוון אחר הרי כשמגיעים לחנות התכשיטים ניתן להתאהב בגוון חדש ולבחור דווקא אותו למראה מושלם.

1