תכנון ארון לאישה בדגש על נוחות, סדר ופרקטיקה

ארון הבגדים הוא אולי המקום הכי קדוש לאישה וזה תקף לגבי כל אישה ואישה, גם אלו שמתייפייפות יותר ואלו שפחות. תכנון ארון לאישה יכולה להיות משימה לא פשוטה בכלל אם כי אפשר גם ליהנות ממנה מאוד. למה צריך לשים לב ואיך אפשר לבצע את המשימה במחשבה לעתיד? האם כדאי ארון רגיל או ארון הזזה וכמה משקל צריך להקדיש לעיצוב? כל הפרטים בדרך אליכם!

הבחירה כי משמעותית לסדר ולארגון

יש הרבה פרמטרים שצריכים להישקל כשבוחרים ארון בגדים ובמיוחד לאישה. מצד אחד כולם רוצים ארון גדול ומרווח אך מצד שני הוא תופס הרבה מקום בחדר ולא תמיד גודל עצום יהיה נחוץ הארון צריך להיות מעוצב מאוד אף כששיקולי תקציב נכנסים לתמונה יכולה להיות שמדובר במחיר גבוה מידי ואפשר להתפשר מה גם שהעיצוב הוא הדבר הכי פחות חשוב במשוואה כאשר הנוחות עומדת בראש ובראשונה כפרמטר עליון. נוחות ופרקטיקה הם ערכים שיכולים להשתנות מאישה לאישה ולכן חשוב להתאים את הארון באופן אישי כי מה שיתאים לאחת לא יתאים לשנייה.

תכנון תכנון ארון לאישהארון לאישה שלב אחרי שלב

  • הדבר הראשון שצריך לזכור הוא שארון בגדים הוא קניה יחסית גדולה ואף אחד לא רוצה לפרק ארון ולהחליף אותו לא רק בגלל המחיר אלא גם בגלל כל התהליך שיהיה ארון ומייגע. חשוב לבחור את הארון בהתאם ולנסות להפוך אותו לכמה שיותר נתון לשינוי וחשוב לזכור שתמיד אפשר להחסיר מדף או להוסיף מדף אם תתכננו כמו שצריך.
  • עוד פרמטר חשוב הוא הגודל של הארון. חשוב לבחור את הארון בגודל המתאים ושיהיה עשוי מחומרים איכותיים כיוון שארון לא איכותי יהיה רע מאוד גם לעיצוב וגם לחוויית השימוש מה שיכול להיות מאוד משמעותי כי כידוע אצל נשים בגדים תוספים מקום משמעותי מאוד והמלחה שלהן חשובה הרבה יותר מאשר גברים.
  • תכנון ארון חייב להתבצע בצורה נכונה בהתחשבות בכמות המדפים. אסור לשכוח שכמות מדפים גדולה מידי תיצור מדפים קטנים יותר ומדפים גדולים מידי עלולים להיות לא נוחים לסידור כי הבגדים יהיו בערימה אחת גדולה וזה ממש לא נוח. יש צורך במדפים בגובה של 40 -60 סנטימטרים לכל היותר כאשר זה יכול להשתנות לפי העדפה מאישה לאישה.
  • תכנון ארון לאישה חייב להתחשב גם בכמות המגירות. המגירות רלוונטיות לגרביים ולתחתונים אך חשוב לזכור שלנשים יש גם חזיות מה שמצריך מגירות נוספות כי הכמות תהיה גדולה יותר. המגירות שומרות על הסדר בכל מה שקשור לפריטים הקטנים וכך ניתן לקבל נגישות נוחה יותר לכל פריט לבוש במהירות.

יש הרבה מה לתלות

גם בתכנון ארון לאישה כמו בתכנון ארון לגבר יש צורך להשאיר מקום לקולבים. נשים תולות הרבה יותר בגדים מגברים וזה נובע מכה סיבות כאשר יש לנשים הרבה יותר חפצים שלא יכולים להיות בארון מקופלים. יש להם שמלות ויש להן סרבלים, יש הרבה ז'קטים ולמעשה זה מתווסף לחולצות מכופתרות שונות שלרוב נמצאות על קולב ולא מקופלות. זה מצריך מקום מספק כדי לתלות את כל הפריטים ויש צורך לחשוב על זה מראש.

האם כדאי ארון הזזה?

ארון הזזה הינו חסכוני יותר במקום ולמעשה הופך את משימת בחירת הבגד לקלה יותר, כיוון שהדלת שלו נפתחת לצד אחד וכך כל הארון נחשף. ניתן לרכוש ארונות הזזה שקופים לשם בחירת בגדים בקלות יתרה, אך רובנו נעדיף (לפחות כשמדובר בארון שמיועד לחדר שינה) כי הבגדים יהיו תחת דלתיים סגורות ולא חשופים לכל. ניתן גם לרכוש ארונות הזזה המגיעים עם מראה, כך אנו מקבלים ארון + מראה במוצר אחד, אסתטי ויפה ללא צורך ברכישת מראה נוספת לחדר.