תכל'ס- איך להיות הגרסה הכי טובה של עצמך/ ענת קלו לברון

כולנו רוצים להיות טובים יותר, מוצלחים יותר ולהשאיר אחרינו חותם. האם זה אפשרי?
בהחלט!
מה שצריך זה רק לדעת איך לעשות זאת. בשביל זה ענת קלו לברון כאן…

תכלס

כולנו רוצים להיות טובים יותר, מוצלחים יותר ולהשאיר אחרינו חותם. האם זה אפשרי?
בהחלט!
מה שצריך זה רק לדעת איך לעשות זאת. בשביל זה ענת קלו לברון כאן…

היא הכינה עבורכם שפע של טיפים ומידע, כיצד להפוך לגרסה הכי טובה של עצמכם. לאחר שנים של למידה, קריאה, חקירה והתנסות עצמית, יש לה בהחלט מה ללמד אותנו, הקוראים.
הספר כתוב בצורה משעשעת, עם שפע דוגמאות מחייה של המחברת, וכך הספר הופך לקליל ונגיש לכל קורא. ענת משתפת את הקורא גם בדברים הפחות נעימים שקרו לה, שהביאו אותה לרצות בשינוי. ומאחר והספר כתוב בגובה העיניים של הקורא, לא קשה לחוש הזדהות עמה ואף לחייך במהלך הקריאה.

ריכזתי עבורכם את הטיפים והנקודות העיקרים, מוזמנים לקרוא, ללמוד וליישם:

• בכל יום תשאל את עצמך איך מי שאתה רוצה להיות היה עושה את מה שאתה עומד לעשות.
• הבחירה הבאמת חשובה היא הבחירה לזכור שהכל זה בחירה. ההבדל בין להסתובב בעולם כחייב או בוחר הוא לא סמנטיקה, הוא משנה חיים.
• כדי שמישהו ישתף אתנו פעולה, הדבר היחיד שנדרש מאתנו לעשות הוא לסמוך עליו. לא לנסות לשלוט בו. לתקן אותו או לבקר אותו, כי כל אלה עשויים להוביל אותו לתוצאה אחת- הוא ינטור לנו ולא יסמוך על עצמו.
• תשאלו את עצמכם מה הם ארבעת הדברים שאם תעשו היום, יגרמו לכם ללכת לישון מרוצים. הדרך היחידה להעלאת הביטחון העצמי שלנו היא עמידה במילה שלנו. לא מדובר ב- TO DO LIST, אלא ב- WISH LIST.
• לכל פעולה שחוזרת שוב ושוב ושוב בחיינו יש רק מקור אחד- אנחנו. בדרך כלל לא במודע, בדרך כלל בלי כוונה, בדרך כלל מתוך אמונה שלא יאונה לנו כל רע. קחו התנהגות ששבעתם מקיומה ושאלו את עצמכם במה מאמין האדם שזו ההתנהגות שלו. המסע הכי חשוב של חיינו מתחיל בהיכרות עם האמונות, המחשבות, התחושות וההרגלים שלנו. ברגע שנצליח לזהות ולערער את האמונה שמסתתרת מתחת להתנהגות, נצליח לשנות את ההתנהגות. הדרך לשינוי התוצאות עוברת בשינוי אמונות.
• בכל פעם שתרגישו שאתם מעל מישהו או שמישהו מוציא מכם שיפוטיות ולשון הרע, מלמלו לעצמכם, "אני אוהב/ת אותך, אני מצטער/ת , אנא סלח/י לי, תודה".
• כולנו מכונות משומנות של הרגלים אנחנו לא מודעים לזה, אנחנו חושבים שבכל פעם אנחנו בוחרים מחדש מה לעשות ואיך להגיב. במציאות, כשאנחנו על אוטומט- ואנחנו כמעט תמיד על אוטומט- אין זכות ואין בחירה, יש תודעה שמשחקת בנו כבתוך שלה.
תשנו את התגובה שלכם בשני מילימטרים. תשברו את ההרגל שלכם- ותקבלו תוצאה חדשה.
• כולנו כבר התמודדנו עם דברים קשים. לא רק שהתמודדנו, לכל אחד מאתנו יש אסטרטגיה שכבר הוכיחה את עצמה. השאלה החשובה באמת היא מה אפשר לכם לצלוח את התקופה הקשה בחייכם, כדי שבפעם הבאה תוכלו להכין את עצמכם מבעוד מועד עם תוכנית פעולה שכבר הוכיחה את עצמה.
• מה שגורם לאנשים לא לאהוב אותנו הוא לא הדבר שבגללו אנו חושבים שלא יאהבו אותנו, אלא מי שאנחנו הופכים להיות כשאנחנו מסתירים אותו.
• מי האנשים שמעצבנים אתכם? מה התלונה הכי רווחת שלכם כלפיהם. עכשיו תשאלו את עצמכם, איפה אתם כאלה? נסו למצוא פרשנות חיובית לתכונה הזו. עכשיו דמיינו שאתם בכנסת נואמים את נאום חייכם כדי להגן על בעלי התכונה הזו. הדרך לאותנטיות ואהבה עצמית עוברת רק דרך קבלת החלקים המודחקים שלנו.
• בכל פעם שאתם מוטרדים שוב ושוב ושוב מאותה מחשבה, הדרך הקלה ביותר להיפטר ממנה היא לחקור אותה ולשאול את ארבע השאלות האלה:
1. האם זו האמת?
2. האם אני יכולה לדעת בוודאות שזו האמת?
3. מה קורה לי כשאני מאמינה למחשבה בזאת?
4. מי אהיה בלי המחשבה הזאת?
ואחרי שסיימתם לענות על השאלות, זה הזמן להפוך את המחשבה לשלושה היפוכים שונים, ולכל היפוך למצוא שלוש הוכחות אמיתיות לפחות כמו המשפט עצמו.
• כתבו חמישה דברים שהכי הייתם רוצים שיאמרו עליכם ומצאו לכל אחד מהדברים האלה לפחות שלוש הוכחות ספציפיות שהם נכונים.
• לפני כל פגישה, הרצאה, סדנה, שיעור או דייט חשוב להכין את ההוויה שלנו כדי שהתודעה תהיה מסוגלת להתמודד עם כל מציאות שהיא תפגוש. לשם כך מומלץ לשאול ארבע שאלות:
1. מי אני רוצה להיות?
2.איך זה נראה במציאות?
3. מה עלול למנוע ממני להצליח לשמור על זה?
4. ואיך בכל זאת אצליח?
• הדרך היחידה להתגבר על הפחד היא לעבור דרכו, והדרך היחידה לגדול היא גם ליפול. ההימנעות, גם אם מדי פעם חוסכת את המבוכה, בסך הכל משרישה את הפחד ולא מובילה אותנו לגדילה.
• איזה לשון הרע יש לכם לומר על עצמכם? בחרו תכונה אחת ושימו עליכם את התג ההפוך ואספו לו הוכחות. בכולנו כבר יש כל מה שאנחנו צריכים. השאלה היא במה אנחנו מתמקדים.
• אם אנחנו לא עושים משהו, זה תמיד בגלל סיבה כלשהי, גם אם היא לא ברורה לנו, גם אם אנחנו רואים בה סתם עצלנות או דחיינות או סוג של תירוץ כי זה מה שלימדו אותנו. בפועל אין סתם.
בחרו הרגל שאתם רוצים לשנות ולא מצליחים ורשמו חמישה דברים שאתם מרוויחים ממנו. אם אנחנו עושים משהו, בתפיסה שלנו יש לנו רווח נסתר ממנו. כל טרנספורמציה טמנת בחובה העברת דברים מהנסתר לגלוי.
• אין דבר כזה דחיינות, ואין דבר כזה עצלנות; יש דבר שנקרא אמביוולנטיות, וכולנו לוקים בו. במציאות, בכל פעם שאנחנו תקועים ולא עושים את השינוי אנחנו רוצים, אנחנו אמביוולנטיים בנוגע אליו, כלומר אנחנו גם נגדו וגם בעדו.
אם אנחנו מרגישים שמישהו מנסה לפגוע בחירות שלנו, נעשה כל שביכולתנו להגן עליה, וכשאנחנו אמביוולנטיים ומישהו נוקט עמדה שמשתמע ממנה שהוא מאיים על החירות שלנו, לא נותר לנו אלא לטעון בעד הדעה השנייה, ומבלי שאנחנו מודעים, לשכנע את עצמנו בצדקתה ולהאמין שהיא הבחירה הנכונה.
לכן, בכל פעם שתרצו לעזור למישהו שאלו אותו מה רצונו. אחרי כן שאלו אותו: למה אתה רוצה את מה שאתה רוצה? ואחרי שהוא ייזכר למה זה חשוב לו, ולא לכם, שאלו אותו: איך אתה מתכוון לעשות זאת?
• נסו להיזכר בסיטואציה שבה משהו הקפיץ אתכם בלי פרופורציה. כשתהיו מוכנים להודות שהתגובה שלכם היתה מוגזמת ולא ברורה, התחילו לחפש את הילד או הילדה שבכם. שאלו את עצמכם מאיפה אתם מכירים את התחושה הזאת, מתי חשתם אותה כשהייתם ילדים, למה הסיטואציה הזאת דומה. וכשתיזכרו, התחילו לדבר עם הילד או הילדה כאילו הם משיהו חיצוני. תגידו להם כמה אתם מבינים אותם, תזכרו מה באמת רציתם שיאמרו לכם ברגעים הכואבים האלה ותשתמשו בדיוק באותם המילים.
• האמונה העצמית היא שריר שאפשר לאמן, ואחת הדרכים לאמן אותה היא להיות ערים לדיאלוג הפנימי שלנו, לקולות שאומרים לנו כמה אנחנו לא טובים, הקולות שמתרכזים בכישלונות ולא בהצלחות. האנשים שמצליחים הם אלו שאומרים לעצמם דברים מעצימים והתפקיד שלנו הוא להגיד לעצמנו שאנחנו טובים, כי אם אנחנו לא נגיד את זה לעצמנו, אף אחד לא יגיד לנו.
קחו עט ונייר ותתחילו לכתוב לעצמכם את המכתב שהכי הייתם רוצים שיכתבו לכם, מכתב שמתאר למה אתם מאמינים תצליחו לעשות את מה שאתם רוצים, מכתב שמתאר את החוזקות שלכם, את התכונות שאתם אוהבים בעצמכם. חשוב לכתוב דוגמאות ספציפיות, כדי שהמוח שלכם יאמין למה שאתם כותבים.
ובכל פעם שאתם שוקעים או שוכחים תקראו אותו ותרגישו איך אתם נטענים.
• קחו צנצנת ותכתבו עליה "צנצנת האושר שלי". כל פעם שקורה לכם משהו נעים וכייפי תכניסו בה פתק , שתכתבו עליו מה קרה. לא לשכוח להיות ספציפיים, לכתוב תאריך ובעיקר כל הזמן לדמיין איזה כייף יהיה בעוד שנה לפתוח ולראות כל כך הרבה רגעים של אושר.
• במציאות אין "אין לי כוח", יש "יש לי פחד". עשו רשימה של כל הדברים שאין לכם כוח אליהם, ושאלו את עצמכם מה מסתתר מאחורי ה"אין לי כוח" הזה, ממה אתם פוחדים, מפני מה התודעה שלכם שומרת עליכם. האמת משחררת.
• הדבר היחיד שמעלה את האנרגיה שלנו הוא התנועה שלנו; לא אוכל, לא שינה, רק תנועה.
• בחרו משהו שאתם רוצים לעשות מחר. משהו לא גדול שאתם רוצים לעשות ופשוט לא יוצא לכם. שבו רגע ודמיינו איך בדיוק זה הולך להיות. דמינו את זה שלוש- ארבע פעמים. לדמיון כוח מטורף.
• בכל האמור בקארמה, כל מה שצריך לדעת זה את הנוסחאות. הראשונה היא שאת כל מה שאני רוצה שיהיה לי אני צריכה לתת קודם למישהו אחר. הנוסחה השנייה אומרת שכל מה שקורה לי הוא בעצם הבשלה של זרע שכבר זרעתי מזמן, כך שאם קורה לנו משהו לא נעים, אנחנו אמורים לשמוח, כי זה אומר שנפטרנו מזרע רע שזרענו.
בפועל, כל מעשה, משפט ומחשבה שלנו בוראים את המציאות שנשליך על מה שנקרה בדרכנו. ככל שנרבה טוב בעולם, ככה נוכל לראות טוב סביבנו ולהשליך טוב על מעשים של אחרים.
• קחו מחברת, תקראו לה "היקום הידידותי", ובכל יום תכתבו צירוף מקרים טוב שקרה לכם. מה שאתם מתמקדים בו גדל!
• הייעוד שלנו מורכב משלושה דברים: הראשון הוא המתנה שלנו. השני הוא התשוקה שלנו, התחום הזה שכל כך מרתק אותנו. ואחרון חביב, הגורם שהופך את הייעוד לייעוד, ולא לתחביב או עיסוק, הוא קהל היעד שהעשייה שלנו מיועדת אליו, כי רק בנקודה שהאנרגיה שלנו תיגע בחיים של מישהו אחר, רק שם יקרה הנס, רק שם נרגיש שיש סיבה לכל מה שקרה.
הגענו לעולם הזה כדי להטביע חותם, והדרך היחידה להטביע חותם היא לתת ערך לאחרים.
• אנחנו מאושרים כשאנחנו שייכים, ואנחנו שייכים רק כשאנחנו מביאים ערך לקבוצה שאנחנו רוצים להשתייך אליה. אם אנחנו לא מצליחים להגשים משהו, כדאי להפסיק לשאול את עצמנו מה יצא לנו ממה שאנחנו עומדים לעשות, ולהתחיל לשאול את עצמנו מה יצא לאחרים ממה שאנחנו עומדים לעשות.

אז תכל'ס, למה אתם מחכים?

מוזמנים להתחיל כבר עכשיו להיות הגרסה הכי טובה של עצמכם!

קריאה מהנה!

XOXO

אחת שיודעת 😉

קרין מילשטיין
סטייליסטית, מאמנת כושר ובוגרת תואר שני לתקשורת ועיתונאות. זה מה שיוצר את הבלוג על תרבות, סגנון חיים, טיולים, ביקורת ספרותית, שירה ועוד... מוזמנים לקרוא, להגיב ובעיקר להנות... XOXO אחת שיודעת ;-)