תכונות המאפיינות ציפוי אפוקסי

בחורה עם מחשב נייד

ציפוי אפוקסי ידוע כציפוי יעיל במיוחד שיש לו כמה תכונות מיוחדות. התכונות הללו מהוות יתרון משמעותי מאוד למי שיבחר בו בתור ציפוי לרצפה, וזו הסיבה שמפעלים, קניונים, בנייני משרדים, מוסדות, אולמות ספורט וחניונים בוחרים בו באופן די קבוע. אלו תכונות מאפיינות אותו?

מתייבש מהר וקל להתקנה

אחת התכונות הבולטות ביותר בציפוי אפוקסי היא דווקא לא תכונה שכנראה תשמעו עליה בתחילת דבריו של אותו בעל מקצוע שמנסה למכור לכם אותו, אך למעשה היא אחת התכונות החשובות ביותר שלו: הוא מתייבש מהר. בגלל שציפוי אפוקסי יכול להתייבש מהר אז ההתקנה שלו נעשית בצורה מהירה במיוחד וכך אתם מקבלים את הרצפה שלכם תוך כמה ימים ספורים. למעשה ציפוי האפוקסי מגיע נוזלי אך הוא יכול להתייבש במהירות רבה כאשר הוא נוגע באוויר, תוך 48 שעות ועד שלושה ימים לכל היותר, בהתאם לעובי השכבה שהותקנה. כמו כן, את האפוקסי ניתן למרוח על כל חומר.

הציפוי הכי עמיד שתקבלו

ציפוי אפוקסי הוא ציפוי עמיד מאוד. עד כמה הוא עמיד? יש לחלק את העמידות שלו לכמה קטגוריות שונות. ראשית כל, הוא עמיד מאוד לאורך זמן. גם אחרי עשר שנים הציפוי יישאר כמו ביום שהתקנתם אותו וזה עוד אחרי תחזוקה די מינימלית שתשקיעו בו. את ציפוי האפוקסי אין צורך לתחזק יותר מידי כי הוא חומר חזק ועמיד מאוד, גם בפני העמסות כבדות מאוד, אפילו של אלפי הולכי רגל וכלי רכב תפעוליים, מכונות כבדות כמו למשל מכונות ניקיון וכן הלאה. הציפוי עמיד מאוד גם לטמפרטורה גבוהה ונמוכה וכך הוא מתאים גם לשימוש במעבדות.

ציפוי בטוח ומעוצב במיוחד

שני הפרמטרים האחרונים שנדבר עליהם לא קשורים אחד לשני אך הם שיפור משמעותי ויתרונות שלא כולם מכירים לגבי ציפוי האפוקסי. ציפוי אפוקסי בטוח מאוד גם בגלל שהוא חסין בפני אש והוא לא יידלק כלל, וגם בגלל שהוא מונע החלקות. הציפוי אמנם נראה חלק וזה מה שתורם לו מאוד לפרמטר השני שנדבר עליו, העיצוב, אך הוא מחוספס וכך מונע החלקות. הציפוי מעוצב מאוד גם בגלל שאפשר לבחור כל צבע וציור שרוצים על הרצפה.