תיקון מצלמות

בחורה עם מחשב נייד

תיקון מצלמות – מה היתרונות בלתקן מצלמה

במקום לקנות חדשה?

 

עד לפני מספר עשורים, אם מכשיר כלשהו היה מתקלקל אצלנו בבית, היינו יודעים שיש רק דרך אחת: לתקן אותו. היום, עם ההתפתחות המהירה של העידן הטכנולוגי, יצרני תעשיות בוחרים לייצר את המוצרים שלהם כך שיתקלקלו לאחר מספר שנים של שימוש. נתון זה גורם לכך שהתיקון של המכשירים יעשה לא כדאי אל מול עלות רכישת מוצר חדש. על אף העובדה שכולנו התרגלנו לא לתקן מכשיר שהתקלקל, אלא להחליפו, כאשר מצלמה מתקלקלת, יכול להיות משתלם הרבה יותר לבצע תיקון במגוון רב של מקרים.

אילו סוגי בעיות יכולות לקרות במצלמה?

מצלמה מורכבת מכמה מערכות מרכזיות. ישנן מצלמות חשמליות ומצלמות שאינן חשמליות. פעולת המצלמה פשוטה והיא עובדת באמצעות חדירה של אור דרך צמצם אל תוך העינית. חשיפת האור הקצרה מתקבעת על גבי סרט צילום או באמצעי דיגיטלי אחר, תלוי בסוג המצלמה. במידה והמצלמה נפלה ונשברה לחתיכות, סביר להניח שתיקון במצב כזה אפשרי אך זו לא האופציה הטובה ביותר. במידה והמצלמה מתקשה בתפקוד או עובדת בצורה לקויה, כדאי לבדוק האם אפשר לתקן.

האם ניתן לתקן מצלמות?

בהחלט ניתן לתקן מצלמות. כמו כל מכשיר מכאני אחר, כך גם תיקון מצלמות הוא מלאכה אפשרית ובחירה לגיטימית. אפילו אם נראה שהמצלמה נהרסה לגמרי ואי אפשר להשתמש בה עוד, מומחה בעניין יוכל בוודאי לחלוק על דעתכם. במקרים רבים מדובר בהחלפה של עדשה, ניקוי סלילים או גלגלי שיניים, או פשוט החלפה של חלק מכאני כזה או אחר. במקרים של תיקונים פשוטים, עלות התיקון כדאית הרבה יותר אל מול רכישת מצלמה חדשה.

על מה נקפיד בעת בחירת חברה לתיקון מצלמות?

כאשר בוחרים חברת תיקון מצלמות, יש לוודא דבר אחד פשוט – שהמצלמה תחזור במצב תקין, מבלי שהתיקון יעלה הרבה מאוד כסף. כדי לוודא שהחברה בה בחרנו תדע לעשות את התיקון בצורה הטובה והיעילה ביותר, כדאי לקרוא עליה כמה ביקורות, ואפילו לדבר עם לקוחות שהשתמשו בשירותי התיקון של החברה. חשוב מאוד לבדוק האם התיקון מתבצע באחריות, וכמובן שתיקון המצלמה יעניק לה עוד שנים רבות של פעילות.

תיקון מצלמות דיגיטליות - דיגיטל וידאו סנטר