תיקון דלתות

בחורה עם מחשב נייד

איזה סוגי בעיות בדלת ניתן לתקן? היכן מתקנים דלתות ואיזה בעל מקצוע מבצע זאת בצורה המקצועית ביותר? מה חשוב לדעת על תיקון דלתות? במאמר זה נרחיב על נושאים אלו.

הדלתות המשמשות אותנו מדי יום, עלולות להתבלות ולהישחק ולפתח בעיות שונות אשר עלולות להשפיע במידה רבה על תפקודה של הדלת, נראות הדלת ומצב תחזוקתי שלה. הבעיות השונות בדלתות עלולות לחייב אתכם לתקן את הדלת או להחליפה, וזאת בהתאם לסוג הבעיה. חי מנעולים יכולים לתקן כל בעיה ונזק בדלת, בהתחייבות.

תיקון דלתות פנים ומשקופים

רוב הבעיות בדלתות ניתנות לתיקון, צריך רק ניסיון רב, ידיים טובות וידע. תיקון דלתות פנים ומשקופים זו עבודה מקצועית המיושמת על ידי אנשי מקצוע מענף הנגרות או הדלתות- מנעולנים. לעתים תיקון הבעיה בדלת תשתלם מבחינה כלכלית בתיקון אצל מנעולן ולפעמים אצל נגר וזה תלוי בסוג הבעיה, לרוב נגרים לא יוצאים ממקום עבודתם ויש להביא אליהם את הדלת והדבר מסבך את רוב האנשים. עבודת תיקון דלתות מתאפשרת לתיקון רוב סוגי הבעיות העלולות להופיע בדלתות הפנים והמשקופים לאורך זמן ואם התיקון איננו משתלם מזמינים דלת חדשה.

ריקבון בתחתית המשקוף או הדלת- מאפיין דלתות עץ דלתות פנים או דלתות ממ"ד אשר אינן עמידות למים. בנוגע לדלתות ממ"ד אין אופציה אחרת מלבד לבצע קיצור דלת ממ"ד ולהסיר את החלודה.

אנו מתעסקים גם עם דלתות שאינן נסגרות היטב, יכול להיות כתוצאה מבעיה בגוף הדלת או במנגנוני הנעילה – שאת בעיה זו לרוב ניתן לפתור על ידי החלפת מנעולים 

בעיות המצריכות תיקון דלתות – ממה הן נובעות?

ישנן בעיות שונות אשר מצריכות תיקון דלתות, הן נובעות כתוצאה מבלאי בדלתות, שימוש לא נכון בדלתות הפנים (תליית בגדים על הידיות ,טריקת הדלת בחוזקה בתדירות גבוהה), איכות ירודה של חומרי הגלם מהן מיוצרות דלתות הפנים, שטיפת רצפות במים למשך זמן ממושך, שינויי לחות וטמפרטורה בסביבת המגורים וסיבות נוספות העלולות להוביל לבעיות המחייבות תיקון דלתות ומשקופים.

מתי מומלץ לתקן דלת ומתי מומלץ להחליף דלת?

תיקון דלתות זו עבודה מקצועית המאפשרת לכם ליהנות מחסכון ודחיית רכישת דלת חדשה , תיקון דלת תאפשר לכם להמשיך ולעשות שימוש בדלתות המותקנות. יחד עם זאת, ישנם מצבים בהם מומלץ לשקול את החלפת הדלתות מאשר לבצע תיקונים הנחוצים לה.

כיצד מטפלים בצילינדר של הדלת?

ראשית, ישנה חשיבות לא רק לאיכות הצילינדר אותו אתם רוכשים, אלא גם לטיב מנגנון הנעילה שמותקן לכם בדלת. מומלץ להשתמש בחברות מוכרות וטובות ולא סיניות. בנוסף לכך, חשוב להקפיד על תחזוקה נאותה של הדלת ובמיוחד של המנעול והצילינדר. כך תוכלו לשפר את תפקודה של הדלת ולדחות תיקונים מיותרים. הדבר החשוב ביותר שתוכלו לבצע בעצמכם הוא לצמצם מגע של מים עם הצילינדר ולשמן אותו אחת לחצי שנה בעזרת ספריי לחלקים נעים ששמו WD40 שניתן למצוא בכל חנות של מוצרים לבית.

מתי להחליף צילינדר?

ישנם מקרים רבים ושונים שבעקבותיהם מומלץ להחליף צילינדר:

  1. כאשר נעשה ניסיון פריצה לבית. בעת ניסיון פריצה מנסים הפורצים לקדוח או לשבור את הצילינדר (לרב במאמץ וברעש כה רב שמרבית הפורצים מוותרים, במיוחד אם הדלת כוללת מגן צילינדר אשר מונע את יכולת הפורץ לשבור במהירות את הצילינדר(
  2. בלאי טבעי או לנקיטת אמצעי זהירות- החלפת צילינדר נדרשת אחת למספר שנים בשל הלחות והשימוש המסיבי שבצילינדר. כאמור, ניתן לצמצם נזקים אלו על ידי תחזוקה שוטפת.
    לפעמים אנו מספקים עותק של מפתח למכרים או לעובדים (מטפל לילדים, בעלי מקצוע שונים) ומפסיקים לעבוד איתם, ונוצר חשש טבעי שאולי הם שיכפלו את המפתח ועלולים להשתמש בו לרעה.
  3. לעתים נבחר להחליף צילינדר מתוך רצון לשדרג לצילינדר מתקדם יותר כי הטכנולוגיה מתקדמת ויוצאים דגמים ממוגנים יותר.

צילינדר הוא רכיב קריטי בדלת שיכול למנוע אצלכם את הפריצה הבאה, אל תתפשר על איכות הצילינדר ואיכות מנגנון הנעילה מכיוון שהוא משחק תפקיד בעל חשיבות גדולה בהגנה על תושבי הבית.