תינוקות הם לא משקולות!

בחורה עם מחשב נייד
אימון עם תינוקות
יש המון טרנדים בעולם הכושר.
יש אנשים שעושים כושר על מכשירים מתוחכמים, יש כאלה שמשתמשים באביזרים משונים, אבל טרנד אחד שבאמת אני לא רגועה איתו זה הטרנד הזה של להשתמש בתינוקות בתור אביזר איתו צריך לבצע כל מיני תנועות וזה אמור לייעל את האימון של אמא טריה.
בתחילת הקריירה רציתי לפתוח חוג מסוג הזה, אבל כשהתחלתי לחקור את זה לעומק די מהר החלטתי לוותר על זה. המתאמנות שלי- אישיות או קבוצות, לא עושות תרגילים שבהם משתמשים בתינוק כמשקולת לא באימונים איתי ולא בביצוע שיעורי בית מכמה סיבות עליהם אני אפרט.
בטיחות– החוק הראשון והכי חשוב שלי אומר- לא לגרום יותר נזק מתועלת!
ואני מתייחסת כאן גם לבטיחות של תינוק וגם לבטיחות של אמא.
אז איפה יש כאן בעיית בטיחות?
הבעייתיות היא בזה שלתינוק יש צורה מסוימת, הוא זז ויש צורך להחזיק אותו בצורה מאוד מסוימת- גם במנשא.
לאמא לעומת זאת, יש צורך לבצע תרגיל או תנועה או סדרה של תנועות שלא תמיד מסתדרות עם צורת החזקת תינוק האפשרית. וזה תמיד פוגע בטכניקת ביצוע, ואם נסתכל על זה לטווח יותר רחוק- מביא לפציעות.
במצב הזה המתאמנת תמיד תתלבט- או להחזיק את התינוק בצורה שמתאימה לו, או לבצע תרגיל בטכניקה שמתאימה לה. אני כמאמנת אף פעם לא מתלבטת- אני מעדיפה להחזיק את התינוק כמה שהוא צריך בזמן שאמא משקיעה בעצמה.
שליטה בעומסים– או יותר נכון- חוסר שליטה בעומסים. אנחנו לא יכולות לבחור משקל של תינוק ב 2 קילו יותר קל או ב 5 יותר כבד.
וזה שיש אמהות שמחזיקות את האוצר שלהן 24/7 לא אומר שהגוף שלהן מוכן לזה.
כשאני מלמדת לבצע תנועות יומיומיות נכונות- אני מלמדת תוך העמסה נכונה למצב הפיזי של המתאמנת היום ועליה הדרגתית
ולא מתפשרת על אימון “עם מה שיש”
אימון בריכוז מנטלי גבוה– ילדים מסיטים את הדעת ואני מלמדת ברוח תשומת לב לפרטים הקטנים שקורים בזמן התרגול. אני רוצה שאמא תתרכז בשליטה בתנועות נכונות, בנשימה, בחקר והבנה של הגוף שלה במרחב. ופחות תהיה תרודה במחשבות “האם נוח לו בזמן הביצוע תרגיל X” והאם אני יכולה להניק בזמן תרגיל Y”
עם כל זה אני כן מעודדת לבוא לאימון עם תינוקות. אני בשמחה אשמור עליו על משטח פעילות או על ידיים או אשים אותו במנשא ארגונומי ובטיחותי עליי אם צריך. אני אחליף לחולצה נקיה אם הוא יחליט לנמנם עלי במנשא ואקח כמה צעצועים חדשים, כל עוד אמא מתרגלת ומרוכזת בעצמה.
אנחנו נעשה הפסקת הנקה או החלפת חיתול אם צריך וכמה שצריך ונמשיך באימון בטיחותי מרוכזות ובלי רגשות אשם. וככה זה צריך להיות.
…והטרנדים.. טוב, אז אני לא בטרנד. לא יהיו לי תמונות של אמהות מנדנדות עגלה תוך כדי תרגילי מכרעים. אבל האמת? גם לא רציתי.