תיאטרון גשר מציג עיבוד בימתי ל"רודף העפיפונים"- אל תפספסו!

תיאטרון גשר מציג עיבוד בימתי לרב המכר 'רודף העפיפונים'. ההצגה מתארת מצבים אנושיים מרגשים על רקע המהפכות שהתחוללו באפגניסטן. שקרים, בגידות ונאמנות, נשזרים יחדיו לסיפור כואב ומעורר חמלה, שלא ישאיר אף צופה אדיש.

רודף העפיפונים - ישעיה פיינברג 6 (Custom) (1)
צילום: ישעיה פינברג

תיאטרון גשר מציג בימים אלו את המחזה "רודף העפיפונים" . עיבוד בימתי מאת מתי'ו ספנגלר לרב המכר, שאני בטוחה שרובכם מכירים, של חאלד חוסייני, בבימויו של נועם שמואל.
"רודף העפיפונים" הוא הרומן הראשון של חאלד חוסייני, הסופר האמריקני ממוצא אפגני ומאז צאתו ב-2003 זכה להצלחה מסחררת בווסט אנד לונדון ובמקומות נוספים בעולם, כמו גם עיבוד לסרט קולנוע מצליח שהיה מועמד לפרס "גלובוס הזהב" בשנת 2007.

ומה אני אומרת על ההצגה?

במילה אחת- מצויינת, בשתי מילים- אסור לפספס!
עוד הצגה מעולה, מבית היוצר של "תיאטרון גשר".

רודף העפיפונים - ישעיה פיינברג 2 (Custom)
צילום: ישעיה פינברג

גיבור המחזה הוא אמיר, בנו של איש עסקים עשיר ומכובד ממוצא פאשטוני. השניים מתגוררים בקאבול, בירת אפגניסטן. אמו של אמיר נפטרה בלידה והשניים מתגוררים עם עלי המשרת ובנו חסן. עלי וחסן הם בני המיעוט האתני המנודה אזארי.
אמיר וחסן, בני אותו הגיל, גדלים זה לצד זה. למרות היותו של חסן המשרת ואמיר האדון, נוצרת בין השניים חברות עמוקה וקרובה. חברות, שתועמד למבחן מספר פעמים…

בין אמיר ואביו מתקיימת מערכת יחסים סבוכה. אביו לא מכבד את היותו של אמיר חובב קריאה וכתיבה. בעיניו לא היה זה מקצוע ראוי. אך, לא רק זה גרם לאביו לא להעריך את בנו, כפי שאמיר היה רוצה. לעומת זאת, אביו דווקא גילה אהבה מיוחדת לבנו של המשרת, חסן.

רודף העפיפונים - ישעיה פיינברג 17 (Custom)
צילום: ישעיה פינברג

אמיר וחסן הם אלופי הרדיפה אחר עפיפונים. והם משתתפים בתחרויות החורף מידי שנה.
וכך קרה, שכשהיה אמיר בן שתים עשרה, הוא זכה לראשונה בתחרות, שהביאה לו סוף סוף את הערכתו של אביו. גבתה מחיר כבד מחסן. והרסה את החברות בין אמיר וחסן. בגידתו של אמיר בחסן תלווה את אמיר שנים רבות לאחר מכן.

ההצגה "רודף העפיפונים" מתארת מצבים אנושיים מרגשים על רקע המהפכות שהתחוללו באפגניסטן. שקרים, בגידות ונאמנות, נשזרים יחדיו לסיפור כואב ומעורר חמלה, שלא ישאיר אף צופה אדיש.

רודף העפיפונים - ישעיה פיינברג 18 (Custom)
צילום: ישעיה פינברג

מעבר לעלילה המרגשת ללא ספק של המחזה התפאורה או אולי אפשר לומר העדרה מייחדים הצגה זו. עיקר התפאורה וההמחשה הויזואלית בהצגה זו היא אנושית. השחקנים הם התפאורה. והם אכן הצליחו לעשות זאת בצורה נפלאה.
יש רגעים שבהם הטקסט הוא המרכיב המוביל בהצגה, כאשר אמיר הבוגר מספר על ההתרחשויות ובאחרים זו התנועה על הבמה הממחישה את המסופר.

רודף העפיפונים - סרגיי דמיאנצ%27וק 3 (Custom) (1)
צילום: סרגיי דמיאנצוק

וכמו שכתבתי, אל תפספסו!

מאחלת לכם צפייה מהנה!

משך ההצגה: 120 דקות, לא כולל הפסקה

מחזה מאת: מת'יו ספנגלר| תרגום לעברית: עינת ברנובסקי | בימוי ועיצוב פס-קול: נועם שמואל | בהשתתפות: דורון תבורי, גלעד קלטר, רוני עינב, פיראס נאסר/תום אפלבאום, אבי אזולאי, אלכסנדר סנדרוביץ', הלל קפון, אורי יניב, ויטלי פוקס/אלי מנשה, כרמל קנדל, יולי סקר

קרין מילשטיין
סטייליסטית, מאמנת כושר ובוגרת תואר שני לתקשורת ועיתונאות. זה מה שיוצר את הבלוג על תרבות, סגנון חיים, טיולים, ביקורת ספרותית, שירה ועוד... מוזמנים לקרוא, להגיב ובעיקר להנות... XOXO אחת שיודעת ;-)