תחרויות בישול – עשו זאת בעצמכם

בחורה עם מחשב נייד

אין ספק שהתוכניות ששולטות בטלויזיה שלנו בעשור האחרון הן תחרויות הבישול, או ריאליטי הבישול אם תרצו. מאז ומתמיד הבישול היה חלק מהטלויזיה, אבל היו אלה תוכניות שמצאו את עצמן בשעות פחות אטרקטיביות כמו שעות הצהריים, ובמקרה הטוב בשישי אחה"צ.

אני חושב שהשילוב הזה בין בישול חובבני (בחלק מהמקרים המתחרים הם גם הרבה יותר מזה) לסיפורים אישיים הוא מה שכובש אותנו. בכלל,  הריאליטי נכנס לארץ בסערה ועושה רושם שהקהל הישראלי מאוד אוהב ומתחבר כשריאליטי נותן גם ערך מוסף. מבחינת המתמודדים בתחרויות הבישול – אין יותר כיף מזה! ועם קצת יצירתיות כל אחת ואחד יכולים לעשות זאת בעצמם, גם אם זה לא כחלק מתוכנית טלויזיה.

אם יש לכם חברים חובבי בישול, תוכלו להתארגן ולהתחלק לשתי קבוצות שמתחרות אחת בשנייה, ממש כמו שאני עושה בסדנת קרב סכינים שאני עורך אצלי בדרך הבישול. איך תתחרו בפועל?

– אפשר להחליט מראש על מצרכים ספציפיים שרק איתם מותר להרכיב ארוחה

– אפשר לסכם שכל קבוצה בונה לעצמה את התפריט שלה

– מי שופט? התחרות יכולה להיות ידידותית וקלילה ללא שופט, אבל לרציניים מביניכם, אפשר גם למנות שופט שיהנה מהטעימות 🙂

מה שאני אוהב בתחרויות הללו זה הערך שמקבלים מלבד הבישול. תוך כדי התחרות עובדים בצוות. עבודת צוות היא דבר חשוב מאוד בעיני, בכל גיל ובכל מצב. מעבר לכך, עבודת צוות בין אנשים שמכירים זה את זו מגבשת ומהנה מאוד. זו פעילות של יציאה מהשגרה שלא עושים כל יום.

תזכרו שבמסגרת כזאת לא חייב להיות מנצח, והתחרות היא לא בשביל פרס. היא נטו חוויה מהנה ומגבשת.