תחפושת לפורים? לא עסק יקר!

פורים מתקרב וזה הזמן לחשוב על תחפושת מעולה ולא יקרה

אם נסתכל קצת אחרונית בשנים, פורים הוא חג קריר אבל לא קפוא. אז גם אם עכשיו קצת קר לך, לא בטוח שתאהבי את הוונזי שלך בערב פורים כמו שאת אוהבת אותו עכשיו. השנה פורים יוצא בסוף פברואר, מה שאומר שנשאר פחות מחודש וחצי להתכונן אליו. אם את מהמתחפשות וגם אם לא, אבל רוצה לבוא עם משהו לעבודה באותו היום – הפוסט הזה הוא בשבילך  🙂

בחורה בתחפושת דוב
את מדמיינת את עצמך מזיעה בוונזי?

לפני הכל – הגדרת תקציב

כמה כסף את רוצה להוציא על התחפושת שלך? אולי אין לך מגבלה כספית ואת יכולה להתפרע? הקדישי לזה מחשבה והחליטי מה התקציב שלך לפורים. ככל שהתקציב שלך נמוך (עד אפסי) כך ההכנה מראש יכולה לעזור יותר. אם יש לך תקציב בלתי מוגבל לפורים, או אולי אפילו מאוד מאוד גבוה. ההכנה מראש יכולה להוזיל את העלויות בצורה משמעותית.

יד מחזיקה כרטיס אשראי
לפני שאת משלמת, תכנני כמה כסף את רוצה להוציא

למה את מתחפשת?

אם את כבר יודעת למה את רוצה להתחפש – מצוין, יהיה לך ברור מה את מחפשת. אם אין לך עדיין רעיון לתחפושת את יכולה לעבור על האפשרויות השונות ולקבל מהן השראה לתחפושת משלך.

האפשרות העולמית

אם את מהמזמינות באינטרנט, זה הזמן להזמין כדי שיגיע. בין אם הזמנת עשרות פעמים ובין אם לא הזמנת מעולם באינטרנט. אני ממליצה לקרוא טוב טוב את האותיות הקטנות. להבין את המידות ולוודא כי אכן המידות תואמות וכי זמני השילוח הצפויים רלוונטיים. לדוגמה, לא תרצי להזמין שמלה לבובה כשהתכוונת להזמין שמלה לעצמך, נכון? התמונות עלולות להטעות ולכן ממש ממש כדאי לקרוא את האותיות הקטנות. שימי לב לטבלת המידות והגדלים, אם צריך תמדדי כדי לוודא שאכן המידה תואמת את מידות הגוף. לא תרצי להזמין תחפושת שתגיע אחרי פורים נכון? לכן כשאת בוחרת תחפושת שימי לב מהו טווח הזמנים למשלוח. אם התאריך האחרון עובר את ה – 26.02.2018 קיים סיכוי שהתחפושת שלך לא תגיע בזמן. אישה עם טלפון ביד ליד המחשב הנייד יש לך זמן להזמין מראש תחפושת מחו"ל?

האפשרות המקומית

את יכולה להזמין באינטרנט או לרכוש קופונים מחנויות וספקיות ישראליות דרך האינטרנט. ישנם אתרים ייעודיים לקופונים בהם מגוון אפשרויות ואת פשוט יכולה לבחור מה שמתאים לך. ישנן חנויות שנותנות הנחות לחברות המועדון, בקרי באתרי האינטרנט של החנויות וחפשי האם יש הנחה שאת יכולה לקבל מראש. אפשרות מקומית נוספת היא ללכת לחנות שמוכרת תחפושות ואביזרים ולחפש לך שם את מה שמתאים לך. אם את מחפשת אביזר שיש בהרבה מקומות, שווה לעשות סקר מחירים ולבדוק היכן הכי משתלם לך לקנות.

האפשרות החברתית

חברה התחפשה בשנה שעברה (או לפני) למשהו שאהבת? דברי איתה ותראי אם את יכולה להשאיל ממנה את התחפושת לפורים. רובנו לא מתחפשות לאותו הדבר בכל שנה. אפילו יותר מזה, אני זוכרת חג פורים בו היו לי למעלה מארבע תחפושות שונות, ככה שלהשאיל מחברה יכול להיות פתרון מצוין. את לא חייבת לקחת תחפושת שלמה, את יכולה לקחת אביזרים שונים ולהרכיב מהם תחפושת. אולי תוכלי להשאיל את תחפושת מחברה? אולי תוכלי להשאיל את תחפושת מחברה?

האפשרות השימושית

בדקת אצלך בארון? או אולי בארגז התחפושות? האם יש שם אביזרים שאת יכולה להשתמש בהם? אביזר אחד יכול לשמש אותך לתחפושות שונות. כובע של קפטן יכול לשמש אותך למגוון תחפושות, תוכלי להיות נפוליאון, שודדת ים ואפילו ליצנית שתחפשה לשודדת ים.

עשי זאת בעצמך

אם בא לך ויש לך זמן, את תמיד יכולה להכין בעצמך את התחפושת. בחרי את התחפושת שלך והתחילי להרכיב אותה. תוכלי למצוא בגדי יום-יום שישמשו אותך כבסיס לתחפושת ועליהם תוכלי להוסיף אביזרים. זכרי, הפירוש שלך לדמות אליה התחפשת יכול להפוך את התחפושת שלך להרבה יותר מעניינת.

לפעמים הפריטים שיש לנו בארון יכולים להתאסף לתחפושת נהדרת
לפעמים הפריטים שיש לנו בארון יכולים להתאסף לתחפושת נהדרת

תחפושת ברגע האחרון

האפשרות שתפסה אותי כמה וכמה פעמים. לא ידעתי כל כך למה להתחפש, אז אלתרתי ברגע האחרון, אנחנו עוד לא שם ולכן אני לא מתכננת את זה מראש.

השראה לתחפושת

עדיין לא יודעת למה להתחפש? פשוט כתבי בגוגל תחפושות ותראי מה יצא, נסי לחפש גם באנגלית ואפילו חפשי תחפושות של ליל כל הקדושים (Halloween), את יכולה לחפש דמויות מספרים, דמויות מסדרות ותמונות מקומיקס ומהקולנוע. תפקחי עיניים והתחילי להסתכל על הרחוב, מה את רואה? ההשראה תגיע ואז תדעי למה את רוצה להתחפש.

יודעת מהי התחפושת ורוצה לתת לה פירוש אישי?

חפשי את שם התחפושת שלך במספר מקומות. נניח והחלטת להתחפש לשודדת ים את יכולה לחפש סרטים שקשורים לשודדי ים ולשאוב מהם השראה. את יכולה לחפש תמונות בגוגל, בפינטרסט, באינסטגרם וגם סרטונים ביו-טיוב. קחי מכל מקום את הפריטים שאהבת, את הצבעים שאהבת, את הוייב שקיבלת. עכשיו שבי ותכנני את התחפושת שלך, זו שמתאימה לך.   יודעת למה תתחפשי? שתפי אותי בתגובות במה בחרת ואיך את מתכננת להתחפש (לקנות, לעשות בעצמך, לקחת מחברות, או אולי אפשרות נוספת שלא כתבתי עליה פה). התכוננות נעימה לפורים

_________________________

דניאל לוצקי – יועצת כלכלית לנשים. מוזמנת לעמוד הפייסבוק שלי וקבלי שם טיפים נוספים.

דניאל לוצקי - יועצת כלכלית
דניאל לוצקי, יועצת ומנטורית לכלכלת המשפחה, מלווה נשים בכל שלבי החיים להתפתחות וצמיחה כלכלית. נהנית מהחיים, ממצה רגעים, לומדת, משתפת, מחייכת, מצלמת וכותבת.