תזונה נכונה – מה אנחנו יודעות עליה?

בחורה עם מחשב נייד

תזונה היא נושא חשוב, והיא יכולה להשפיע על הסיכוי שלנו לחיות חיים ארוכים ומאושרים, אך גם לחלות במחלות איומות. לכן, בתור אמא מסורה, אשת משפחה ובשלנית, אני מוצאת עצמי מחפשת עוד ועוד מידע בנושא.. חורשת את האינטרנט כמו שאומרים – ומוצאת פנינות חכמה אמיתיות. ולתחושתי, ככל שאני מגלה יותר, כך אני מבינה למעשה כמה שאני לא מבינה מספיק בנושא… ומופתעת, ומזועזעת, כל פעם מחדש. אני מאמינה גדולה בידע, לכן, אני משקיעה לפחות שעה לפני השינה בקריאת מאמרים וסיכומם ביומן. גם חברותיי מתעניינות בנושא ושלחו לי חומרי קריאה בקבוצת הוווטס-אפ. והיום ארצה לשתף בכתבה קצרה, אותה כתבה דיאטנית בשם כרם אביטל, שעליה המליצה לי חברתי הטובה מיכל. נכנסתי לקרוא את כתבתה, ואכן על פי דיווחיה של אותה תזונאית – תרבויות המתבססות על תזונה צמחית אכן סובלות פחות ממחלות לב, סרטן, השמנה, ומחלות נוספות המהוות בעיה מרכזית בעולם המערבי.

עוד היא מוסיפה לכתוב, שיתרונות התזונה מוכרים על ידי ארגוני הבריאות הגדולים בעולם – משרד הבריאות האמריקני, ארגון התזונה האמריקני והאגודה הרפואית הבריטית.

לאחר שיטוט נוסף (כמו כן באתרי הארגונים, בין היתר) ראיתי כי נכון הדבר, והחלטתי לקצץ מצריכת הבשר שלי ושל משפחתי. בבית אנחנו צרכני בשר לא קטנים, ולכן המשימה לא תהיה קלה.

על כן שמחתי, כאשר ראיתי שבנוסף לאזהרתה החשובה של התזונאית כרם אביטל, היא צירפה שלל מתכונים ומידע חשוב ויעיל ללא עלות. אני מהבוקר באתר ולא מפסיקה לקרוא את הכתבות הנפלאות הללו, רק מעשירה את הידע שלי ולומדת. מומלץ!

מצרפת קישור לכתבה המדוברת בנושא תזונה נכונה, למעוניינות