ההמלצה שיכלה להציל את חייה של אמי

בחורה עם מחשב נייד

"מחקרים כבר הוכיחו כי תזונה טבעונית מונעת מחלות לב וסוכרת. ד"ר צביה שיפר כותבת על המחקרים שהוכיחו זאת ומביעה חרטה על כך שכשיכלה להציל את חיי אמה, לא ידעה להמליץ לה על טבעונות.

"זה היה רגע שלא אשכח, כאשר בתחילת שנות התשעים, אבי ואני ישבנו בחדר ההמתנה של חדר הניתוח, ממתינים לאמי העוברת ניתוח מעקפים לעורקי הלב. המנתח יוצא, הסביר שהניתוח נכשל, העורקים עם חסימות לכל אורכם ולא נמצא מקום אליו אפשר לחבר את המעקפים.

אבי פנה אליי, רק התחלתי אז במקצוע הרפואה, וביקש שאחפש טיפול שלפחות יעצור את התקדמות המחלה. עשיתי כל שביכולתי: קראתי מאמרים, שאלתי רופאים העוסקים במחלות לב ודם, אך המצב רק החמיר. לאחר מספר שנים של ייסורים, אמי סיימה את חייה.

כעשרים שנה לאחר מכן, מצאתי את המחקר שיכול היה לשנות הכל. למען האמת, לצערי הרב, יכולתי למצוא אותו כבר אז, הוא פורסם ב-1990 בכתב העת הרפואי המוביל "The Lancet". מדובר במחקר פורץ דרך של הקרדיולוג דין אורניש אשר בדק את השפעתה של תזונה צמחונית דלת שומן וכמעט טבעונית על חולי לב." "

 

לקריאה נוספת הכנסו לכתבה של צביה שיפר בוויינט.

 

צביה שיפר
הכנסו לדף הפייסבוק שלי - https://www.facebook.com/ZviaShiffer/ הכנסו לערוץ היוטיוב שלי - https://www.youtube.com/channel/UCVV6gZDMe-esoad970dd3pg