תור לטיפול המרה, מישהו?

בחורה עם מחשב נייד

מודה, לא שמעתי אתמול בערב חדשות. מזל, זכיתי ללילה עם שינה רגועה. אבל אז הבוקר הגיע ואתו דבריו הכל כך חכמים של שר החינוך הנכנס, רפי פרץ, שאמר אתמול בערב כי “אפשר” לבצע טיפולי המרה להומואים ולסביות, ויותר מזה, גם טען שעשה את זה בעבר. את הדברים אמר פרץ בראיון לדנה ויס בחדשות 12.

מודה, לא האמנתי למשמע אוזניי ורצתי לראות חדשות בחמש לפנות יום (רצתי לפני האימון ..וזה אפילו לא נחשב). טוב, נשאלת השאלה מאיפה התמימות? למה אני לא מאמינה? כי במדינה דמוקרטית, לא יכול להיות ששר חינוך שאחראי על מיליוני ילדים יגיד כזה דבר? טוב, כאן כנראה התבלבלתי, במדינה שאני שיקסה כשאני לובשת מכנסיים קצרים וגופייה, יורקים עליי ועל כמותי ושולחים אותנו לצד האחורי של האוטובוס, לא פלא שאמירה כזו, של כבוד שר החינוך, תעבור.

פרץ נשאל בראיון האם הוא מאמין בטיפולי המרה ואם הוא מאמין ש”אפשר להמיר אנשים שיש להם נטייה כזאת”. הוא ענה: “אני חושב שאפשר. אני יכול להגיד לך שיש לי היכרות עמוקה מאוד בנושא החינוך וגם עשיתי את זה”.

טוב, ברור לכולנו שיש כאן סטארט אפ. איך לא חשבנו על זה קודם? אולי כי להעביר מישהו (בטח ילד.ה) תהליך כזה, רק יגרום לו רק נזק לכל החיים? אני לא פסיכולוגית, אבל אני בן אדם, ואני מבינה שנטייה אי אפשר לשנות. דעות חשוכות דווקא כן. אז יתכבד שר החינוך וחבריו ויעבורו טיפול התאמה למאה ה21, קבלת האחר, ללא הבדל מין, צבע, גזע, דת, העדפה מינית. זה מה שמתבקש כאן ויפה דקה אחת קודם. ואם לא הבנתם את זה עדיין, בבחירות הקרובות, אם לא נצא להצביע, כל מי שעצמאות חשיבתית ופיזית חשובה לו, זה מה שמחכה לנו אחרי. ברוכים הבאים למאה ב11.

לא, לצערי, אני לא צוחקת וכאן גם איבדתי את התמימות שלי, כי כשאני שולחת את הילדים שלי לבית הספר שנמצא באחריות מערכת חינוך שמחנכת לטיפולי המרה שמתקנים אנשים שבאו מקולקלים מהבית, מערכת חינוך שמתמקדת בתכנים יהודיים ורק בהם, הרי אין צורך במתמטיקה, פיזיקה, ביולוגיה, היסטוריה, יש תנ”ך במקום היסטוריה, יש טיפולי המרה במקום ביולוגיה ואנטומיה, כשזה מה שמוביל את בית הספר, אני לא משחקת יותר. כשזה מגיע לילדים שלי ולחינוך שלהם, אני נלחמת!

בתמונות: שר החינוך לחושך (מתוך Ynet) ושיסקה שגם אם יזרקו עלייה אבנים תמשיך ללבוש מה שבא לה.

121.1

121.2

tantiroza
Tanti Roza הייתה סבתא שלי, אישה מדהימה, אמא ענקית, רצה למרחקים ארוכים, פשיניסטה ואופה המון. אני....אישה גבוהה, אמא ענקית, רצה למרחקים ארוכים, מנהלת אפליקציות (מערכות מידע), פשיניסטה ואופה המון....מה ייצא מזה....הזמן יגיד.