תופי הסתיו 2/ דיאנה גבלדון

כשרוג'ר חשב שבריאנה מתכננת לעזבו, מגיע אליו שליח לאוניברסיטה עם חמישה ארגזים. במעטפה שהוצמדה עליהם היה פתק :"פעם אמרת לי שלדעת אביך, כל אחד צריך היסטוריה, זאת ההיסטוריה שלי. האם תוכל לשמור עליה בשבילי לצד זו שלך? ב' ". האם בריאנה ורוג'ר יהפכו את ההיסטוריה שלהם להיסטוריה משותפת?

tupei_hastav_2_cover(2)

זהו ספר המשך ל"תופי הסתיו" מהסדרה "נוכרייה" שכבש את העולם. למי שטרם קרא, מוזמן להכנס ללינק ולקרוא על "תופי הסתיו": http://saloona.co.il/corny/?p=2220
פוסט נוסף בסדרה- "נוסעת מעבר לזמן"- http://saloona.co.il/corny/?p=555

ספר זה הוא השישי בעיברית בסדרה (באנגלית הוא החלק השני של הספר הרביעי) ומגולל את סיפור אהבתם של קלייר רנדל וג’יימי פרייזר, שהתחיל ברומן “נוכרייה”.
בכרך זה, יש התמקדות בסיפור אהבתם של בריאנה, בתם של קלייר וג'יימי, ורוג'ר מקנזי.
רוג'ר הוא ההיסטוריון שעזר לבריאנה ואמה לאתר את ג'יימי, כשרצתה לחזור בזמן. בין השניים מתפתח קשר רומנטי, ששני העולמות עשויים למוטטו.
רוג'ר מגלה, שיש חלון הזדמנויות עבר בריאנה לפגוש את הוריה אם תעבור גם היא דרך האבנים. הוא מחליט לא לספר לה מידע זה. הוא פוחד לאבדה לטובת האבנים. אך, הגורל רצה אחרת.

כשרוג'ר חשב שבריאנה מתכננת לעזבו, מגיע אליו שליח לאוניברסיטה עם חמישה ארגזים. במעטפה שהוצמדה עליהם היה פתק :"פעם אמרת לי שלדעת אביך, כל אחד צריך היסטוריה, זאת ההיסטוריה שלי. האם תוכל לשמור עליה בשבילי לצד זו שלך? ב' ".

הוא פתח אט אט את אוצרותיה, וכשהגיע לתיבת התכשיטים הוא שם לב ששני פריטים משמעותיים חסרים: הצמיד שקנה לה ושרשרת הפנינים.
שיחת טלפון אחת עם ד"ר אדראטי הבהירה לו שבריאנה נסעה לאינברס ולא כדי לפגוש בו. אלא, כדי לחזור בזמן ולפגוש בהוריה.

קלייר עברה דרך האבנים בקרייג נא דאן בחג האש העתיק הקרוי סמהאין לפני שנתיים וחצי. עכשיו בריאנה עברה. רוג'ר היה בטוח בזה שהצליחה.
הוא ידע שכל הנוסעים בזמן שעברו לפניו היו נשים. האם גם הוא יוכל לבצע את המעבר הזה?
אם היכולת לעבור בזמן דרך האבנים עוברת בתורשה, אז מדוע לא? קלייר עברה כאן וכמוה גם בריאנה, בתה. הוא עצמו צאצא של הנוסעת בזמן שהוא מכיר: גייליס המכשפה.

אהבתו אליה וייצר ההיסטוריון שבו, לא הותירו לו ברירה. הוא החליט לעשות הכל ולהסתכן כדי למצוא אותה. בעזרתה של פיונה, הפך גם הוא לנוסע בזמן.

מאז שעבר דרך האבנים, רוג'ר הבין למה התכוונה בריאנה כשסירבה לו, ושיש בכך מן התבונה. אבל האם מעשיה אכן התבססו על תבונה, או שמא רק על פחד? אילולא היתה עוברת דרך האבנים, האם היתה בוחרת בו בסופו של דבר, בכל ליבה, או שמא היתה הולכת ממנו לחפש מישהו אחר?

כשרוג'ר ובריאנה נפגשו מאתיים שנה אחורה, אהבתם, ההתרגשות והתשוקה הכריעו. הם ביצעו את טקס החזקת הידיים ונתנו לגופם להשלים את כל הפערים. אחרי לילה סוער בריאנה גילתה שרוג'ר לא סיפר לה את כל האמת לגבי הוריו. כעסה פעם בה. הוא הלך לחפש אבנים יקרות, על מנת שיוכלו לחזור בזמן והיא הלכה לחפש את אביה.

מה שהיא לא ידעה שמשהו גורלי התרחש באותו הלילה, שעשוי להשפיע על כל התוכניות שלהם. ולא רק זה, אלא אף להשאיר אותם כלואים מאתיים שנה אחורה.

לא רק אהבתם של בריאנה ורוג'ר עומד במרכז ספר זה, אלא גם יחסי הורים וילדיהם. בריאנה פוגשת לראשונה באביה וחוזרת לפגוש שוב את אמה, שכה התגעגעה אליה.
כיצד יגיב ג'יימי לבריאנה? ולא פחות חשוב, כיצד תתמודד בריאנה עם איש ההרים הגדול והעקשן?

הסיבה לכך שהורים מביטים בילדיהם במבט מכושף היא כי בפניהם של ילדיהם הם מוצאים את כל הקשרים הזעירים שמחברים אותם, את החוליות בשרשרת החיים, את ההמשכיות מדור אחד למשנהו.
בריאנה היא הגשמת ההבטחה שג'יימי מעולם לא הגשים למען הוריו. היא המתנה שהעניק לקלייר. היא המתנה שקלייר העניקה לו.ילד הוא קשר נצחי בין גבר לאישה.
ומה לגבי המשך השושלת? האם היא תתקיים בזמן העבר?

את ההמשך כמובן תוכלו לקרוא ב"צלב הבוער", הכרך השביעי בסדרה. מוזמנים להמשיך ולעקוב אחר הסקירות הבאות…

קריאה מהנה!

XOXO

אחת שיודעת 😉

קרין מילשטיין
סטייליסטית, מאמנת כושר ובוגרת תואר שני לתקשורת ועיתונאות. זה מה שיוצר את הבלוג על תרבות, סגנון חיים, טיולים, ביקורת ספרותית, שירה ועוד... מוזמנים לקרוא, להגיב ובעיקר להנות... XOXO אחת שיודעת ;-)